A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Muži A na konci jara

 

Miki Klas dives

 

Po letech nám základní část absolutně nevyšla. Máme jediné W a 20 porážek... Uplynulý víkend doma nastoupíme proti Ledenicím a Brodu. Žraloci nás zcela eliminují, naší nadhazovačské baterii se vůbec nedaří. Pálkařům soupeře ano, mocnou palbu korunují velmi velmi dlouhými homeruny Vikiho Chucmy a Kuby Hajného. Naši pálkaři žádná sláva, poslední dobou se daří jen Lukášovi Fialovi, který si na Argentince Juliana připíše dva ostré hity. Za áčko poprvé nastoupí teprve 15-letý Tadeáš Větrovský, který vzorně reagoval na "Call do Ligy", který přišel, díky vysoké náhlé nemocnosti, doslova vteřiny před prvním zápasem.

V neděli už hrajeme docela kvalitně a napínavě, ale ani Hrochy letos v ZČ neporazíme. První mač mastí Gian na prkně jako utržený ze řetězu (pěkné auty na začátku mače), v osmičce je skóre 0-0 (hodí 13 so!). Nakonec ale soupeř skóruje, my nikoli v dohrávce nastavené směny. Druhý zápas začneme pěkným breakem hned v jedničce, kdy soupeř vede díky HR veterána Karla Kadečky. My ale hned kontrujeme krásnými hity Mikiho, Lukyho, Jonáše. Pak ale dvojka na prkně Jonáš - Tokyč nějaké body dostane, dost tomu pomohou i chyby mladého pole. My na vyčerpaného Macase Matěje už ovšem skórujeme pouze jednou... Luky 3/4! Miki 4x na metě! Adama Suchopar první hit v Extralize! Na hity Hrochy brutálně přehrajeme, 12-6...

Září bude žhavé, po dlouhých 14 letech si to rozdáme se zatím neznámým sooupeřem o setrvání v Extralize.

 

 

 

ŽÁKYNĚ HRÁLI MČR Open na Hluboké a čekáme na report od Ondřeje Šafra: 

(ne)šťastná třináctka
Uplynulý víkend byl ve znamení Open poháru žákyň. V pátek 13 se sjelo 13 našich holek do krásného areálu na Hluboké, kde skončily na 13.místě ve vedru, kdy v neděli teploměr ukázal 3x13°C. Dopředu jsme věděli, že se holky dostaly do skupiny smrti. Hrát s Eagles, Miners (posílení o holky z Jablonce) a Hlubokou (posílení o holky ze SABATu) slibovalo tři zajímavé zápasy, kde holky mohly skončit první i poslední. Bohužel druhá možnost se stala pravdou. V pátek přišly dvě porážky a bylo jasné, že už před posledním zápasem skončíme ve skupině poslední. Proti Eagles jsme dali příležitost méně vytíženým holkám v zápasech a držely se statečně. V sobotu odpoledne přišel nejhorší náš zápas turnaje, spousta chyb a jen 3x obsazená meta znamenalo prohru 0:9 s Arrows. Neděle znamenala boj o čest. Zápas se Storms = zápas dvou týmů bez výhry se pro nás vyvíjel celkem dobře a do posledního inningu jsme šli s vedením 5:2. Bohužel přišly zbytečné chyby a srovnání na 5:5. Extra inning ve výhni přidal další chyby a Storms přidalo další 3 body. V dohrávce nastal neskutečný zlom, ve který jsme ani nedoufali a překvapivá ulejvka na obsazenou 3.metu znamenala vítězný bod. Následný vítězný souboj s Olympií Blansko 11:4 nám trochu zvedl náladu.
Ještě lepší zpráva přišla nakonec, a to, že holky obsadily 2.místo v Clash of the Skills.
Co říci závěrem - CoS potvrdilo, že máme rychlé, hbité, dobře házející i švihající hráčky, které se bohužel neumí v zápasech vyrovnat zejména s rychlejšími nadhozy soupeřek. A 13.místo určitě nebyl náš cíl.

 

 

Juniorky ve 4-duelu se Spectrem 1x vítězí a 3x rupnou... Snad něco napíše Heda... Video ze třetího utkání, nadhazuje Valentýna Bednářová

 

 

 

Žáci ZLATÍ na Poháru ČSA

 

Zlatí žáci Tempa na Poháru ČSA 2025 v Chomutově, zleva: Antonín Krejča, Eva Suchoparová (m), Marek Sedmera, Martin Hart, Štěpán Hroch, Darek Sedmera, Michal Krejča (c), Ondřej Andrlík, Dominik Novotný, Ben Ogele, Filip Koubek, Adam Krupička, Karel Bednář, Matias Hart, František Šubrt a Tomáš Hroch (c)

 


Žáci šokují soupeře a zcela nečekaně/čekaně, mají totiž dva skvělé nadhazovače Filipa Koubka a Fandu Šubrta, vítězí na Poháru ČSA 2025 v Chomutově. Účastnilo se 8 týmu a naši malí kucí zažili nezapomenutelné semifinále a finále, kdy oba matche otáčí vždy v poslední směně! Výsledky zde. Obrana v poslední směně semifinále a poslední aut A. Krupičky. Walkoff single ve finále v podání Fandy Šubrta. Tým vedlo koučovské trio Eva SUchoparová, Tom Hroch a Michal Krejča. Je to naše šestá mládežnická medaile z nejvyšší soutěže v novodobé historii Tempa (1992 a 2003 starší junioři, 2019 coachball, 2021 žáci, 2025 rookieball a kadeti).

 

 

Mistři po příjezdu na hambáč na Tempu

 

 

Ale pozor, tím víkendové parádní úspěchy nekončí. Coachballisté U11 totiž na třetím turnaji Ligy překvapivě vítězí ve všech 4 utkáních a v základní části tak po třech turnajích vybojují první místo ve skupině. Jsou tedy mezi 8 vyvolenými ze snad 50 týmů, kteří přímo postupují na říjnový finálový turnaj o titul Mistra ČR 2025. Děti hráli velmi dobře v obraně a v útoku dokázali hned 2x v dohrávce porazit Eagles U10. Celé první utkání proti Krči a 6 bodů v dohrávce můžeme vidět díky skvělým záznamům Eagles (děkujeme) zde. Finálový zápas na hlavním havlíčkobrodském hřišti a strhující obrat v dohrávce opět díky záznamu Eagles (znovu děkujeme).

 

 

Tempo Praha U11, jeden z osmi přímo postupujícíh do finále počátkem října

 

 

 

KADETKY hráli a pořádali mega turnaj, další Pohár ČSA uplynulého víkendu. Byl to bohužel tři dny boj z deštěm a mokrými hřišti. Děvčata nakonec ve zkráceném programu 2x vítězí a 2x puknou. Velkou, obří, hvězdnou pochvalu ale zaslouží všichni pomocníci zejména z řad rodičů děvčat, kteří udělali opravdu vše pro to, aby se turnaj byť zkrácený, dohrál. Vysoušelo se a vysoušelo...  Později zareportují paní koučky... První páteční den a zápas našich děvčat proti Joudr zde. Heda Wichová dále komentuje: 

TEMPO o víkendu hostilo OPEN MČR kadetek
Na TEMPO se minulý pátek sjelo 10 z celkových 20 týmů, které se účastnily letošního OPEN MČR kadetek. Bohužel počasí turnaji úplně nepřálo. Už v pátek jsme museli po intenzivní přeháňce sušit hřiště a sobotní program byl po prvních ranních zápasech pro nehratelnost hřišť zrušen. Naše kadetky bohužel prohrály oba úvodní zápasy proti Joudrs a Pasos Pardubice a nepostoupily do bojů o medaile. V neděli si ale spravily chuť dvěma výhrami v super zápasech proti Falcons HK a Trutnovu. Zlato si z TEMPA odvezly hráčky BlueForce.
Díky moc všem, kteří nám pomohli s organizací turnaje a nelenili s námi makat na promáčených hřištích, aby se turnaj mohl kvalitně (i když v omezeném rozsahu) dohrát.

 

 

 

Pomocníci se snaží po první páteční bouřce připravit hřiště na další zápas Poháru ČSA kadetek

 

Ženy hráli Extraligu a dvakrát vítězí nad Arrows Ostrava a 2x rupnou s Joudrs Praha. Matěj Bíža později detaily...

Časy se mění

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Žákyně úspěšné v Kladně

 

Žákyně opět vylepšily umístění na turnaji Extraligy
O víkendu zavítaly na další kolo extraligy na Miners Kladno a odvezly si 2.místo. V sobotu se podařilo nejprve v posledním inningu zlomit Sabat, pak si s přehledem poradily holky s Kotlářkou a po dešťové pauze si k večeři smlsly na Miners. V neděli nás čekala nejprve Kotlářka a ve finále zase domácí tým. Byl to úžasný zápas, na který budeme dlouho vzpomínat. V každém inningu jsme obsadili 3.metu, ale štěstíčko nám nedopřálo dotlačit jeden doběh domů navíc. Výsledkem je prohra 2:3 v extra inningu.

 

Kadeti hráli a pořádali a 2x porazili Snails, čímž si vylepšili pozici do boje o postup na finálový turnaj

 

Muži vycestovali do Chomutova a znovu a znovu dostávají na frak. Nejprve rupli 0-10, když náš nadhoz neměl šanci a útok jakbysmet. V druhém utkání vedeme hned v jedničce 2-0, ale soupeř okamžitě srovná a v trojce doběhne pro vítězné body. Zápas úspěšně bez ztráty kytičky doháže Jiří Brabec, zajímavý těsný aut hrajeme doma. Jonáš Novák byl startérem prvního duelu. Na prkně se poprvé objevil NÁŠ NOVÝ AVG LÍDR, JUNIOR ŠIMON KAPR. TO JE TA ZMĚNA V "ČASECH"  - veteráni pomalu a zaslouženě odchází, juniory čeká nelehký úkol, nahradit je!

 

 

 

Jiří Brabec vteřiny po úderném inningu na prkně

 

Čipovského první EXL longshot

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Adam Kyp po 8 letech v EXL odpálil první homerun, proti Spectru

 

BOHUŽEL ANI ADAMŮV HOMERUN NEPOMOHL mužům k vítězství ve čtyř zápasovém maratonu proti Spectru. Prohráli jsme všechny 4 mače, byť k vítězství min ve dvou bylo hodně blízko. I ta zbývající se vyhrát dala. Pálka se nicméně konečně zlepšila, homeruny Adama i Legoše jsou jen třešínkou, pod níž konečně přibyly ostré rbi hity i další parádní Radimovi bunts. Každopádně 4 L nás def seslala do zářijového boje o udržení EXL pro rok 2026. Máme necelé 4 měsíce na přípravu. Jonáš Novák poprvé startuje na prkně v EXL. A hned kosí legendu Davida Mertla. A Petrovi Bednářovi letí na hlavu první nadhoz, poté, co se nasadil jako pinch-hitter v dramatické páté směně posledního utkání série.

 

ŽÁCI HRÁLI A POŘÁDALI třetí kolo ligy a poprvé nezískali zlaté medaile. Ve finále je zdolali stejně šikovní Bobříci. Na prkně se poprvé v životě prezentovali 9-letí Martin a Karel a oba si připsali první K's. Trenérka Eva píše: 

Žáci tento víkend pořádali 3.turnaj v klidném koutku S2.
Tentokrát nás tým z Chomutova v čele s divokou Barčou na nadhozu 2x porazil a končíme na 2.místě. Vyzkoušeli jsme si ale hru se všemi hráči, kteří byli fit, a to často na pozicích pro ně nových. Karel i Martin ( oba 10let!) si vyzkoušeli nadhazovací prkno a rozdali pár SO, Mathias a Olda oblékli zadáckou výstroj, Ondra a Dan odehráli první zápasy softové kariéry....
Vyzkoušeli jsme si hru bez dívčích opor, abychom do Chomutova na open pohár jeli sehraní. Krásný slajd Matiase Harta na trojku. A včetně pěkného rbi toss odpalu Matiase + první odpal do pole Karla Bednáře v životě.
Nálada v týmu je skvělá- ve finále jsme se první dvě směny trápili, kluci dostali i trochu vyčiněno od kauče, ale přesto se navzájem podrželi a bojovali do posledního nadhozu jako vzteklé lišky.
Těšíme se do Chomutova! Fanda Šubrt, Olda Suchopar, Matyas Hart, Filip Koubek, Adam Krupička útočí na Joudrs
E+T+M

 

Fanda Šubrt (vpravo) se jeví být dalším poctivě trénujícím pičerem, jenž pak usilovnou práci přetaví v zápasové výsledky. O víkendu házel velmi pěkně.

 

 

KADETKY tentokrát vyhráli pouze jeden zápas a Heda bude později reportovat: Ahoj, report za kadetky ….Jen jedno vítězství proti Kotlářce si připsaly o uplynulém víkendu kadetky v extralize. Holkám se bohužel nedařilo prosadit se v pravý čas na pálce a po skončení většinu inningů nám zůstávaly na metách body. Snad si odtud odneseme, ze pořádně se nabudit musíme dřív než v tiebreaku, ve kterém jsme prohrály s Trutnovem. Exl premiéra parádně vyšla Barče Schirlove z žákyň a Dosty hitem na 9 stáhla proti Kotlářce 2 body Lišky budou mít v budoucnu nabito díky Dasha mámě za inspirativní čepice BANANAS bavit se softem je pořád na prvním místě

 

Kadetky Tempa 2025 po další Superligovém turnaji, na Eagles

 

 

Obří Filip Koubek se spoluhráči na žácích

Zeleno-zlaté barvy zpět ve hře

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Junioři na 3.kole ligy na Joudrs (hráč s jazykem je nadobro pro zásadní projev neúcty k řádu a pořádku suspendován k 11 bez pálky, tedy klíčník branky číslo 2, posunovač posledního kolečka u nového zámku)

 

 

JUNIOŘI VÁLÍ! Další povedený víkend našich juniorů. Z SK Joudrs Praha vezeme 3W, 1L => druhé místo z turnaje, celkově držíme první postupovou pozici na finálový turnaj. Celkem 4 homers (Tadeáš / Grand Slam, Tonda / 2x inside park, Jonáš / monster change up no doubt killer). K tomu jako bonus jedna double play, perfektně zahraný rundown na domácí stejně tak jako out 2-1 po PB. Jediná prohra z Blueforce 4:9 (kdo nezná, to je ten pobočný spolek Joudrs), který si musí už druhý turnaj vypomáhat výrazně hráči z Joudrs z Extraligy (dnes pěti), aby se mohl měřit s našimi borci či borci z Boars Plzeň Softball. Cíl je jasný. Postup do EXTRL. Jsme na dobré cestě. Po víkendu spokojenost. O&R
 
 
David Tůma, Tonda Moškoř a Jonáš Novák
 
 
 
COACHBALLISTÉ U11 hráli a pořádali na Tempu a všem divákům a rodičům dělali velkou radost protože,

jsme po ranním nemastném výkonu proti Eagles šli do sebe, všechny tři zbývající mače vyhráli, včetně vítězství na favority Waynes Pardubice 13-9. Děti měly obrovskou radost, jak snad lépe nemůže ilustrovat video. Na druhém turnaji jsme tak skončili první a držíme cíl, pokusit se probojovat se na říjnový finálový turnaj v Chocni. Velmi děkujeme všem pomocníkům z řad rodičů.
 
 
 
ŽENY v Extralize zaznamenaly nejlepší letošní výsledek, kdy 2x zvítězily a 2x těsně prohrály. Čekáme na zprávy od kouče Matěje 
 
 
 
 
 
 
 
Naši u11 po povedeném turnaji na Tempu, zleva Inge Kollárová, Kuba Krejčí, Michaela Skořepová, Martin Hart, Tomáš Závorec, Tonda Krejča, Max Wich, Karel Bednář, Adam Nohýnek, Dominik Novotný, Linda Pátková a Aneta Maňovská
 
 

 

 

 

 

 

 

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis