A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Kadeti se drží na bedně

 

NADHAZOVAČEM SNADNO A RYCHLE!

Kadeti Tempa mají novou metodu na výrobu vítězných nadhazovačů.

Kdysi dávno v bolševickém Rusku, když zesnul vesnický lékař a široko daleko nebyl nikdo, kdo by měl nějaké aspoň veterinářské znalosti nebo byl lidovým léčitelem a nebyla tam ani žádná babka kořenářka, tak to vyřešili soudruzi snadno a rychle.

Svolali schůzi a na ní si zvolili nového doktora, zřejmě toho politicky nejuvědomělejšího.

K obdobné situaci došlo u našich kadetů na turnaji v Pardubicích ve dnech 19. - 20. 5. 2018.

V průběhu závěrečného důležitého utkání o třetí místo s výbornými pálkaři z Kostelce nad Orlicí vypršel oběma našim nadhazovačům, Vojtovi Koubkovi a Vaškovi Frýbovi, limit 12-ti směn na turnaj.

Nebyl nikdo z ostatních hráčů, který by aspoň někdy při tréninku chvíli nadhazoval a nebyl ani někdo, kdo by měl kuráž to zkusit. A tak demokratickou volbou a veřejným hlasováním byl jednomyslně zvolen za nadhazovače Vojta Lančarič.

Nováček v týmu nastoupil tedy poprvé v životě na nadhazovací prkno. Vojta Lančarič přes salvy smíchu, které vyvolával jeho styl i jeho kopcovité nadhozy u diváků, u soupeře, u spoluhráčů i u něho samotného, důvěru v něj kladenou nezklamal. Klackaři sice po odpalech z tossu snížili, ale zvolený nadhazovač naše vítězství uhájil a měl lví podíl na tom, že doba bronzová u kadetů pokračuje.

Z 5-ti zápasů jsme vyhráli 3 utkání, a to nad Hladovými Hrochy, Falconem a Klackaři. Zbylé 2 zápasy jsme prohráli s Pardubicemi, a to ve skupině a pak v semifinále. Je to letos už potřetí, co jsme si na pardubickém perníku vylámaly zuby.

Když jsem dříve hodnotil hru kadetů jako týmu, nejvyšší ocenění bylo, že to občas připomínalo softball. Po včerejšku konstatuji, že jak ve hře v poli, tak na pálce i při běhu na metách to nevypadá jako softbal, ale už to softbal je!

 

Dandy sen.

Kolaps před bránami

 

 

Pohár ČSA se hrál poprvé napínavým systémem na dvě (někdo 3) porážky. Stejně jako světové turnaje, především ISC. Při zaváhání z toho plyne pořádná porce zápasů. Což se nám také přihodilo. Za víkend jsme odehráli 6 mačů, naštěstí v plné síle, bylo tedy dostatek mužstva na střídání.

 

Samotný závěr turnaje byl velmi zdrcující, NICMÉNĚ JSME ZEJMÉNA DÍKY NEDĚLNÍM VÝKONŮM ZAŽILI JEDEN Z NEJSKVĚLEJŠÍCH softballových víkendů v historii. Pád s Ledenicemi v předposlední směně boje o finále je bolestivý. Vše co předcházelo muselo hráče i fanoušky ale velmi potěšit.

 

V sobotu jsme nejprve v klidu porazili Chomutov, který je bez kečra bohužel bezbranný. Pak přišel klíčový mač se Žraloky. Marek Joska neházel špatně, moc odpalů nepovolil, nicméně met zdarma bylo příliš. Náš útok na JB byl naopak velmi slabý, 3 body v závěru už nic nespasily. Padáme tedy do spodního pavouka a do finále vede cesta jen přes 4 výhry v řadě!!!

W1: V sobotu večer porážíme slabší Pardubice. Zápas korunuje walk-off inside-the-parkerem (obíhaným hr) kouč Petr Bednář. Ve 44 letech solidní dílko.

 

W2: Neděle 9:30. O poznání silnější Most také zkolabuje překvapivě rychle. Píchnou i čtyři homeruny od našich sluggerů, nejhezčí, opositový, Martina Josky. Zápas odháže Brába, poté co Marek opět trpí nedostatkem přesnosti.

 

W3: 12 h. Kuba Holobrádek se už vrátil ze Zélandu, čekal nás tedy špičkový soupeř. Naši pálkaři ale zapnou a soupeř je v šoku. Pravda, "pomůžou" i errory mladých hroších vnitřních polařů (chytání snazších míčů v pohybu), nicméně gro bodů napálime poctivými hity. Na prkně vládne Brába. Skvělé vítězství!

 

L2: Už už to vypadá na fantastickou sérii tří vítězství řadě. Marek Joska fantasticky háže, soupeř jen 2x odpálí. Dohrávka 6. směny, dva auty. Kopečný nabíhaná safe ulejvka. Další hráč Breník trefen nadhozem. Marek snad prvním passballem utkání pošle běžce na 2-3. Střídáme nadhoz. Jirka bohužel hodí bb. Plné mety. Volaký mladý hráč Ledenic pak pálí vysoký luft přes levé pole těsně k plotu. Míč se nepodaří chytit, tři Žraloci dobíhají. 3-3. Pak so. Jdeme do sedmičky. Sváťa (3/4, 3 rbi, 3 sb, jednoznačně muž mače) ostrým hitem stahuje bod. Vedeme 4-3. Žraloci ale dohrávají. První pálkař bohužel errorem jedničky obsazuje metu. Martin se k míči nesložil... Má to těžké, ale zachránil nám před tím svoji výškou mnoho nepřesných příhozů. Následuje bb. Pak znovu odpal na Martina, hraje od dvojky, bohužel nestíháme. Plné mety. Na pálku jde Kolkus a pálí walkoff GS!

 

Stačilo zahrát 4 auty a rozdali bychom si to se Spectrem o titul.  Po půl roce. Bohužel, soupeř byl o chlup lepší. Na Poháru ČSA 2018 tedy obsazujeme třetí místo a odcházíme s výjimečnými zážitky i ponaučeními do další playoff mačů. 

 

Celý tým na mě v nedělních zápasech zanechal nezapomenutelný dojem. Úsilí i výkony všech hráčů byly hodny profesionálů! Byť jsme jen za tuhle zálibu těžce platící amatéři .-)

 

Na Metách o Poháru

PB

Kouč Bedla má velký problém

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

KOUČ BEDLA MÁ VELKÝ PROBLÉM!

 

Trenér Tempa – mužů A, Petr Bednář, má nový a velký problém. Dosud vybíral ideální sestavu na extraligová utkání ze soupisky cca 15 hráčů. Nyní se mu tento výběr rozšířil o zcela rovnocenných 9 pálkařů z týmu Tempo C-Čerčany. Vybrat ty nejlepší nyní bude pro něj velký, ale radostný problém.

Nelze totiž jinak pohlížet na následující skutečnosti.

Muži A hráli minulou neděli dne 6. 5. 2018 jeden extraligový zápas s Eagles. Proti soupeřově nadhazovači Radku Janouškovi za 6 směn udělali 5 bodů, tj. necelý 1 bod za směnu. Včerejšího dne 8. 5. 2018 pálkaři Tempo C-Čerčany v utkání mistrovství veteránů ČR proti mužstvu A-Club (FEL), za které nadhazoval týž nadhazovač Radek Janoušek, docílili 4 body za 2 směny. Tyto výsledky jsou zcela srovnatelné nebo spíše svědčí ve prospěch hráčů Tempo C-Čerčany.

Budeme tedy netrpělivě vyhlížet jaké překvapení nám přinese sestava mužů Tempo A v následujícím extraligovém zápase.

Závěrem poznamenávám, že tým Tempo C-Čerčany se stal mistrem ČR veteránů roku 2018 na turnaji konaném dne 8. 5. 2018 na Krči s těmito výsledky:

W – Kanáři 11-3

W – Motorlet 21-0

W – Podolí 8-4

W – A Club 4-2.

Pro úplnost poznamenávám, že Tempo C-Čerčany získalo mistrovský titul veteránů ČR celkem 8x v celé dosavadní historii 18 ročníků.

 

Dandy sen.

Pitchers rule

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Třetina základní části za námi. O víkendu jsme hostili Pardubice a Eagles. Oba týmy bez hlavních nadhazovačů. Oba týmy snadno podlehly. Za Egales nadhazovali legendy Standa Havel a Radek Janoušek. Ten, byť nejstarší (55 let), byl paradoxně nejúspěšnější. Povolil jen 5 bodů. V jediné směně. Pět směn nás držel absolutně na uzdě. Je vidět, že nadhazovačské umění mizí s věkem jen velmi pomalu. Je to logické. Mix technických, taktických, zkušenostních a silových dovedností se dá při ztrátě jedné z nich (obvykle rychlost) dál účinně používat do pozdního věku. Vlasta Brych vždy básnil o 60-letém kanadském pičrovi z Toronta, který kosil pálkaře i v takto důchodovém (softballově?) věku.

 

Nebýt smolně ruplých mačů se Spectrem, okupovali bychom první místo tabulky. I tak nám ale softball zatím dělá radost. Pálkařům se nadprůměrně daří a oba nadhazovači se rozjíždí dle plánu. Druhá třetina však bude o poznání těžší. Čekají nás loňští finalisté a zajímavým systémem hraný (letos jediný) turnaj Poháru ČSA.

Vítězství po 688 dnech!

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Junioři se po 688 dnech dočkali W!

 

 1. Na prvním turnaji 2. ligy juniorů, konaném na Tempu ve dnech 28. 4. – 29. 4. 2018 jsme skončili na 6. místě z devíti účastníků. Za zajímavé pokládám dramatický zápas s týmem Radotín (+ PV Praha), kdy jsme vedli 9-2, soupeř dohrával pálku. Prohráli jsme však 9-10. Neomluvitelné! Ze čtyř zápasů jsme vyhráli jen jeden zápas nad PASOS Pardubice.
 2. V závěrečném utkání o 5. místo jsme prohráli s JOUDRS 7-8. Soupeř vedl 7-0, my jsme snížili na 7-6. V další směně soupeř měl obsazeny všechny mety a náš zadák Adam Kyp skvěle zahrál trojaut. Nejprve chytil divoký třetí strike hozený nadhazovačem do země, dále tečoval běžce postupujícího z třetí mety na domácí a následně se rozběhl na běžce mezi druhou a třetí metou, který se vrátil na druhou metu, která již byla obsazená běžcem z první mety. Adam tečoval pro jistotu oba dva hráče. Otázka pro čtenáře, který běžec z těchto dvou byl třetí aut?
  V následující směně se nám podařilo srovnat skóre (koučem Milanem nařízenou) zpomalenou krádeží běžce Davida z třetí mety na domácí. V dohrávce pak JOUDRS udělali vítězný bod.   
  Za zaznamenání stojí, že za juniory poprvé nastoupil na nadhozu čerstvý kadet! Vašek Frýba a zaznamenal dva strike-outy.
 3. Turnaj vyhráli Žraloci Ledenice.

 

Dandy sen.

Procházka mosteckým sadem

 

Premiérový víkend EXL mužů dopadl smírně.

 

Velmi teplé počasí provázelo dvě snadná vítězství v Mostě. Soupeř dost omladil tým a v jeho útočné potenci to bylo znát. Marek Joska jediným odpalem ztratil perfect game. NA PÁLCE EXPLODOVAL MIŠINA, když mocnými homeruny ve dvou směnách po sobě nakopl náš útok. Nadstandardně bušil i Brába, zapsal si mimo jiné dva dably.

 

V neděli jsme vyrazili na Spectrum. První mač byl na houpačce, radoval se nakonec soupeř. Walkoff homerun odpálil David Mertl. Stejně smolně, poté co jsme dlouho vedli, dopadl i druhý zápas. Tam pro změnu walkoff singloval T. Klein. Marek Joska bohužel několikrát těžko hledal kontrolu nad svými nadhozy a soupeř toho beze zbytku v obou mačích využil k bodovému breaku. Náš útok byl velmi slabý, byť nás začátek prvního utkání mohl uchlácholit. Na Balu se nám dařilo tvrdě pálit. Na Malečka nikoli. Mnoho míčů po jeho changeupech končilo v luftu. Výběr nadhozů nebyl dobrý. Diváci, kterých je na Spectru vždy požehnaně, se ale museli dobře bavit. Počasí bylo stejně jako v sobotu skvělé. Na palici se částečně dařilo jen Mišinovi, Sváťovi a navrátilci (po 11 letech!), brzy čtyřicátníkovi, Ročusovi. V obraně potěšil double 3-2-4 a obětavé zákroky Mikuláše. 

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis