A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Stříbro ze slowpitche

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Foto zleva dole: Majda Kypová, Štěpánka Plevová (Eagles), Pavel Štoček, Jan Prát, Jiří Brabec, Ema Vodičková, Karel Bednář, zleva nahoře: Petr Bednář, Petra Křiklánová (bez klubové př.), Martin Joska, Míša Polívková (bez klubové př.), Marek Muller, Adam Kyp, Martina Vicenová (Eagles), Karel Rozehnal. 

 


TÝM NAVÍC vybojoval na Mistrovství ČR ve smíšeném slowpitchi, hraném tradičně v krásném podkrkonoší, STŘÍBRNÉ MEDAILE. Ve finále jsme podlehli 7-23 nabušeným profíkům Wayne's. V turnaji jsme odehráli 8 utkání, 5x zvítězili a 3x prohráli. Z toho 2x právě vítězům. Obdiv patří všem šesti dívkám, které nebylo možné střídat, pořádně si tedy zasportovaly a navíc byly významnými posilami. Vyzdvihnout třeba Emu Vodičkovou, MVP turnaje.

 

Hoši využili super-tvrdých míčů a prakticky všichni odpálili několik homerunů. Guru slowpitche Martin Joska je sypal o stopět. O stošest by je sypal, kdyby v noci mohl odpočívat. Stejně tak Karel Rozehnal, manager týmu. Jako guru a manager se ovšem museli účastnit mnoha večerních povinných společenských akcí, které k turnaji tradičně patří.

 

Druhým místem jsme vyrovnali skvělé umístění z roku 2015.

 

Máme Navíc! Na titul! Ať žije slowpitch 2021!

 

článek a fotky na Facebooku

 

Bojujeme o první místo po ZČ

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Obtížný víkend zvládneme uhrát s pozitivní bilancí. Stále tak držíme naději na první místo po ZČ Extraligy. A tedy dobrou výchozí pozici do nadstavby a boj o první čtyři místa v ní, která znamenají postup do zářijového semifinále. Rozhodne, na třetí pokus, dáli sv. Petr, náš výlet do H. Brodu, resp. dosud 2x propršený dabl proti místním Hrochům. Hrajeme ve čtvrtek 23/7 od 18 a 20 h. 

 

V sobotu jsme nastoupili proti Locos Břeclav. Soupeř nám i sobě vlastně vyšel vstříc. Mělo se hrát v Břeclavi, tam ale nakonec opravdu lilo a soupeř operativně dorazil do Prahy, za což děkujeme velice. Rozcházíme se smírně 1-1 na zápasy. Highlightem dne je bezesporu linedrive homerun Kryštofa Pitráka, vyražený walkoff homerun J. Holobrádka a skoro no hitter J. Osičky! Detaily ve výsledcích. Jediný hit, Štočova ulejvka a po dvou errorech dobíhá sám domů

 

V neděli čelíme omlazenému Spectru, kdy proti nám snad poprvé za 20 let nenastoupila legenda David Mertl! Soupeř už disponuje nadhazovačem Balou a není lehké se na něj prosadit. Nakonec ale potvrdíme, že na pálce nám to letos docela šlape a oba mače dotáhneme do vítězství. Pomůže i tvrdý Mikulášův triple. Detaily ve výsledcích.

 

Celý víkend pálí jak z rychlopalného kanónu Michal Kolůch (7/13, 7 rbi, hr). Konečně se prosadí a důležitými hity a metami zdarma v útoku píchne Lukáš Fiala. Čím dál přesněji a pro soupeře obtížněji nadhazuje Marek Joska.

 

Extraliga a MČR v coachballu

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Muži A

 

Extraligová nálož šesti utkání byla náročná. Nakonec jsme padli jen 2x, hned v úvodu s Beavers. Vždy o bod. Škoda, jedno W by zcela postačovalo, protože právě Chomutov pak nečekaně 2x prohrál s Mostem. Tomu jsme v neděli nechtěně 2x trefili nadhazovače, naštěstí bez vážnějších následků. Do zad mladého A. Buchnera, bohužel do hlavy Vojtu Buchnera. Znovu je na stole otázka, zdali něco neudělat s míči nebo pálkami. V rukách fyzicky dobře připravených hráčů jsou moderní pálky a tvrdé míče nebezpečnou zbraní. 

 

První zásah zpomaleně na videu, v podání Mikuláše Klase a jeho tvrdého linedrivu

 


V pondělí jsme poprvé zavítali do krásného sportovního stánku v S. Ústí. Soupeř byl outsiderem, v obou mačích nás ale trochu potrápil. Díky kvalitní a tvrdé pálce jsme ovšem vždy utkání úspěšně zvládli. Homeruny odpálily Marek Joska, Michal Kolůch (2, za víkend 3!), Mikuláš Klas a Tomáš Petr. Marek Joska bezproblémově nadhazoval.

 

V 12 utkáních se nám zatím velmi pálkařsky dařilo, AVG týmu je nejlepší v Extralize, .340. Stejně tak máme nejvíce homerunů. To je velký pozitivní posun proti loňsku!

 

Coachball U11

 


Se poprvé od loňského úspěchu na MČR představil v nové sestavě plné nováčků. Více reportuje Ondra Roček: Z druheho Open MČR vezeme druhe sedme misto. Na rozdil od zaku, kde bylo tymu 14, bylo na Joudrs “jen” 8 tymu. Ale jejich kvalita byla vysoka. Opet se ukazalo, jak moc je v Coachballu dulezite mit dobry nadhoz!! Diky Matej Biza, ze prisel dnes na prkno. Hned jsme palili dobre. Nedele nabidla dva pekne zapasy, ktere jsme si uzili. Poznali jsme take naseho noveho soupere v ligove skupine - Miners Kladno. Mame spoustu novych nadejnych hracu, kdyz budou pravidelne a poradne trenovat, tak muzeme mit na podzim silny tym.

 

Na obrázku může být: 6 people, venku

 

 

Víkend bohatý na srážky i softball

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Víkend byl bohužel dost propršený, ale i tak se mnohé odehrálo.

 

Muži A:

Drží neporazitelnost v Extralize, 2x porazili Tunnellers (Radotín). Karel Rozehnal zaznamenal první letošní homerun. V sobotu jsme přijeli do H. Brodu a hned zase v hustém dešti odjeli... Hrát se nedalo. O náhradním termínu se jedná. Více PeBe:

Karel Rozehnal a jeho dvoubodová střela za plot nám dopřála klidu v dnešním druhém utkání Extraligy proti Tunnellers. Byl to až ve čtyřce náš první hit na mladíka Orálka. Nadhazuje ne neúčinně, vykosil pár našich bomberů a pokud vydrží v trenálu, za pár let by mohl být kvalitním ligovým pitcherem. Nakonec jsme vyhráli 6-0. V prvním mači jsme čelili stále obdivuhodně zarputilému superveteránovi Alešovi Jetmarovi. Pálkařsky se zadařilo a zvítězili jsme 11-3 v pětce. Vet Pavel Moravec hrající za Tunnellers se připomenul 2 run hr na dva strajky. Obě utkání doházel a další 2 Sejvs plus 4 Kejs zaznamenal Vojta Koubek! Bravo! Za dva týdny POKRAČUJEME SUPERVÍKENDEM (6 mačů ve třech dnech) proti dravým Beavers ChomutovPainbusters Most a Hladovým Hrochům ze Sezimáče! Kryštof Pitrák zaznamenal 500. all time hit za Áčko!

 

Kadeti:

Nedohráli MČR Open na Eagles, více Dandy:


KADETI NA MEMORIÁLU RADKA ŠTĚPÁNKA
 
Turnaj kadetů se hrál tento víkend na Krči. Radek Štěpánek byl dlouholetý hráč našeho oddílu Tempo Praha. Pod vedením Vlasty Brycha vyrostl v naší nejlepší první metu v softu i v baseballu. Pozdějí spolu s dalšími hráči Tempa založil nynější Eagles a měl nejvěší zásluhu na vybudování současného baseballového a softbalového  areálu na Krči, který je největším v Evropě.
O zápase našich kadetů v pátek s Trhovými Sviny, kteří nás v prvním utkání vyprovodili, jak se říká trhovým krokem, s výsledkem 0 ku 19, už psal PB. Stejně jako o dalším zápase s Břeclaví 3 ku 5. Bohužel tento herní vzestup zarazil vytrvalý déšť a další utkání jsme již nehráli. Potěšila účast 15-ti hráčů/ navíc dívky nemohly hrát/, což bylo nejvíc za posledních 15 let.
Přikládám 2 fotky o tom trhovém počasí. Ve velké kaluži na hřišti se zrcadlí hydrometeorologická věž hlavou dolů a před vstupem do clubroomu se přezouvaly nejen spikes, ale i holínky.
Dandy sen

 

T-Ball:

S několika úplnými nováčky zavítal do Merklína. Více Ondřej Roček:

Z Merklina si vezeme z prvniho ligoveho vikendu v T-ballu nejen dve cenne vyhry (z toho jednu proti vitezi turnaje Chomutovu) a celkove treti misto, ale i cenne zkusenosti. Treba to, ze na lufty se nevybiha (to nas stalo celkem 6 autu v utoku) nebo ze je dulezite pevne drzet metu (dalsi tri auty).

Celkove jsme hrali prumerne v poli, ale skvele palili! Perfektni odpaly predvedli novacci Oliver Kostka a Elias Paluba, podporeni vyborne palicimi Albertem Rockem a Oliverem Pokornym.

Tesime se na dalsi hrací vikend.

 

GO TEMPO GO!

Pohádkový začátek Extraligy

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Do Extraligy jsme naskočili zatraceně ostře. Dvě vítězství nad nováčky Joudrs, dvě nad mistry 2019, Žraloky Ledenice. Dvakrát se nám podařilo obrátit nepříznivé skóre. 33 hitů jsme odpálili, mnoho velmi ostrých, včetně 6 homerunů. Jeden z nich až za cyklostezku (Martin Joska). On a Petr Vácha zaznamenali každý 2 houmíky. Na nejlepší nadhazovače v ČR! Macha, Pokorného, Breníka, Hajného! Obrana, posílená Tomášem Petrem neměla moc slabých chvilek a zahrála mnoho těžkých míčů. Jen vnější moc nehrálo. Marek Joska tam moc hitů ve všech 4 utkáních nepustil. Držel se skvěle až do konce. Každý mač doházel Vojta Koubek, s jehož slow-motiony se soupeři v kontrastu s Markovými bombami absolutně nepopasovali! Vojta hodil 5 so! Závěr posledního utkání proti Žralokům byl dechberoucí, hrozila walkoff střela. Vojta ji nepřipustil a uzavřel veleúspěšný víkend strikeoutem. Po dvou letech vítězíme ve všech 4 zápasech víkendu!

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis