A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Historický WALKOFF WALK

 

Po sedmitýdenní pauze odstartovala podzimní část EXLM, vždy ta napínavější a zajímavější! V sobotu v Pardubicích, za nesnesitelného vedra a vyprahlém hřišti, jsme dvákrát přejeli Pardubice. V prvním utkání soupeř zahrozil v půlce, kdy 5 body dotáhl na bod. Vyšťavený Jirka však situaci zvládl, přidali jsme další body a zvítězili 10-6. Vojta Koubek si odbyl v 15-letech ligovou premiéru! A hned vystál 2 bb. Váchič hrál nadšeně na dvojce. Zahráli jsme velmi rychlý hit and run, kdy Váchič prosvištěl domů z jedničky!

 

Druhé utkání bylo plně v naší direkci. 15-1, 16 hitů, celkem za oba mače 26. Další premiéru prožil 20-letý Adam Kyp. Uvedl se triplem a singlem. Legendární zadovka (Texas drag bunt) se po letech podařila Ondrovi Ročkovi. Marek Joska obstojně házel a soupeři povolil jediný odpal.

 

V neděli nás na začátku důležitého dablu se Spectrem osvěžila bouřka a příjemně se ochladilo. Možná až moc. Zcela nám zchladly pálky a i když jsme se po poctivě vystátých metách dokázali nasadit, potřebný hit na Balu nepřišel. V poli se nedařilo Markovi na nadhozu, přišli i éčka v rozehrách a bylo po utkání. Soupeř zaslouženě zvítězil. 100% byl jen Mišina, měl několik BB a hit.

 

V druhém souboji jsme se ihned ujali vedení 1-0. Spectráci ale po šťastém triplu Mertla v šestce brejkli a ujali se vedení 3-1. Nadhazovat šel Marek, vystřídal Jirku. Další tlak soupeře už až do konce ustál, což nám dost pomohlo. Vyrovnali jsme hned v šestce. Mišina singlem stahuje našeho běžce na 3-2 a je na jedničce. Pálí Marek. Mišina dostvá hit and run a po nechytu na dvojce a šťastném odrazu sprintuje pro vyrovnávací bod! Jdeme se do tie-breaku. Soupeř naplní mety, ale Marek situaci zvládá. My posouváme běžce po SAC bunt Vahiče na trojku. Sváta a Mišina (opět na pálce 100%) dostávají ib. Marek jde pálit. Fantastiky švihá pro tým. Třetí strike mu ale Voborník v parádní rybě chytne. Viz video níže. Plné mety dva auty. Karel má pevnější nervy než Bala, nešvihá mu bally a na zbytek se podívejte na videu:

 

Karlův Walkoff WALK na videu

Soustředění 2018

 

 

Soustředění letní prázdninové v Kostelci nad Orlicí - informace pro mládež

 

Příjezd v neděli 29. července mezi 12-14 h - odpoledne od 15 h již trénujeme

Odjezd v pátek 3. srpna po 18 h, po odpoledním tréninku

Odjezd i příjezd po vlastní ose a na vlastní náklady

Spíme ve VLASTNÍCH STANECH (CHATKY BOHUŽEL OBSAZENY) v Autokempu Orlice, cca 800 m od hřiště. JE BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÉ SE VZÁJEMNĚ DOMLUVIT, KDO VEZME STAN (MALÝ, PRO 2-3 OSOBY) a KDO BUDE SPÁT SPOLEČNĚ (2-3 OSOBY). BUDE NÁS 28 CELKEM A MÁME MÍSTO PRO 14 STANŮ. NIKDO TEDY NEMŮŽE BÝT VE STANU SÁM. JE TAK KALKULOVÁNA I CELKOVÁ CENA. DOMLUVTE SE TEDY PROSÍM SE SPOLUHRÁČI.

Spacák + podložku na spaní (kdo potřebuje) + polštář sebou (kdo potřebuje)

Plavky sebou - vedle kempu je koupaliště. Kdo má, pálku na stolní tenis, uspořádáme turnaj. Kdo nemá, budou erární. Netřeba tedy kupovat.

Strava: V přilehlé restauraci - je povinná!!! Sportujeme a tudíž musíme pravidelně jíst. 

Sprchy: teplá voda za 10 nebo 20 Kč - mají jen sprchy na peníze. Sebou mince na sprchu.

Účastník si sám hradí ubytování a stravu. Vybírat na tyto dvě položky tedy budeme v neděli hned po příjezdu:

1499,- všichni, kterým je letos 13 let, 1999,- všichni starší Kč + Filip, který má také dospělou porci (pro info zdražila strava u toho hoteliéra na 300 Kč za dospělé porce, 210 dětské) + teplá voda (dostatek mincí do automatu). Oddíl hradí pronájem hřiště a vše ostatní.

Trénujeme 2x denně (2x 2-2,5 h) + po večeři společný zápas každý den

Kdo si chce vzít kolo, aby nemusel pěšky na hřiště, může si ho vzít! Vřele, opravdu vřele doporučuji!!! Zámek na kolo sebou!

Peníze za soustředění budou vybrány od každého na místě v neděli při příjezdu! 

 

Další informace budu doplňovat do tohoto článku, nebo mi volejte 602 237 393

Petr Bednář

Bez Strejdy :-(

 

 

Junioři nastoupili v posledním druholigovém jarním turnaji v Radotíně. 2x smázli domácí, 11-10 a 22-2! Poprvé bez Strejďáčka. Osm let za nás Marek Stejda Strejček nastupoval. I ligu mužů si zahrál. A nyní proti nám... V rudých katích... Dali jsme mu to sežrat, Strejdovi. O první W se "postaral" on, páč nechyt odpal na jedničku a nezahrál tak třetí aut! Ale i on do nás pěkně opřel. Na turnaji skvěle mydlili Kuba Pospíšil a Jakub Síbrt. Prvně jmenovaný tak opanoval jarní statistické tabulky!

 

Žáci i všichni ostatní hráli naposledy na legendárním sedlčanském plácku. Hřiště se po desetiletích posouvá na flek vedle, majitel se s klubem nedohodl na prodloužení nájmu. Za prcky poprvé nastoupilo několik nováčků, Vojtěch, bratr Anny, bratr Honzy! Wéčka jsme se nakonec nedočkali, těsný výsledek s Falcons ale potěšil. Stejně tak agilně hrající malá Adéla, sestra Vaška.

 

A Dandy reportuje:

 

JUNIOŘI – KONEC DOBY LEDOVÉ, ZAČÁTEK DOBY (HU) MÁJOVÉ!

 

V posledních deseti letech připomínala hra juniorů Tempa dobu ledovou. Na všech turnajích jsme zamrzli na posledních místech. Z herního projevu čišel chlad. Chyby se kupily jako sněhové laviny. Srdce trenérů bylo výkony hráčů proklaté jako ledovými rampouchy. Na trénincích bylo lehčí potkat sněžného muže Yettiho než juniora.

Tato doba ledová skončila v neděli dne 24. 6. 2018 v 11,30 hodin slavnostní přísahou juniorů. Slibem, že stejně jako k polidštění opice v homo sapiens došlo jen tím, že pračlověk začal používat více mozek a pracovat usilovně na rozvoji všech svých tělesných dovedností, tak z  rozjívených chlapců udělá softbalisty jen trénování a přemýšlení o hře a skutečný zájem o softbal.

První sněženka této nové doby HU-MÁJOVÉ vypučela hned týž den odpoledne, kdy Junioři Tempa po dobrém výkonu porazili Radotín 22-2.

K tomu je nutné uvést, že den předtím jsme sice také porazili Radotín, ale jen se štěstím o 2 body. A to Radotín hrál pouze v osmi hráčích a na poslední dohrávce pálky za stavu 2 auty obsadil všechny 3 mety a na pálku šel jejich nejlepší hráč, mladý Kuba Strejček. Jeho dlouhý odpal chytil však na devítce Vojta Koubek, kam byl chytře takticky poslán co-koučem Bedlou.

Pro úplnost uvádím, že po špatné hře jsme výrazně prohráli v sobotu s Hladovými Hrochy a v neděli ráno od 9 hodin se Žraloky z Ledenic.

Ale to bylo ještě v době ledové, která, jak věříme, skončila již na smetišti dějin juniorů Tempa.

 

Dandy sen

 

Extraligový diving

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Na fotografii zachycen padající luft do infieldu, který Brábu v prvním nedělním zápase proti Chomáči připravil o perfect game. Polaři byli oslněni sluncem, z kterým neradno fajtovat z očí do očí.

 

Nicméně pátý extraligový víkend okořenili bez debat SVĚTOVÝMI DIVING CATCHY právě Petr Vácha (vlevo na snímku, proti Mostu ve středním poli, 10hvězdiček z deseti, opravdu velmi dlouho takový zákrok v českém softu nebyl spatřen) a Sváťa Smysl jr. (uprostřed, proti Chomáči na spojce).

 

K zápasům: V sobotu proti Mostu to byla bída. Žofka házel nad svým průměrem, Marek hluboko pod svým, naše obrana stejně tak. Výsledkem jest bolavá porážka 2-8, na kterou soupeři "stačily" 3 infield hity... Druhé utkání poloslepý Brába zvládl bravurně. Soupeři nepovolil bod. Nicméně nebýt našich pěti doběhů v jedničce, utrpení by pokračovalo. 5 dalších směn jsme pálkařky doslova vadli.

 

Večer jsme se ale na tradiční grilovačce pořádně nasytili kvalitních masných bílkovin, nabrali sil a v neděli to bylo znát. Chomutov jsme porazili vysokým bodovým skóre po téměř optimálním výkonu, který musel každého účastníka i diváka zahřát u srdce. Pálkařky se dařilo Korbičovi, Vahičovi. Martin Joska ostrým opoušem na devítku oběhl bez potíží všechny mety. Brába navázal na kvalitní sobotní představení. Marek chabou sobotu zajedl a zaházel velmi dobře se vysokým zastoupením so.

 

 

Sucho

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Sucho, Wéčka zatím moc nerostou

 

Žáci vyrazili na třetí turnaj 2. ligy do Hradce a Pardubic. Vítězství se tentokrát nedočkali, nejtěsnější výsledek byl s Joudrs B 6-9. Do boje se poprvé zapojil nováček týmu Venca Hradec, bratr Anny!

 

Junioři absolvovali trip do Kunovic. Je to ocenění hodné, páč do Kun se neobtěžovala dorazit většina z druholigových týmů... Účastnili se jen Žraloci, Buldoci, domácí a my. První čtyři mače dostal oslabený tým pořádně za uši. V boji o třetí místo, v posledním, pátém zápase, pak domácím podlehl jen těsně 9-10. Tříbodové vedení před dohrávkou jsme bohužel neudrželi.

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis