A+ A A-

Rozhodne pátý zápas

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Finále EXL mužů rozhodne po 10 letech až pátý, poslední možný zápas série! Po sobotním one-man-show Marka Josky zvyšujeme průběžný stav finále na 2-1. V neděli ale Hippos odpoví dvěma drsnými údery, vítězí 5-2 a srovnávají na 2-2.

 

ZÁPAS ČÍSLO 5 ROZHODNE! Sobota 20. října od 13 h!

 

ALL TEMPO FANS NOW IS THE TIME! 

Číst více...

Bitva o titul rozehrána

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Povedený round-down v GAME 1 finále

 


Nastoupili jsme do naší první finálové série v v novodobé historii existence České softballové extraligy mužů. Soupeřem nám je loňský a předloňský Mistr Hroši z H. Brodu.

 

První zápas za krásného počasí na Tempu byl poznamenám naší nervozitou. Soupeř využil několika chyb v obraně a vyhrál 3-1. Za nás korigoval solidním záploťákem těsně před koncem fantasticky útočící Karel Rozehnal (2/2, hr, bb). Na Michala Holobrádka jsme se nedokázali prosadit, většina míčů končila ve vnitřním poli.

 

V neděli jsme nastoupili v Brodě s velkou chutí. Mocně pálící Michal Kolůch (3/3, single, double, triple) nešťastně vyřadil hned jedničce krutým a bolestivým linedrivem Michala Holobrádka. Na prkno nastoupil Jarda Muller a 4 body jsme na něj s velkým úsilím dotlačili. A protože Marek Házel velmi dobře, vítězíme poprvé v dějinách v zápase finálové série!

 

Finále pokračuje v sobotu 13/10 od 14 h na Tempu.

 

Číst více...

Hurá na finále!

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Konečně! Poprvé v historii samostatné České softballové Extraligy mužů jsme se probojovali do finále. Budeme tedy bojovat o titul Mistrů ČR. Poslední úspěch našeho klubu se datuje do roku 1984, kdy naši předchůdci (Dandy, Váňa, Petr P, Vlasta Brych a další) získali titul Přeborníka tehdy ještě ČSSR (to první S je Slovensko a to druhé S je socialistická). Postupu do vysněného finále předcházelo: Dát počátkem 90. let dohromady nadšený tým mladých uch, bez trenéra, bez kouče, jen s pomocí obětavého Dušana. Čtyři roky bojů o postup do 2. ligy. Tři roky bojů o postup do Extraligy. Dva kruté sestupy z Extraligy. Třetí postup do Extraligy (2005). Sedm neúspěšných semifinále v letech 2006-2017... Vítězné semifinále 2018! V týmu stále působí pět hráčů, kteří tuhle více než 25-letou anabázi celou prožili.

 

Ve finále se střetneme s Hrochy Havlíčkův Brod. Pro soupeře to bude třetí finále v řadě. Obě předchozí vyhrál. Vloni v masové přestřelce (padlo snad 50 bodů) porazil Ledenice. UŽ TEĎ SE FINÁLOVÝCH ZÁPASŮ NEMŮŽEME DOČKAT! TĚŠÍME SE!

 

Semifinále proti Ledenicím nebylo jednoduché, byť jsme od soupeře, drilovaného na mocný power-hitting, čekali možná větší tlak. V cestě (tomu tlaku) mu ale stáli asi dva základní faktory. Ledenice si nás, stejně jako my vloni Hrochy, měli právo, díky vítězství v základní části, vybrat. Byť si nás nakonec jen vylosovali, ukazuje se, jak mentálně ošemetné tohle právo je. Nám to vloni nevyšlo. Ledenicím letos s také ne. Jak ale Žraloci správně poznamenali před losem, oba potencionální soupeři nejevili výrazné slabiny a výběr (los) tak byl hodně těžký. Druhým a zásadním faktorem je forma naší nadhazovačské baterie. Jak říká správně nejen Matěj, soft je proti basu v tomhle až "nespravedlivý". Stačí jeden dva nadhazovači ve formě a je možno vyhrát i týdenní turnaj s několika zápasy denně. Softový nadhoz prostě tolik nezatěžuje lidské tělo, jako hod vrchem.

 

A Marek Joska nebyl vůbec zatížen. V sobotu jsme odcestovali do Ledenic s dvěma matchbally v kapse. Tíha utkání dopadla na oba soupeře. Nadhazovači drželi pálkaře zkrátka a rozhodla až chyba v obraně aut před koncem. Marek v utkání povolil jen 3 hity.

 

V neděli už jen s jedním matchballem jsme nastoupili před fantastickými tribunami v domácím prostředí. Byť soupeř ihned v jedničce, opět díky chybě obrany, zaskóroval, náš útok nečekal a v dohře jedničky zápas vlastně rozhodl. Marek soupeře k dalším bodům nepustil a mohli jsme slavit postup. Na kečrovi zaskočil Miki Klas a roli v těžkém utkání zvládl skvěle. Naopak, v sérii se velmi nedařilo ledenickým zadákům, čehož jsme významně využili. 

 

Marek s Jirkou nyní tvoří hodně vyladěnou nadhazovačskou dvojku. Oba mají formu, oba byli klíčem k úspěchu. Finálový soupeř Hroši je na tom ovšem úplně stejně. Bude to lítý MaM fight dvou power-pitcherů a litý JaJ fight dvou techniků. 

 

Jsem si jist, že finálové mače namotivují naše pálkaře k ještě lepšímu výkonu, než v semifinále a o 34 let zapovídaný titul se dravě popereme!

 

We played for October! We did it. Nyní je čas!

 

PB

 

 

 

 

Číst více...

Odešel Rosťa Vedlich

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Vždy nás mile, nahlas a pěkně zdravil. Pískal výrazně. Nám ještě v sobotu semifinále. Viz foto... V úterý, rozhodčí, spolužák, kamarád, vždy veselej Rosťa Vedlich odešel. ČEST TVÉ PAMÁTCE!

Číst více...

Úžasně rozjeté semifinále

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Rozehráli jsme osmé semifinále v naší novodobé historii. V sedmi předchozích pokusech se nám podařilo maximálně zvítězit v jediném utkání (4x). Ve třech semifinále jsme nezvítězili ani v jediném utkání... Nyní jsme velmi obtížného soupeře, Žraloky Ledenice, porazili hned 2x.  A v řadě! V sérii tedy vedeme 2-0 na utkání a pokračujeme v páteční svátek 28. září v Ledenicích.

 

Obě utkání byla vyrovnaná, obě jsme vyhráli o jeden bod, v obou rozhodla jediná povedené rozehra či útok. Pokaždé dominovali nadhazovači (16 so našich borců v prvním, 12 v druhém). Vysoko přes 20 so Jardy Breníka v obou. Nám se podařilo prosadit kombinací odpalů, krádeží a ulejvek. Soupeř to zkusil přes tvrdé hity a v pětce prvního mače nebyl daleko od úspěchu. V druhém se mu pálkařsky tolik nedařilo. V poli Ledenice udělali pět chyb, což mělo vliv na výsledek. Stejně tak naše chyby v druhém utkání významně ovlivnili první tři směny.

 

Všechny hráče i příznivce našeho týmu musel potěšit druhý, domácí, zápas. Třikrát jsme prohrávali, třikrát jsme dokázali srovnat! To svědčí o vysoké mentální kvalitě týmu, kterou jsme postupně načerpávali od letních měsíců. Supercup do nás pak nalil nevídané pozitivní i negativní zkušenosti a pozitivní zážitky, které se nám nyní v playoff zatraceně hodí.

 

Těšíme se na další zápasy playoff 2018!

 

WE PLAY FOR OCTOBER! Je to tisíckrát omleté heslo z MLB, ale i zde uprostřed Evropy 100% výstižné. Hrajeme a vysoké úsilí za cenu mnoha obětí  vynakládáme celý rok o dotáhnout to do října je velkou výzvou, snem, odměnou i přáním. 

 

 

Číst více...

Žáci hráli v Sezimáči

 

Náš nejmladší tým zakončil mistrovskou sezónu na mezidivizním turnaji 2. ligy v Sezimově Ústí. O výsledek jako vždy tento rok moc nešlo, drtivá většina hráčů se softballu věnuje necelý rok a je tak nutné se radovat z každé dobré rozehry, každého odpalu. Jak ukazuje foto, nadšených playerů a playerek pobíhalo na pěkných Sezimáckých fieldech hodně. I toho W se nakonec mužstvo dočkalo, nad odvěkým rivalem Werichem. Poslední utkání sezóny nám pak proklouzlo mezi prsty před posledním autem... Jak typické pro celý klub tento rok :-)

 

Děkujeme všem obětavým pomocníkům z řad rodičů a head coachovi Roburovi

 

Ať žije sezóna 2019!

Číst více...

Vybojovali jsme semifinále Extraligy

 


Po osmé v historii Extraligy se nám podařilo probojovat do semifinále. Budeme tedy již potřetí v řadě usilovat o cenný kov! Série s Mostem, hraná pro nás po delší době na tři vítězná utkání (naposledy 2009 proti Plzni) dopadla dle papírových předpokladů. Most má sice velmi šikovný (16-letý Víťa Kočí na kečrovi i pálce předváděl nevídané výkony), ale zároveň relativně nezkušený mladý tým, který na svůj vrchol může v klidu počkat. Ani kvalitní mostečtí nadhazovači moc nezářili nadšením, čehož naši zkušení pálkaři využili a navázali na fantastickou formu ze Supercupu. Vítězíme 6-1, 7-0 a 7-3. Nadhazovači Jirka a Marek, velmi vyčerpaní z třítýdenního softballového maratónu všechny zápasy ukočírovali. Soupeř zahrozil jen ve 4. směně posledního mače, Jirka Brabec ale situaci skvěle zvládl. Na pálce zabral celý lineup. Vždy v pravou chvíli. Vysoký standart si drží neúnavný Miki Klas! Velmi mile v posledním utkání překvapil třemi ostrými hity Rosťa Taud. V poli je třeba ocenit nadprůměrnou hru vnitřku s několika auty od druhé mety. 

 

Jako soupeře do semifinále si nás před pár hodinami vybrali Ledenice. Na sérii se velmi těšíme, v Ledenicích je krásné hřiště a soupeři máme co vracet z jarního Poháru ČSA. Je to silný tým s třemi velmi rychlými nadhazovači a několika silovými pálkaři. Nám se proti Ledenicim ale v nedlouhé historii vzájemného potýkání zatím dost daří, bilance W-L hovoří jasně v náš prospěch. Ligové zápasy 2013 - 2018, 19 W, 7 L. Nicméně začínáme od nuly v sobotu 22/9 v Ledenicích, pokračujeme v neděli u nás! 

 

Číst více...

TEAM to be proud of!

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

TÝM, NA KTERÝ JSEM HRDÝ

 

Pátek 23:02. Náš softballový maraton toho dne na VII. Supercupu vrcholí. Hrajeme třetí zápas dne. Během dvanácti hodin jsme čelili těm nejlepším světovým nadhazovačům. Potolicchio, Bala, Mata, Mach, Maleček a teď Hansen. Všechny jsme přeprali a postoupili do zápasu o minimálně třetí místo. Začátek sedmičky a právě proti Hansenovi vedeme 2-1. Máme dva auty. V tu chvíli člověk už podvědomě myslí ZA ten třetí aut... Je tu ale "maličkost".  Je potřeba jej zahrát... Stejně jako ta tenistka ve finále Wimbledonu asi před 40 lety před posledním fiftýnem už myslela na to, jakým způsobem podá ruku královně... A? CHYBA LÁVKY. JE POTŘEBA MYSLET JEN A POUZE NA TEN POSLEDNÍ AUT A V KRÁTKÉM OKAMŽIKU SE ROZHODNOUT, CO PORADIT NADHAZOVAČI, TÝMU. Jak zvládnout ten poslední krůček. A to se nepovedlo. Moje chyba! Na pálku šel totiž ten řezník Jorgensen, co nás už ve skupině skolil na dva auty grandslamem... A teď si to zopakoval. Homerunem vyrovnal. Byť jsme měli dohrávku, psychika byla v mžiku v troskách a zápas jsme prohráli... Krásný zážitek, nezapomenutelný, bohužel se smutným koncem. 

 

Uběhly dva dny, srdce už tolik nebolí! Naopak, hlava převládla a musí konstatovat: Tohle byl tým, na který musíme být všichni (účastnici) hrdí! Hráli jsme nejnabitější Supercup v dosavadní historii. Ostatní soupeře posílilo téměř deset opravdu světových pitcherů, včetně Zélandské jedničky. Oproti tomu, náš nadhazovač číslo jedna, Marek Joska, absolvoval během turnaje zkoušku Z DESETIBOJE na FTVS! Kdo desetiboj absolvoval, plazil se pak několik dní po zemi! Nikoli Marek!!! Ten po prvním dni v úterý držel Bully ve skupině na uzdě až do sedmé směny. Oddychl si jen ve středu večer. Ve čtvrtek a pátek s pomocí skvěle sekundujícího Jirky Brabce pomohl vyházet tři W. Čtvrtý zápas s pozdějšími vítězi Amagery pak dotlačil až do osmé směny!!! Kdy jsme neštastně rupli 0-1! A pátý zápas jsem už popsal výše. Tak vysoko nás tedy nedotáhli žádné zahraniční hvězdy. Jen dva naši kluci, s kterými dennodenně, celou sezónu sdílíme jejich mnohdy bolestivé úsilí být špičkovými pičry! Toho si velmi vážím!

 

To samé platí beze zbytku o všech ostatních hráčích družstva, které navíc letošní turnaj rovněž hostilo na vlastním hřišti. Síly byly tedy ještě více napjaté! Mezi hru a pořádání. Mikuláš, Michal, Štoča se v turnaji rozpálili (nebo rozulejvali - nesmírně důležité!) k fantastickému výkonu. Jirka Brabec, který už dlouho hledá svoji kdysi monstrózní formu, předvedl v pátek fantastický výkon! V nejvhodnější okamžik. Proti světovým nadhazovačům!!! Bez řečí a s velkým, opravdu velkým, nasazením odchytal všech 5 playoff mačů Lukáš Fiala! Naše dvě jediné posily, kluci z Mostu, Vojta a Dan se ukázali skvělou volbou. Na to že jsou oba dohromady mladší než moje maličkost, předvedli parádní výkony a oba jsou opravdovými talenty. Dan hraje na spojce téměř neviditelně, ale chytí skoro všechno! Spectrum bude vzpomínat, jak jen těsně po linedrivu uniklo trojtému autu! Vojta nejenže nadhazuje (a snad je teprve na začátku své kariéry), ale i umí v pravou chvíli dát homerun (hlavně kontaktní v pátek ráno proti Hurricanes nám moc pomohl!). Veterán Kryštof odpálil na Matu a pomohl k důležitému bodu proti Spectru. Jirka Vorba měl za celý turnaj sice hit jediný, ale stál za to! Pinch hit na Hayese! Sváťa Smysl se postaral o oba body v onom posledním půlnočním zápasu! Škoda, že nebyly vítězné... 

 

Turnaj, v kterém české týmy stále usilují o příčku nejvyšší (HHB to vloni zkusily s obrovským vypětím, i finančním) tak při troše štěstí mohl zažít obrovské překvapení. Našemu družstvu, bez posil, s koulí na noze v podobě pořádání, mezi nabitými soupeři, chyběl jediný aut, jediný hit navíc, o chybičku méně a POSTARALI JSME SE O OBROVSKÉ PŘEKVAPENÍ TURNAJE. Je to poučení pro další softballové úsilí. Ve vyrovnaných zápasech světové úrovně prostě maličkosti, třeba v počátku utkání, NAKONEC ROZHODUJÍ! A Bullové, finalisté turnaje byly, po právu, právě o jednu maličkost lepší v tom osudovém pátečním mači!

 

POHÁDKOVÝ TURNAJ. DĚKUJEME POŘADATELŮM Z KRČE, ČSA I VŠEM NAŠIM POMOCNÍKŮM! Doufejme, že se taková fastpitchová kvalita v ČR zase někdy objeví. A MY KLUCI Z POD METEO VĚŽE U TOHO ROZHODNĚ CHCEME BÝT :-) 

 

Petr Bednář za nejlepší český tým na Supercupu 2018

 

 

 

 

 

 

Číst více...

Pár slov o turnaji ICC

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, baseball a stadión

Po skvělém utkání s Japonskem

 

PROPÁLÍME SE?

Po delší době máme vynikající příležitost sledovat v ČR vrcholný mužský fastpitch. Asociaci i Joudrs patří velké poděkování, že turnaj do Prahy dovezla. Zatím sledujeme špičková utkání v čele s top nadhazovači. Odpálit jejich nadhozy už opravdu mnohdy hraničí s lidskými možnostmi. Přesto, i díky dost tvrdým míčům, není o razantní střely a homeruny nouze a diváci, zaujatí i civilové, se musí skvěle bavit. O to víc zamrzí, že jich kolem samotného hřiště není více (kde jsou sakra všichni teenageři, kterým vrcholí prázdniny?) Možná se na nižší návštěvnosti "podepsaly" i kvalitní www a tv přenosy (MLB to ale samozřejmě není, žijeme v Eropě). Záznamy utkání musí všichni fandové ocenit, zpětně a pohodlně si mohou přehrát důležité rozehry.

 

Prostředí turnaje je velmi inspirativní, proto si dovolím několik poznámek ke hře. Zejména našeho týmu.

 

Především, je velmi nadějné, že družstvo disponuje hned třemi mladými nadhazovači, chlapci jak hora. Jejich rychlost je na světové úrovni. Zatím jim však ve větší míře chybí jeden základní a zásadní prvek jejich úsilí. KONTRAST! Tedy CHANGE-UP. Pozorovat dnes Japonce a jejich smrtelné changeupy bylo slastné! Pochvalu zaslouží M. Bala, který je házel a byl úspěšné! Další dvě M-ka na nich však musí zapracovat, nebo, pokud je už umí, musí je začít VÍCE používat! Off-speady už vládnou, ale nestačí to.

 

Co je bohužel k zamyšlení (a vedení o tom jistě ví, protože o tom často mluví), JE NEDOSTATEČNÁ KVALITA VNĚJŠÍHO POLE. Trpí jí repre i kluby. Dnes v utkání s Japonskem nám byl naservírován znovu jasný důkaz. Zatímco soupeř snad 50 m vysoký luft (ve světlech velmi zrádný) chytil, my jsme obdobný míč nad světla v kritický okamžik mače nezpracovali... Není třeba vůbec zosobňovat, je to problém celého softu, mužů i žen, jak často podotýká VA. Řešení není jednoduché. Už jen proto, že čas na trénink je omezen a není možné ve vnějšku trávit většinu tréninku. Jak vloni správně upozornil JK, soustřeďme se na to, KDE se odehrává většina a podstata defenzivní části hry. Na nadhozu a jedničce. Ale smiřme se pak s tím, že se ve vnějšku tu a tam nedočkáme GAME SAVING zákroků.

 

Poslední poznámka. KOUČOVÉ SE ROZHODLI K VYROVNÁNÍ A PŘEKONÁNÍ historických úspěchů na MS 2000 a 2004 PROPÁLIT! JEN A POUZE PROPÁLIT! Držme jim palce, ať je to funkční taktika. Koneckonců odpaly jsou to nejlepší na tomhle sportu. ALE USNADŇUJEME TÍM VŠEM SOUPEŘŮM OBRANU. A to velmi. JEDNOTVÁRNOST NAVÍC NENÍ PŘIROZENOSTÍ ČESKÉ SPORTOVNÍ POVAHY (v herních sportech). I Novozélaňďané a Američané, povahou "bomby pálící bezmozci" dnes úspěšně ulili...

 

Ještě jednou díky za fantastický turnaj a přijďte se na Joudrs osobně podívat! Stojí to za to!

 

Číst více...

Třetí po ZČ

 

Základní část Extraligy mužů je za námi. Končíme třetí (vloni první) a vybíráme si soupeře do klíčového ČF. Bude to Most či Krč. Právě Eagles jsme v posledních dvou mačích docela rozbombili. Pravda, první zápas nadhazoval VET Kryšpín (19-6), druhý ale reprezentační pitcher Jonáš Mach (9-1).

 

Nyní nás čeká Supercup. Turnaj mimo jiné využijeme, doufejme, k doladění formy. Bude nabitý mnoha světovými hráči. Včetně našeho soupeře ve skupině tohoto nejlepšího Evropského turnaje, Spectra. To se nechalo slyšet, že turnaj chce konečně vyhrát. Žádnému českému týmu se to doposud nepodařilo. V roce 2017 skončili Hroši HB druzí.

 

A za tři týdny, vypukne čtvrtfinále Extraligy. Hrajeme v pátek 14/9 u nás (pátek!) a dále v sobotu 2x u soupeře a v neděli případně 2x u nás.

 

Nyní nezapomeňte navštívit trnaj ICC, generálku na MS mužů 2019 v ČR! Hraje se na Joudrs a představí se mnoho hráčů, kteří nastoupí i v Supercupu a množná i v playoff Extraligy!

Číst více...

Partneři:

Hypnosis