A+ A A-

Extraliga pro nás skončila

 

Extraligový tým 2022, zleva nahoře: Kryštof Pitrák, Václav Frýba, Tomáš Petr, Marek Joska, Petr Bednář (c), Adam Kyp, Marek Ostrihoň, Petr Vácha, dole zleva: Lukáš Fiala, Radim Votava, Kryštof Červinka, Adam Bočánek, Pavel Štoček, Štěpán Sedláček, Jakub Bíža

 

Extraliga mužů 2022 je za námi. Sehráli jsme 24 utkání, pouhých 5 vyhráli. Poprvé od roku 2012 se neprobojujeme do playoff. Ba co hůře, končíme poslední z 9 týmů. Jen díky Tunelářské jarní skreči celé sezóny letos nikdo nesestupuje. Máme tedy klid a čas se dobře připravit na sezónu 2023. Příčin neúspěchu je několik. Marek Joska a Mikuláš Klas byli celé jaro zraněni. Byť nám nadhazovač veterán Jirka Brabec dal velkou šanci několik utkání vyhrát, pálka byla zoufale slabá. Týmové AVG máme bídácké na úrovni .224. V úspěšných sezónách jsme vždy atakovali .300, což je značný rozdíl. Absence jednoho z nadhazovačů se promítla i do počtu odpalů, kterým jsme čelily a bohužel nás některé donutili k více chybám, než bylo obvyklé. Fielding AVG máme .923. V lepších sezónách přes .940, což je velký rozdíl. Homeruny letos pálíme pouhé 4, na míle daleko od druhého nejhoršího týmu. Snails 10, HHB 15. Celkově je ale letos homerunů o poznání méně, což dokazuje vysokou pičerskou kvalitu ligy.

 

Nejlepšími pálkaři s AVG 350 a 319 jsou Marek Joska a Tomáš Petr. Sedm hráčů, kteří pravidelné hráli, končí s AVG pod 200!!! OBP přes 400 dříve dosahovali 3-4 hráči. Letos si na takové číslo sáhl jen Petr Vácha.

 

Sportu zdar a těšíme se na sezónu 2023!

 

 

Naposledy změněno

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis