A+ A A-

Histroricky první sezóna prcků

 

Vůbec poprvé v 59 leté historii klubu jsme se pustili do práce s mladšími devíti let. A přihlásili je do jejich stativové soutěže, Rookieball U9. Pro všechny počínaje trenéry je první rok velkou zkušeností a velkým objevováním. Jak a co trénovat na co se více zaměřit, jak moc dát prostoru samotnému softballu, když děti potřebují rozvíjet především pohybové dovednosti a malinko začít sílit a zrychlovat?

 

Během víkendu 12 týmů bojovalo na Krči ve finálovém turnaji o zlato, o Mistra republiky. Náš zbrusu nový, přesně rok starý tým, skončil na krásném předposledním místě. Vyhráli jsme jediné utkání, to poslední. Nad Vlaštovkami 20-10. Většina soupeřů nás rozbušila, tvrdým odpalům až k plotu neumí čelit ani ty nejlepší obrany. Proto, pokud je cílem hrát na výsledek, nesmí 3-4 ranaři v týmu chybět. Měkký gumový velmi odskakující míč, pokud je tvrdě odpálen, je ke zpracování dosti tvrdým oříškem.

 

Radost nám udělali všechny děti i jejich rodiče, kteří usilovně tým povzbuzovali. Velkou radost udělali dětem dárky v podobě upletených lišek (babička Karla - Adélu liška dojala k slzám - jak milé!) a pytlíku duhovek (od Michala). V týmu jsou velké věkové rozdíly, od dvou sotva sedmiletých po tři E-1, to jest desetileté. Děti hráli nadšeně, zejména ve slajdech, které je třeba ale technicky vylepšit, se doslova vyžívali. Povedlo se několik obtížných autů, včetně dabl autu. Turnaj nekompromisně ovládli Eagles.

 

Drtivý útok proti Vlaštovkám 1

 

Drtivý útok 2

 

Úspěšná obrana Vlaštovčího útoku

 

A úspěšný útok Vlaštovek, páč Kája si nenechal poradit a s kulichem přetaženým přes oči lovil míče jako motýle...

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis