A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Sadská, Brno, Příbram, Brod, Ledenice

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Kadeti hráli první kolo Superligy, nouzově se přesunuli do Příbrami (promočený Radotín) a Ondřej reportuje:

HEY LITTLE BOY!
První kolo Superligy Kadetů za námi.
1x hra do domečku bohužel proti SK Joudrs Praha, kde šest hitů stačí na 15 bodů soupeře / manager call the pitching coaches please), ale jinak fajn softball.
Vezeme 2W proti Piranhas Beroun a Hroši Havlíčkův Brod.
Skvěla pálila zkušená baterie ostřílených bardů Matyáš Duchek aka Choroš smasher, Tomáš Růžovka a Tadeáš Vichr z Hor.
Bejamínek Daniel Mikovec pálí ve svém druhém zápase nekompromisní line-drive do RF a tím zpouští jako lead-off první inning proti HHB, kde dáváme 8 bodů.
O&Š
PS: Radotínský SK - fastpitch softball, škoda, že jste nemákli na hřištích a muselo se jet 4x směr Amasoma Příbram, kde to ale máme rádi a kde na nástěnce září stále fotka legendárního nadhazovače Emana
@fanoušci Czech Softball
 
 
 
 
Coachballisté U11 hráli první kolo ligy v Sadské (přes 50 týmů se letos účastní) a Bedla reportuje:

První dva zápasy ve skupině proběhly bez zádrhelů, děti hráli základní auty, jak jim je vštěpováno a oba soupeře (Eagles u9 a domácí Parybu) jasně porazili. V semifinále to bylo dlouho velmi vyrovnané proti Eagles U10. Pak však přišlo klasické errorové tornádo a soupeř bezpečně zvýšil na konečných 4-10. V boji o bronz jsme pak už jen těsně přehráli zlepšující se Eagles U9 7-4. Třetí místo je dobré, pokusíme se jej udržet po celou základní část, ba zlepšit, aby byla na podzim šance bojovat o medaile. Ve hře se kvalitně uvedli novicky týmu, Míša a Aneta.
 
 
 
 
Žákyně hráli v Brně první kolo Superligy. Všechna utkání prohrála, vždy ale velmi velmi těsně, tedy se budeme těšit na podrobnější info...
 
 
Muži si po letech zopákli tradiční trip Praha-Brod-Ledenice.

V Havlbrodě hrajeme první utkání s dosti smolným koncem. Sedm směn dominují házeči, pak Gian Ferrari povolí jediný hit a ulejvku a soupeř v dohře sedmi se štěstím vítězí. Druhý mač až na Červajsův homerun nestojí ani za řeč... V neděli v Ledenicích první utkání opět do páté směny vyrovnané (háže Gian, zde v první směně), pak ale začnou Ledenice pálit homeruny (proč je my nepálíme???) a jasně vítězí 7-0. Druhý duel přinese hned další moonshoty Žraloků, kdy rychle vedou 3-0. Pak naše pálka ale zabere (Vojta Koubek a Lukáš Fiala) a v jediné směně otáčíme na později konečných 4-3. První extraligové W (Jarda Breník) je konečně na světě! 
 
 
 
 

 

 

Další soutěže už běží

  • Kategorie: Novinky
  • 0

Junioři na prvním turnaji 1.ligy v Ledenicích

 


Ženy zahajily Extraligu 2025 (jen 6 týmů...) doma proti Žralokyním a Eagles. S Ledenicemi to bylo vyrovnané, druhý zápas skončil krásným/nekrásným walkoff příhozem do nikam (poučné video, co měl kdo udělat lépe :-) Eagles byly bohužel silnější a 2x zvítězili. Jeden z mála našich bodů na videu. Tým nově koučoval, po 13 letech na ženském kolbišti, legendární Matěj Bíža. Celé zápasy: vs LEDENICE 1, vs LEDENICE 2, vs EAGLES 1, vs EAGLES 2

 

Junioři v Ledenicích hráli v pátek vodní polo, viz Kapříkův slajd slajdů,v sobotu ale vše krásné počasí vynahradilo. Tři týmy měly 3 výhry, bylo kolečko a z něj jsme vyšli druzí po Boars Plzeň (které ale porážíme 9-8). Adam Suchopar je první letošní slammer. Ondřej reportuje: 

Žraločí Ledenická zátoka připravila v pátek poctivé peklo. Kombinace deště, bláta, 7 stupňů byla vražedná. Ale my jsme si řekli, že jí rozsvítíme našimi novými žlutými dresy! A ty taky chudaci dopadly.
A tak do slunné soboty oblékáme dresy zelené a k tomu fungl nové bílé kalhoty s lampasy na míru made by Rawlings.
Pálíme 0106. Jedna rána stíhá druhou a první letošní HR za chlapský plot pálí Adam Suchopar, aby to hned v zápětí do plotu opřel i Tadeáš Větrovský!
Vezeme 3W/1L se skóre 46:30.
Povedený víkend nejen na hřišti, ale i oba dva večery. Super parta.
O&R

 

Juniorkám to doma v pátek propršeloa tak první mače sehrály v sobotu, také doma, proti Trutnovu. A mladý tým hrál pěkně, 1x vyhrál, 1x rupnul. Heda píše: 

Juniorky, zpola složené z kadetek, měly premiéru v 1. lize
Po propršeném pátku, kdy byl zrušen double s Pasos Pardubice se naštěstí počasí umoudřilo a sobotní zápasy proti Trutnovu HSM se odehrály. V prvním zápasu se holky v podstatě sehrávaly (některé se na hřišti setkaly poprvé) a taky se sžívaly s novým koučem Štěpánkou Kostinovou. I tak v zapase, který skončil 14:7 pro soupeřky, každá poslala do hry minimálně jeden pořádný odpal, často bohužel přímo do rukavice. Druhý zápas už ale byl vyloženě v režii Foxies a vyhrály ho rozdílem po 5 inningu 11:4.

 

 

Fastpitchová sezóna 2025 začala

  • Kategorie: Novinky
  • 0

Chycená krádež Fiala-Votava

 

Muži A

Chlápci hostili doma Chomutov a Joudrs. Soupeři byli bohužel o dost zdatnější, na pálce údernější, v poli téměř bez chyb a 4x zvítězili, k naší smůle 3x rozdílem. Povedené výkony korunovali zákroky pana Sýkory z Joudrs na dvojce (obral o hit Petra Váchu), nebo hvězdný runo-jumping catch Adama Buňaty na spojce, který zastavil míč Jiřího Brabce. Z našich hráčů stojí za pochvalu heroický boj na prkně Jardy Breníka, triple Petra Váchy či dva tvrdé opouše Lukáše Fialy. Na trojce se dobře uvedl Tonda Moškoř, když s jistotou zahrál tři auty. 

 

Kadetky

Děvčata vyrazila v oslabené sestavě do Brna a dostala naloženo ve 4 mačích, podrobnosti později.

Kadetky o víkendu 12.13.dubna v Brně

 

Žáci

Hráli první turnaj 1.ligy v Chomutově. Suvereně zvítězili ve všech mačích. Jak by také ne, když Filip Koubek na prkně naházel ke 30 so, povolil jediný štrejch a nedostal ani bod. Celou zimu poctivě trénoval pod vedením bratra Vojtěcha. Pěkný bobří areál zažil pikantní souboj, první start devítiletého Karla Bednáře na živý nadhoz, vykosila jej hráčka Bednářová z Mostu.

 

 

Postřehy Mikuláše Klase z Nového Zélandu

Postřehy Mikuláše Klase z pobytu na Novém Zélandu:
 
 
Zdar,
tak máme za sebou Vic Guth, tedy druhý největší a nejuznávanější turnaj na NZ a jsme tedy už i za polovinou sezóny a rád bych tu posdílel nějaký zážitky a myšlenky, který se mi tu za tu dobu nahromadily v hlavě. Ať má Bedla co číst a má radost.
Liga (lokální soutěže)
 
Po celou dobu tu mastíme místní ligu, tedy pro mne a Legoše - North Harbour liga, a určitě můžu s klidem prohlásit že se jedná o nejkomplexnější ligu na NZ. Otázka zda nejlepší, přece jen v Auckland lize můžeš potkat možná o chlup lepší nadhazovače, ale celkově při pohledu na všechny hráče je určitě lepší tato liga. Navíc i jak se týmy postupně připravují na turnaje, tak už nabírají u zahraniční nadhazovače, takže tu máš dva japonce, jeden kanaďan a měl by dorazit i nějakej Guatemalec. Liga má aktuálně i nejvíc týmů (což je od mé poslední návštěvy jiný, před 8mi lety jsme se my jako Rooters naopak účastnili Auckland ligy z důvodu nízkého počtu týmů v North Harbouru), ale tedy nutno říct že my (Roosters) a Northcote mají v lize dva týmy, aby si všichni dostatečně zahráli, a celkově je tu 8 týmů.
Systém hraní zajímavý. Hraje se téměř každý víkend, ale pouze sobota a hraješ jen jeden zápas (1h30min nebo 7 inningů). Toť vše. Pro zarytý chataře a víkendový výletníky něco nepředstavitelného, protože ti to teda rozbije každej víkend. Na druhou stranu máš volnou neděli a větší část dne i ty soboty, ale prostě víš že na víkend budeš v nebo kolem Aucklandu. S každým hraješ myslím minimálně 2x, pak po posledním turnaji Clubs nationals tu je i nějaký play off pro Top 4, na jeden vítěznej a hotovo.. Každopádně to tu všichni berou dost na pohodu, hlavní jsou přece turnaje.. tohle je prostor pro zábavu, zkoušení, zlepšování atd.. moc fajn taky je že se celá liga odehrává každý víkend ve stejném areálu, tedy u nás v Rosedale parku. Takže nejenom že se každou sobotu potkáš se všemi lidmi z ligy, ale postupně odehraný týmy se ze hřiště přesouvají rovnou na post-game zábavu (k bufíku mezi hřišti) a postupně se vlastně areál přemění ze sportoviště na openspace zábavu a při posledních zápasech je nálada velice veselá. Přec jen, můj pohled na věc, přijde mi škoda hrát jen ten jeden zápas denně. Navíc když ho třeba strávíš na lavici, tak pak máš zabitý víkend a ještě sis ani nezahrál. Za mě ty dva zápasy za den by byly ideální. Neděli bych volnou klidně nechal.
Turnaje (celostátní soutěže)
Zatím máme za sebou dva turnaje.
 
 
Rambles turnaj
 
 
První turnaj byl ještě před Vánoci a po něm vlastně okamžitě následovala letní pauza. Jednalo se o turnaj na Rambles (tedy tým z Auckland ligy) a co teda bylo zajímavý tak se jednalo o variantu 45 Fastpitch a musím říct, že jsem rád že jsem si tuto variantu softu zkusil. Jedná se o čistě zélandskou záležitost, kdy prý bylo fakt kousek od toho aby tu byl soft pravidelně v TV, ale aby to bylo pro diváka i televizi zajímavý a ne tak nezáživný jak softball bývá, tak se vymyslel tento systém. Vtipný na tom je, že těsně než se to mělo opravdu rozjet, tak se prý vyměnil majitel televize a ten to celý smetl ze stolu a mám takovej dojem, že k přenosům nikdy nedošlo. Každopádně jako pozůstatek zbyl tady tento turnaj, který se hraje dle vymyšlených pravidel pro TV.
(Navíc) pravidla 45 fastpitche oproti klasickému softu:
- "Překvapivě" zápas trvá 45 minut nebo 4. inningy ( i když mám takovej dojem, že jsme hráli na 50 minut), po čase zazní gong a pokud seš v půlce inningu, tak se počítá poslední kompletně dohraný;
- Nadhazovači mají na zahřátí dva nadhozy a to pouze na začátku zápasu, jinak se jde vždy hned hrát;
- Pak máš pokaždý nějak obsazený mety: 1. inning 1. obsazená, 2. inning 1. + 2. obsazená, 3. inning bases loaded, 4. inning 1. a 3. obsazená;
- Strikeout je klasicky na 3 striky, ale pozor! metu máš už za 3 bally, tzn. nadhazovači hazí více striků -> víc se pálí;
- Pokud v poli zahraješ jakýkoliv double-out, tak je automaticky konec směny. Takže se pořád zkouší hrát doubly, případně po strikeoutu catcherové pokaždý hážou pickoff;Běžce na metách můžeš střídat snad libovolně (vč. používání skvělé pozice DR designated runner - pro mladý, rychlý);
- Za úspěšnou squeeze play dostaneš dva body;
- Pak tam je tzv. Offensive a Defensive powerplay - můžeš použít 1x zápas; Offensive powerplay - ohlášíš rozhodčímů a jeden zadopolař musí odejít ze hřiště (za foulballovou lajnu) po dobu dvou pálkařů; Defensive powerplay - ohlášíš rozhodčímu a daný pálkař má rovnou 2 striky
Zápasy to byli fakt zajímavý, skoro všechny totiž končili třeba 10:12, 7:9 atd. spousta doublů, squeezí a zajímavých akcí, který prostě s běžným softu moc nezažiješ a je skvělý si to zažít v zápase proti skutečnému soupeři a ne jak u nás kdy tyhle situace trénujeme vlastně jen na tréninku a v zápase jich tolik není. Jediný co mi přišlo škoda, je teda ten čas. 45 minut je fakt málo a pokaždý jsem se cítil, tak jako že se zápas konečně rozjel a najednou je konec.. taky máš za zápas 1 max 2 starty na pálce, což taky není moc. Ale zase můžeš v tom daným turnaji odehrát víc zápasů. Myslím, že i nám v ČR by takový turnaj prospěl (snad loňská premiéra nebude i derniérou)
 
Turnaj Vic Guth
 
 
Jeden z nejstarších a nejváženějších turnajů. Hraje se v areálu Auckladu United a pozor, v areálu nenajdeš hřiště s antukou nebo něčím podobným. Vše se hraje pouze na travnatých hřištích a nesmí se používat kovový spiky. Nadhazovači jediný mohou, ale zde na NZ už snad na všech hřištích nadhazovači házejí z gumy a nikoliv přímo z povrchu hřiště. Nikdo si na nic nestěžuje a nikdo nic nenamítá. Za mě skvělý přístup a mělo by to tak být. Opět zde mám touto poznámkou na mysli naše poměry v ČR, zdali na herní prostredí (to hmatatelné) neklademe zbytečně vysoké nároky. Prostě hraní si na "profíky" přesto, že profíky nejsme a pravděpodobně nikdy nebudeme. Místo aby se prostě hrálo leckde a klidně na trávníku. Navíc se tu ukázala i velká výhoda trávníku - turnaj má 4 dny (pátek - pondělí) a z toho sobota a neděle fakt fest prochcala. Jelikož ovšem nikde nebyla žádná antuka nebo něco podobného, kde by se vytvářely nějaký louže nebo bláto, tak se prostě hrálo dál a opět nikdo to nějak moc neřešil. Hřiště to vydržela a celý turnaj se odehrál i když dva dny fakt pršelo. (do Čr hůře prenositelné, na NZ mají velmi mírné zimy, tráva tam roste celý rok a tedy je i odolnější, pozn redakce). Každopádně, my měli na tento turnaj vypůjčeného nadhazovače z Northcotu (na turnaje už i my a i Northcote jezdí pouze s jedním týmem) a pak jsem měl tu čest poznat a zahrát si i s druhým Pottsem, Jayden Potts, 16 let. Musím říct, že tenhle kluk je snad ještě víc nadanější než jeho brácha, i když to tedy není nadhazovač. Hraje v poli, myslím že by víceméně zvládl všechny posty, vyjma jedničky protože je fakt prťavej, ale nutno dodat že i hezky chytá. Na pálce naprosto dospělácký starty, švihu bys nevytknul téměř nic a navíc teda i řezal a řezal dost. Podle mě končil třeba s .500 a 1HR. A to už se pomalu dostávám k tomu v čem zde vidím největší rozdíl oproti ČR. A to je talent, talent mladých hráčů.
 
 
Talent
 
 
Tohle je něco nad čím jsme si lámal hlavu před těmi 8 lety a teď zase. Jak to, že všichni mladý hráči (17 - 22 let) zde vypadají jako naši 30letý hráči a to nemyslím vzhledově, ale především dovednostmi a předvedenou hrou. Díky tomu, že hraju v Roosters tak to můžu sledovat významně na vlastní oči, protože my máme hodně mladej tým a já jsme tu vlastně myslím ve finálním týmu pro turnaje druhej nejstarší, po Kurtisovi (Kelurtis Tomkins, byl u nás 2019, pozn. redakce), kterej defacto stejně 50% spíš jen kaučuje než hraje. Je to tím, že je tu softball populárnější a prostě to hraje víc talentovaných dětí než u nás? Nám talentovaný děti vysajou hokeje, fotbaly, baskety atd a tobě na nábor přijdou už jen 5x přebraný děti, co mají ke sportovnímu talentu daleko? Těžko říct.. každopádně kdybys tu Bedla viděl místní mlaďáky, a to jsou jen lokálové s kterýma hraju zrovna já, tak bys nikdy nemohl o mnoha klukách v Evropě prohlásit že mají nějaký softballový talent a s díky bys je snad i radši poslal domu hrát počítač. Ten rozdíl je absolutně markantní a navíc to obsahuje víc a víc záhad. Třeba to že jejich tréninky jsou, oproti tomu co jsme tu zažil před 8-letý o dost lepší, ale pořád to je tak 50% oproti tomu co děláme u nás. Navíc tu nemáš ani klece - trénink pálky téměř neexistuje, jen bípíčko, nemáš tu pořádný trenéry, ale stejně to nějak funguje.
Další zajímavá věc který jsem si všiml a přidává k záhadě. Víte co tu dělají když sezóna skončí? Nic, nemají žádnou halu, žádný tréninky, prostě nic. Ale že by jim to nějak vadilo, či to bylo na nich vůbec poznat? Vůbec.
Zde to má v sobě ovšem trochu něčeho zajímavě skrytého a to, že mladý kluci se v zimě věnují úplně jiným sportům, jako třeba rubgy, ale často je tu populární i fotbal, atd. Zkrátka dost z nich v tom věku největšího vývoje pěstovali dva sporty a vůbec to vlastně nikomu tady nepřišlo divný a nikomu to tu nevadí. Já když jsem si představil naší scénu.. U nás je to něco velice těžko nepředstavitelného, aby kluk co dělá nějaký letní sport přes zimu dělal, nutno dodat také často výkonnostně, druhý sport. A já čím jsme teda starší, tak mi to teda dává i daleko větší smysl (TOTO UŽ RAZIL VLASTA BRYCH, vůbec mu nevadilo, když se hráč objevil až na jaře, kdyz se přes zimu věnoval jiným sportům. Ondřej Roček s Matějem Bížou, a nejen oni, toto také úspěšně razí, pozn. redakce). Myslím tedy tu zimní absolutní pauzu od tohoto sportu, ale zase ne totální sportovní vypnutí, ale věnování se něčemu úplně jinému a co ti rozvine další tvoje sportovní dovednosti a věřím, že ti to celkově pozvedne i tvůj talent. Naše česká představa, že tě od 13-ti let na každou zimu zavřou do nafukovačky nebo haly a tam tě nutí pálit tisíce balónů ze stativu, chytat miliony flexyballů a podobný věci, se mi víc a víc protiví a přestávám v tom vidět smysl. Jasný v nějakým věku velkého mladí a kdy se ještě seznamuješ s daným sportem ti to může pomoct, ale jinak.. čím jsem starší, tím víc je mi jasnější, že můžu odpálit přes zimu 10 000 000 míčů ze stativu, ale jestli mi to pomůže odpálit na Besgrova? Obávám se, že ani omylem. Naopak když se budu věnovat jiným sportům, který by mi pomohou rozvinout obecně sportovní nadání, rychlost, vytrvalost, najít potřebný hlad po softu? To mi zní líp.
Ovšem také nutné dodat, že ti lepší hráči občas na zimu létají hrát nějaký turnaje do Austrálie, ale to se bavíme o těch významně lepších hrčích než co je průměr.
Pozor, je mi jasný že toto neplatí pro nadhazovače a to je také jedna z věcí s kterou tady na Zélandu bojují a možná to je zase negativní dopad tý jejich sportovní rozevlátosti.
 
 
Kultura klubu
 
 
Už jsem toho napsal dost, ale ještě jeden bodík bych vypíchnul. Otázka nakolik je to stejný u ostatních týmů, ale u moc se mi tady líbí jakýsi týmový duch tohoto klubu či kultura. V jednoduchosti to znamená to, že po každém tréninku, po každém zápase se v početný skupině jde posedět a pokecat, mlaďáci aspoň pokecat, ale prostě jde se. Po trénincích nikdo nikam nemizí, sedne se a kecá. Ono to zní trochu vtipně, ale podle mě je to velmi důležitá součást týmu, která se s odcházejícími veterány u nás v Tempu taky začíná vytrácet a mladší kluci si neuvědomují její důležitost. Nejde přece jen o to posezení, ale o ten společnej pokec, srandu i kolikrát seznámení s ostatními členy týmu. Protože v průběhu tréninku si prostě nepokecáš a jinak se moc třeba starší a mladší hráč nemá šanci poznat. Zde je to samozřejmost a to nejen v rámci mužského týmu, ale i ženského. U nás v klubu je i relativně silnější propojení mezi muži a ženy a navzájem se chodí pravidelně podporovat, ale to myslím, že není ani zde úplně pravidlem a má na tom velký podíl Kurtis, který obě větve vede a trénuje.
Měl bych toho ještě na srdci i víc, ale už mi dochází síla formulovat myšlenky do smysluplných vět a tak to nechám třeba zase na příště. Každopádně musím prohlásit, že je tu spousta zdrojů inspirace k tomu jak softball dělat a pořád je i vidět, že jim to jde lépe něž nám i když na první pohled by člověk nezaujatý musel prohlásit že my v ČR do toho šlapeme o 200% víc a musíme tím pádem být lepší.. pravda je možná někde jinde. Nějak mi přijde, že oni tady poznali tu správnou cestu jak k takovému sportu jako softball, tedy sport výkonnostní ale amatérský správně přistupovat. U nás mi přijde, že se to snažíme na sílu nakloubit v rámci přípravy, tréninků a zázemím na sporty profesionální a přijde mi že to není ta správná cesta.
Prozatím za mne asi vše.
 
 
Mějte se.
 
MK

Muži obhájili extraligový BRONZ

 

Zleva stojící: T. Toka, H. Fischer, Š. Kapr, T. Petr, P. Bednář (m), M. Klas. A. Kyp, L. Potts, V. Koubek, zleva klečící: K. Červinka, J. Novák, J. Brabec, P. Vácha, R. Votava, L. Fiala

 

Hlavnímu týmu mužů Tempa se podařil husarský kousek. Po dlouhých 16 letech dokázali obhájit extraligovou medaili. V sérii o bronz poráží Chomutov 2-0 na zápasy, kdy obě utkání skončí 3-2 na body.

 

V sobotu, kdy hrajeme poslední zápas sezóny na lehce prosluněném Tempu, nejprve ihned ztrácíme 2-0. V průběhu utkání se ale umíme prosadit proti skvěle házejícímu Markovi Malému a vítězný bod obstará hrdinská dvojice víkendu Jiří Brabec a Kryštof Červinka. Legoš se metou nasadí a Jirka jej singlem stáhne pro vítězný bod! Liam Potts hodil 17 so!

 

V neděli ve 12 hodin nastoupíme v Chomutově. Opět ztrácíme 0-2 (v pětce) a pomalu blíží se nejhorší možný scénář, třetí mač... My ale máme hrdiny víkendu! Brába se v šetce singlem nasadí a Kryštof Červinka následně pálí druhý exl homerun své kariéry, na těžkého Jardu Breníka! Srovnáno 2-2! Soupeř už v normálních směnách nic nepředvede (my také) a jde se do osmičky. Znovu úřaduje hrdina Jiří Brabec, když sobotního hrdinu Petra Váchu stahuje z trojky dablem. Vedeme 3-2 a co se dělo v dohrávce najdete na videu výše! Trocha toho štěstíčka se vždy hodí mýti po ruce...

 

Obhajujeme třetí místo ze sezóny 2023. Poprvé za 18 let porážíme Bobry v playoffové sérii.

 

JSME RE-BRONZED

 

 

 

 

 

 Potts - Novák - Fischer - Kapr - Votava

 

 

 

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis