A+ A A-

Bye bye 2019 Season!

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Softballová sezóna 2019 skončila. Tempo v ní zaznamenalo pozitivní výsledek. Všechny jeho v mistrovských soutěžích nastupující týmy (coachball, žáci, kadeti, junioři, muži B, muži A) zaznamenali 83 vítězství a 72 porážek. Řadíme se mezi několik mužských fastpitchových klubů v republice, které byly schopni nasadit týmy do většiny Svazem pořádaných celostátních lig. Příprava na sezónu 2020, padesátousedmou v historii klubu i celého českého softballu, je v plném proudu. Hry dychtiví playeři se už nemohou dočkat dubna! Sportu zdar!

Číst více...

Coachball bronzový

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

ROK POTÉ

 

Před rokem byly naše nejmladší týmy brány spíše jako do počtu, jako týmy proti kterým se jede hodně vyhrávat. Střih. Po roce vezeme bronz z finálového turnaje Coachballové ligy Mistrovství ČR U11 a slyšíme od většiny ostatních týmů i rozhodčích uznání, že hrajeme skvěle, perfektní softball. Ano jsme třetí nejlepší tým v republice z třiceti.

 

Co se stalo? Vyměnili jsme trenéra, začali na hřišti více sportovat a méně mluvit, zapracovali jsme na sebedůvěře, vytvořili jsme pravý TEAM SPIRIT.

 

A teď k turnaji.

 

Tušili jsme, že máme téměř “neprůstřelný” line-up na pálce. A to se také potvrdilo. Nikdo extrémě nevyčníval, všichni pálili skvěle. Dali jsme za turnaj celkem pět Homeruns = Novák 2, Kapr 2, Moškoř 1 (za celou sezonu jsme měli homeruny dva), tvrdé line-drives posílali pravidelně do zadního pole Suchopar, Růžička a Trojek a v klíčových momentech, kdy jsme potřebovali stáhnout body vždy krásně tvrdě odpálili Bíža a Macourek. Takže na pálce na jedničku.

 

Na práci v poli trénujeme soustavně. Víme, že obrana byla vždy výsadou Tempa. Hráli jsme znovu výborně, náš vysoký standard. Jediný zápas, který nám vyloženě v obraně nevyšel byl proti našemu rivalovi z Krče. Devět chyb za zápas je hodně. I proto prohráváme v semifinále s Ealges 6-7 (což je mimochodem náš nejlepší letošní výsledek s Eagles. Fantastický začátek 6. směny na videu. Srovnáváme na 6-6 z 1-6. Na dva auty). S průměrem 3,5 bodu na zápas jsme byli druhým nejlépe bránicím týmem na turnaji hned po Eagles (2,5).

 

Cenu za nejužitečnějšího hráče turnaje dostala naše “spojka” Jonáš Novák - well done!

 

Moc díky všem hráčům, Evě, Matějovi. Věřím, že nám v Tempu roste další nová silná generace.

 

Spokojený trenér.

 

Ondřej

 

Fotogalerie z turnaje

 

Na obrázku může být: 14 lidí, smějící se lidé, baseball a venku

 

PS: JE TO PRVNÍ LIGOVÁ MEDIALE NAŠÍ MLÁDEŽE OD VZNIKU CELOSTÁTNÍCH CELOROČNÍCH LIG PŘED CCA 6 LETY. PŘED TÍM HRÁLA MLÁDEŽ 1x ROČNĚ TZV. MISTROVSTVÍ ČR OPEN ve své kategorii, které určilo Mistra republiky. Naposledy medaili, rovněž bronzovou, získali mladší junioři v roce 2005. Psali jsme tehdy toto:

 

Cíl, s kterým se naši mlaďoši připravovali na první vrchol sezóny, byl splněn. Mladší dorostenci Tempa získali na MČR Open bronzové medaile. Chvílemi mohli pomýšlet i na stříbro, když v klíčovém utkání o postup do finále vedli nad Spectrem 3-0. Bronz je velkým úspěchem. V týmu se utvořilo pevné jádro několika kvalitních hráčů a i proto by mohla být budoucí umístění Humaj's týmu ještě příznivější. Družstvo v letech 2005-2008 čeká pět mistráků mladších a starších dorostenců, nechme se překvapit, kterým směrem se vydá...Našlápnuto má směrem správným.

První zápas na novém a pěkném hřišti Iuridy jsme hráli proti domácím Outlaws. Zvítězili jsme 20-5, soupeř své družstvo teprve tvoří, nemá kvalitního pičra a tudíž zatím není vážnou překážkou.

V druhém mači jsme nastoupili proti Hrochům. Milan si vybral slabou chvilku a tak je rozdíl "jen" 0-10 v podstatě potěšující. Vloni jsme dostali krutější nakládačku. HB tým má dva dobré nadhazovače a mimo jiné se skládá z nadprůměrně rostlých hráčů. Ano, do Prahy letos přijelo 9 hráčů, žádný pod 180cm! Z našich se na pálce prosadil jen Ota Chasák a to singlem do vnějšího. Pak však byl aut na první metě, když se nestihl vrátit po dlouhém odpalu Míli do vnějšího, chyceného z luftu. Hroši jsou pro nás stále nepřekonatelným oříškem, soupeř je ve všech činnostech o třídu lepší.

Poslední zápas ve skupině byl zároveň bojem o druhé místo, to jest o postup do play-off. Soupeřem nám byly Pardubice. Ve třetí směně jsme prohrávali 6-8, když si Milan na nadhozu vybral druhou a poslední slabou chvilku v celém turnaji. Ve čtvrté směně jsme ale obrátili vývoj utkání zcela ve svůj prospěch a to rovnou 11 body. Zvítězili jsme 11-9 a čekali, kdo obsadí 2.místo ve skupině B a bude naším soupeřem o minimálně bronzové medaile. Tím se nakonec stali Klackaři Kostelec nad Orlicí a došlo tak k odvetě za loňský rok, kdy jsme v památném utkání v Kostelci prohráli v 8.směně 24-25.

Klíčové utkání jsme zahájili dobře. Na začátku 3.směny jsme vedli 6-1. Před soupeřovou dohrávkou v 6.směně jsme náskok zvýšili na 10-4, ale opět se potvrdilo, že to je náskok zcela nedostatečný a snadno dosažitelný. Dohrávku v obraně jsme začali dobře, když Jan Žeglitz chytil luft v pravém poli. Pak však jeden z Klackařů trojmeťákem přepálil naše levé pole, Míla přidal 3 BB, další Klackař dabl do cf a náskok se rázem scvrkl na 10-8 za stavu 1 out a dvojka obsazená. Poté naštěstí Tomáš Vlk chytil ve vnějším poli další dlouhý luft a měli jsme 2 auty. Míla ale přidal další dvě BB a měli jsme obsazené mety. Poslední aut nám spadl přímo z nebe, Lukáš Bursík na zadákovi nechytil nadhoz, běžec z trojky se vydal pro 9. bod, podcenil však pružnost nového bohnického back-stopu a Milan ho po příhozu od Lukáše tečoval na domácí. Se štěstím, ale zaslouženě vyhráváme 10-8. O příčku si polepšujeme proti loňsku a čeká nás zápas o postup do finále se Spectrem.

Proti Spectru nezačínáme špatně, Milan háže skvěle, obrana pracuje nejlépe za celý turnaj a soupeř první dvě směny obsadí jen jednou první metu na BB. My se naopak po hitech Lukáše Bursíka, Míli Humaje a Oty Chasáka ujímáme vedení 3-0. Poté ale zabere i soupeř a snižuje na 2-3 v trojce. Svůj náskok pak na konečných 6-3 zvyšuje v páté směně a to po zbytečných kiksech našeho infiledu a možná, ale opravdu jen možná, úpisku rozhodčího. Nebýt jedné chyby a neučinného útoku, mohl být zápas ještě vyrovnanější. Nicméně i tak v něm mladí Tempaři podali jeden ze svých nejlepších výkonů a donutili mít tradičního soupeře obavy z výsledku.

K individuálním výkonům: Lídrem a zásadní oporou (zatím jediný pičr) je Milan Humaj. Na pálce nezaváhal, nadhoz byl vzhledem k třítýdenní pauze kvůli zraněným šlachám na ruce nadprůměrný. Až přestane házet tolik BB, bude ještě nebezpečnější. Lukáš Bursík na zadákovi pouštěl častěji než by bylo zdrávo, o to víc to však nahradil famózními chyty několika faulballů a neustále se lepšící pálkou. Je to obrovský talent, pokud bude trénovat, stane se z něj špičkový hráč. Na pálce pak mlaďochy drží duo našich přerostlých žížal Ota Chasák a Petr Pašek, kteří poctivě trénují a je to znát s každým zápasem. Až vylepší obrané dovednosti, budou velmi platnými hráči. Z nuselského tria Nepraš, Vlk, Baier nejvíce vyniká Jirka Nepraš, který má perfektní přehled v běhu po metách, je agresivní i stále lépe pálí, pouze rychlost zpracování míče musí vylepšit. Lukáš Baier přišel přímo s kadetů, i tak dvěma hity zásadně ovlivnil zápas s Pardubicemi. Začal na podzim, na hodnocení je brzo. To samé se týká Tomáše Vlka, který se na trénincích jeví zatím lépe než v zápasech. Asi nejlepší obranné schopnosti má Martin Sommer, který dobře zahrál na trojce, pálka měla být však mnohem lepší. Petr Vinopal, synovec opor mužského áčka bří Bednaříků odvedl špičkovou práci ve vnějším poli, na pálce je však velmi nejistý. Jan Žeglitz, nejstarší v týmu, podal velmi pěkný výkon na pálce, ale v signálech měl pěknej guláš. Velkou pochvalu si zaslouží dva "prckové" Dominik Novotný a Jirka Bozděch, oba toho času kadeti, kteří, ač vzhledem k svému věku proseděli celý turnaj, neustále fandili, zajímali se o hru, chodili mi pro párky a podporovali celý tým. Stali se tak vzorem hodně "ignorantům" z mužského A-týmu, kteří čas na lavičce během zápasu tráví opravdu rozpodivnými způsoby.

 

Před tím se bronz povedl starším juniorům v roce 2003, rovněž v Kostelci:

 

Starší junioři naposled (už jim klukům bude 20...) s J. Brabcem, J. Prátem a P. Michalcem zamířili na MČR v Kostelci n. O. Naši chlapci počítali s vítězstvím, odehráli špičkové zápasy, nicméně v klíčových o postup do finále prohráli a obsadili tak "pouze" 3. místo.

Asi nejzásadnější byla prohra 0-1 se Spectrem v zápase mezi vítězi skupin v přímém boji o finále. Špičkové výkony obou nadhazovačů nedovolily pálkařům významnější tlak a tak nakonec rozhodla série dvou našich polařských chyb. Díky nim Spectrum dosáhlo jediného bodu a zvítězilo. My jsme nebyli schopni po nádherném trojmeťáku J. Rylicha dosáhnout (za stavu 0 autů) jeho skórování a ani Dave Kučera po neméně pěkném trojmeťáku nakonec nedošlápl na domácí metu. Naneštěstí pro nás (hráči byli psychicky nalomeni z předchozího těsného neúspěchu) jsme museli ihned nastoupit k dalšímu utkání o postup do finále. V něm nám hned v první směně Havl. Brod nasázel na již lehce unaveného J. Brabce 7 bodů a bylo po zlatých nadějích.

Celý turnaj skvěle odehráli J. Brabec, D. Kučera a J.Prát. Kdyby je byl býval v klíčovém zápase podpořil i zbytek hráčů, a to zejména na pálce, vítězství mohlo být naše. Ve vyrovnaných zápasech se opět ukázalo, jak důležité je umět provést úspěšně ulejvku a prosadit se tak proti kvalitní obraně.

V základní skupině jsme v pěkném mači porazili Most 3-1. V nezapomenutelném zápase proti Piraním KV jsme až v 9. innigu, po 2h a 20 minutách (a po 4 tiebreacích - hrálo se jen na 75 min. normální doby), urvali vítězství na naší stranu v poměru 5-4. Před posledním zápasem zákl. skupiny jsme měli již jisté 1. místo a tak dostala příležitost nová generace mladíků v čele s M. Humajem. I tento zápas proti Hr. Králové jsme vyhráli 8-5.

Je trošku škoda, že tým současné generace st. dorostenců, jehož část začínala se softballem v roce 1997 na spořilovské ZŠ pod vedením O. Ročka, ani během svého 4. mistráku nedokázal zvítězit. Budoucnost tohoto mančaftu, který oplývá dostatkem kvalitních hráčů by mohla být velmi světlá, kdyby se mezi jeho hráči našel přirozený lídr, s chutí dovést celý tým k budoucím úspěchům a třeba i postupu až do první ligy tak, jak to kdysi dokázalo současné áčko mužů (byť toto áčko letos již podruhé sestoupilo z 1.ligy a bude o ni příští sezónu již potřetí opět bojovat!). Doufejme však, že se mezi našimi mladými takový lídr najde a promění tak léta softballového úsilí v jěště výraznější sportovní úspěchy. 

Číst více...

Po 4 letech bez semifinále

Na obrázku může být: 11 lidí, smějící se lidé, venku a příroda

 

Ve čtvrtfinále Extraligy 2019 se nám nepodařilo přehrát v sérii na 3 vítězná utkání Chomutov a po třech úspěšných sezónách budeme chybět mezi nejlepšími čtyřmi celky v republice. Je to velké zklamání, které významně kontrastuje se ziskem titulu v sezóně předešlé. Nikoli však překvapivé, viz níže.

 

V sobotu jsme na GAME 3 zavítali znovu do Chomáče. Odehrál se tam dramatický mač s těsným výsledek, před mnoha diváky. Trn z paty a GAME 4 nám zajistil 2-run HR Michala Kolůcha a dobře odvedená práce na prkně, kdy čerstvý Bc. Marek Joska nedal soupeři příliš možností skórovat. Stejně tak ale Marek Malý. Plné mety v jedničce po skvělém nástupu nám vyklidit odepřel. 

 

Nádherné nedělní počasí sledovalo bombastickou bitvu v GAME 4. Opět jsme tvrdě nastoupili, dvakrát v jedničce skórovali, naplnili mety a byly bez autu. Opět, už letos po několikáté, následovali 3 so!!! Už po několikáté se nám letos nepodařilo míč ani dostat do hry...  Poznamenalo nás to na zbytek regulérních směn. Soupeř nenápadně na dva auty ve trojce vyrovnal. Pak také zvadl. Marek Joska házel skvěle. V osmé směně na jeden aut bomba na spojku, míč jen vyražen a Beavers jdou do vedení o bod. My v dohrávce ihned stahujeme singlem Bráby (3/4, 2 rbi!!!). Miki Jirku posune na dvojku, sám je těsně aut. Jeden z mnoha osudových okamžiků. Máme dva pálkaře na stažení Jirky pro vítězný bod, oba odpaly ale končí v luftu. Mít Miky štěstí s ulejvkou, které hraje skvěle, ten druhý luft by byl obětovací a vítězný... V devítce soupeř znovu po singlu (Šesták) do lf skóruje. My Korbiče z dvojky ani neposuneme... 2 so a odpal na nadhoz. Opět důkaz naší celkově slabé ofensivy.

 

Sezóna 2019 je tak velkým zklamáním. Jen na první pohled. Na druhý bohužel realitou, i když jsme si do čtvrtfinále nemohli přát přijatelnějšího soupeře. Vždyť jsme jej v letech 2016-2019 v ZČ 15x porazili, téměř vždy vysokým skóre a jen jedinkrát prohráli. Čelit Břeclavi, Mostu či Ledenicím, byl by výsledek asi o dost krutější. Ale znáte to. Proti outsiderovi vybouchnete, proti favoritovi se zaskvíte... 

 

Něco o té realitě v týmu v roce 2019. Hodně ji ovlivnila neúčast pěti reprezentantů na prakticky všech jarních a poté na většině prázdninových trénincích. Ano i  to profi tým zvládne, ale musí být hodně profi... Jeden by řekl, že neúčast bude odměněna nadprůměrnou pálkařskou i polařskou formou zúčastněných. Ta se bohužel ale nedostavila, viz výsledek na MS, naše o poznání horší pálka na jinak úspěšném Supercupu a slabá pálka v celé lize. Nebyla. I tak ale Michal, Petr a Mikuláš tým drželi, páč zbytek na tom byl ještě bídněji. Pouze Jirka Brabec se zápas od zápasu (cca od srpna) zlepšoval a jeho forma vyvrcholila skvělým výkonem v posledním mači. Zbytek pálkařů absolutně vybouchl. A povětšinou to byl výbuch krutě jednoduchými so. Mladí hráči (ti ale v play-off nehráli), zatím také nepředvedli své jistě kvalitnější možnosti. Na závěr musím zmínit kriticky i sebe. Byť končím v 45 letech se statistikou .240 na 6.-7. místě (důkaz celkové bídy) a mám "nejvíc" dvoumeťáků společně s Petrem Váchou (5 - důkaz ještě větší bídy celku) a v prvních dvou mačích mi Marek Malý a jeho klon Valda přišel velmi palitelný (2/5, 2 bb, žádné so), měl jsem v posledních dvou utkání na pálce několik bodů a nepodařilo se mi stáhnout jediný. Byl jsem 4x strikeout! To je nehorázný výbuch a nepochopitelná změna během týdne. Bude mrzet do konce života. 

 

Realita číslo 2 jsou zranění, deportace a motivace. Ze hry v srpnu vypadl Štok, naše sice starší, ale nesmírně kvalitní dvojka. Nahradil jej Vahič a nutno podoknout, že až na osudový error v GAME 1 hrál parádně. V srpnu se zranil Lukáš, opora na zadákovi. Zbytek mačů srdnatě a kvalitně odchytal Mikuláš, ale tím se nám def. zhroutilo vnitřní pole (oproti stabilnímu obsazení - ale i to náhradní hrálo dobře). No a už koncem dubna odpadl kvůli slepáku na měsíc Marek Joska a to jej, společně s nevpuštěním do USA na kanadsko-americké hranici na dva softballové víkendy v severní Americe, psychicky dost vyřídilo. I tak se ale na Supercupu rozjel a ve čtvrtfinále (byť na to druhé, stejně důležité, chyběl kvůli učení) nás držel svým velmi dobrým nadhozem při životě až do úplného konce. To si vzhledem k prožitém útrapám zaslouží velký respekt. Jirka jej bohužel v GAME 2 nenahradil, když Chomutovákům sedly jeho nadhozy. To nás ale brutálně překvapilo, protože bobří pálkaře v oněch zmíněných posledních čtyřech sezónách (a nejen jich) držel obvykle hodně zkrátka.

 

Realita číslo 3, zas ta motivace. Softballu měli někteří hráči letos tolik (je to jen zábava co stojí peníze a volný čas = obrovský respekt), že najít motivaci bojovat ještě v předlouhém podzimním playoff by bylo opravdu těžké (vzhledem i k dalším zmíněným okolnostem). Těžko to někomu zazlívat. 

 

Zajímavé a přízračné je, že až na suverénní Ledenice (snad potvrdí i dále), vypadli v letošní výjimečné sezóně i další dlouhodobí favorité. Spectrum (od roku 2001 není POPRVÉ v semifinále!!!) totálně bouchlo s Mostem. Hroši padli s bojovnými Locos, kdy prakticky nebyly schopni skórovat na mladé břeclavské pičry. A naopak Locos relativně snadno přehráli asi také ne příliš motivovaného českého nadhazovače numero uno, M. Holobrádka. Zajímavé. 

 

Nu což. Čeká nás dlouhá šestiměsíční pauza, kterou snad naplníme kvalitní přípravou. Za rok uvidíme, jestli po letošní výjimečné sezóně znovu najdeme drive a touhu bojovat o příčky nejvyšší. Předpoklady jistě i nadále máme. Nástupu mladých dravých týmů (Locos, Most, Chomutov, dozrávající Ledenice + až 3 nové z druhé ligy) bude nelehké čelit.

Číst více...

Kadeti, i oni mají svou hlavu

 

KADETŮM NAROSTLY BICEPSY

 

 

 

Jak je vidět na přiložené fotografii, tak kadetům Tempa přes léto opravdu narostly bicepsy. To se týká zejména nadhazovačů Vojty Koubka, Vaška Frýby a Honzy Schwallera, kteří měli hlavní podíl svými fásty na vítězství nad Plzní 11 ku 4, nad Hradcem Králové 9 ku 1, a nad Brnem 5 ku 3. Na čtvrtém turnaji  celostátní ligy kadetů 2019,hraném tento víkend 7.-8.9.19 na Tempu, se tak kadeti Tempa po 3 bronzových medailí dostali poprvé do finále. Proti JOUDRS A jsme pak drželi stav 3 ku 3 až do poslední směny, kdy první dva pálkaři soupeře byli hned aut. Ale třetí aut nepřišel, ani když jsme vystřídali nadhazovače, ani když jsme vystřídali chytače, ani když rozhodčí rozšířil strikezónu.  Nebýt pravidla o limitu 6-ti bodů za směnu, tak jsme hráli do tmy. Prohráli jsme tedy 3 ku 9. Čokoládová stříbrná medaile, ač první stříbrná v letošním roce a asi i první za dlouhá léta na celostátních kadetských turnajích,  nám tedy nakonec zhořkla.

Na druhé straně je to skvělé poučení, že pouhá fyzická síla nestačí. Že je třeba používat i  rozum, který bohužel nemá svaly, abych jej mechanicky zkvalitnil posilováním. Tedy například dát přednost zajišťovacímu striku, byť s možností nějakého odpalu, než riskovat 4.ball a tím pádem i jistý a daleký odpal protihráče z tossu. A potom nespoléhat na dobrou hru v obraně, ale snažit se aktivně na pálce osobně přispět k výhře, trefit míč , dát jej do hry, třebas i ulejvkou, než být několikrát strikeout.

Kadeti však mají svou hlavu a odpoví , že proč tedy nepřijde někdo další z hráčů Áčka nebo Béčka, aspoň na půlden, aby trenér nemusel pískat zápas a mohl je tam někdo dospělý a zkušenější koučovat? A že nám nejde pálka? Na to odseknou s úsměškem, že i muži Áčka mají své dny, kdy jim to nepálí....

Darmo s nimi mluvit!

Jenom jestli kadeti ale nemají trochu pravdu?

 

Dandy sen

Číst více...

Páté místo ze SuperCupu

 

Na obrázku může být: 21 lidí, smějící se lidé, stojící lidé a venku

 

Ze Supercupu 2019, nejlepšího klubového turnaje v Evropě přivážíme skvělé páté místo. Vzhledem k letošní komplikované sezóně skvělý výsledek. Mezi českými družstvy je to výsledek nejlepší. Turnaj jsme odehráli s vlastní sestavou, posíleni jen o Tomáše Petra a Vojtu Buchnera. To se také počítá. Bohužel nám celou sezónu moc nepálí pálky a to se nakonec podepsalo na tom, že jsme nepronikli do první čtyřky nebo dokonce trojky. Bohužel jsme oba páteční zápasy prohráli (první byl o nejhůře místo třetí, druhý o nejhůře čtvrté) možná nečekaně, protože výkony až do čtvrtka byly velmi dobré. Oproti rovněž parádnímu loňsku si všichni pálkaři statisticky pohoršili. I tak jsme porazili velmi kvalitní soupeře se špičkovými světovými nadhazovači. Touha po medaili na tomto turnaji tak stále visí ve vzduchu, snad se to povede v dalších ročnících. Prorazit mezi medailisty bez výrazných zahraničních posil by byl velký úspěch. Týden v italském Nettunu byl jinak velmi příjemný, s pěkným počasím. Několik hráčů jej strávilo s malými dětmi na velmi pěkných místních plážích. Děkujeme všem fandům a příznivcům za podporu. O víkendu vypuknou boje o domácí titul a to utkáními čtvrtfinále. Tempo nastoupí proti Chomutovu.

 

Výsledky základní skupina:

vs BC Cobras Contois 2-0

vs Horsholm Hurricanes 7-6 (8 inn)

vs Tex Town Tigers 5-1

vs Nettuno 0-2

 

Výsledky Playoff:

vs SC SPAM 9-1

vs Žraloci Ledenice 6-1

vs Nettuno 1-7

vs Horsholm Hurricanes 1-3

 

Účastnilo se 21 týmů. Vyhráli dánští Hurrianes. ESF Cup (druhá polovina týmů po základní části) vyhráli izraelští Warriors. Turnaje se v několika zahraničních týmech představilo mnoho českých hráčů.

 

Naše statistiky 2019 zde

Naše statistiky 2018 pro srovnání

Všechny výsledky 2019 zde

 

Něco fotek z příjemného zájezdu

Číst více...

Základní část Extraligy dohrána

 

 

Odehráno všech 28 utkání základní části Extraligy. Oproti loňsku si pohoršujeme o jednu příčku. Vítězství navíc a byli bychom třetí. A že jsme letos mnoho mačů ztratili GOD DAMN lacino. Hlubších závěrů zatím ovšem není potřeba. Od 2. června jsme se ani jednou, díky náročné sezóně pěti reprezentantů pořádně nesešli. Pravdu o naší letošní formě tak prozradí až Supercup v Itálii, kde budeme téměř všichni. Pavel Štoček je bohužel zraněn. Úplnou pravdu, co jsme letos schopni vybojovat pak odhalí až letos netypické playoff. Účastní se jej všech osm týmů, nikdo nesestupuje. Obhajoba titulu bude sakra těžká. A je zbytečné se tím nyní zabývat. Úkol číslo jedna je probojovat se skrz čtvrtfinále. Čeká nás někdo ze čtveřice Most, Břeclav, Chomutov, Eagles. Jaký soupeř to bude, záleží na třech klubech umístěných před námi. Podle toho, koho si do čf vyberou a kdo na nás tedy zbude. Velkým favoritem letošní EXL jsou bezesporu Ledenice. Doběhli pro téměř dvakrát více bodů než ostatní týmy. I jejich BA je vysoký. Minimálně na pálce tedy dominují. Velkou roli ovšem bude hrát podzimní forma předních českých nadhazovačů.

 

Díky absenci mnoha starších hráčů dostali v létě obří příležitost dvacetiletý Adam Kyp, 15-letý Vojta Lančarič a 16-letý Vojta Koubek. Adam se rozjel až později, když si připsal proti obtížným nadhazovačům několik hitů. Vojta Lančarič na svůj věk dobře odchytal několik utkání a vystál velmi mnoho met. OBA 0,438 je parádní (na 15 let a Extraligu). Vojta Koubek je naše nadhazovačská naděje. Jinak hraje na devítce, kde získává catch od catche větší a větší jistotu. Na pálce několikrát tvrdě trefil míč a měl velkou smůlu na postavení polařů. Výkony všech tří tak zatím hodnotíme kladně.

 

Nyní hurá do Itálie na osmý Supercup. Pokusit se minimálně o příčku vylepšit loňské neskutečné a překvapivé čtvrté místo! Bude to naše pátá účast na tomto nejlepším evropském turnaji, který je vždy okořeněn účastí mnoha světových hráčů. Posílí nás šikovný nadhazovač i pálkař Vojta Buchner z Mostu a čítanka všech softballových dovedností na spojce Tomáš Mini Petr ze Spectra! Za ČR budou bojovat Tempo, Ledenice, Spectrum a výběr U23. Velká porce dalších českých ligových hráčů je rozprostřena skoro do všech zbývajících mančaftů. Letos hraje 21 týmů.

 

Výsledky, play-by-play a statistiky ze Supercupu sledujte zde

Číst více...

Soustředění na jedničku

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Nejpočetnější účast za poslední roky, 40 sportovců, strávilo skvělých 6 dní v nádherném areálu kosteleckých Klackařů a nedalekém kempu paní Borůvkové. Hřiště byla letos v perfektním stavu, pečuje o ně místní fachman Radek Kroupa a jeho žena. V autokempu jsme letos měli chatky, pohodlí se tedy oproti stanům zvýšilo. Počasí vyšlo, nebyla úmorná vedra jako vloni.

 

Tvrdě jsme makali, nadhazovači odházeli přes 1500 nadhozů. Ve středu jsme se vypravili na tradiční výlet kánoemi po Divoké Orlici. Pár popadaných stromů nikoho nezaskočilo. Křídlatky stejně jako vloni. Netýkavky rovněž.

 

Strava v hotelu U Splavu se letos pod kuratelou Ondry zlepšila. Ryba k první večeři byla vynikající.

 

Ping-pongový turnaj ovládl v dětské kategorii Vojta Bíža, v dospělé jeho otec Matěj. Turnaj nicméně prezentoval mnoho skvělých hráčů. Mezi jinými Petr Franek, Tomáš Růžička, Anna, Tonda Moškoř a další!

 

Už se těšíme na soustředění 2020! 

Číst více...

Letní soustředění 2019

 

 

Soustředění letní prázdninové v Kostelci nad Orlicí - informace pro mládež

 

Příjezd v neděli 28. července mezi 12-14 h - odpoledne od 15 h již trénujeme

Odjezd v sobotu dopoledne 3. srpna 

Odjezd i příjezd po vlastní ose a na vlastní náklady

Spíme v chatách (buňkách) v Autokempu Orlice, cca 800 m od hřiště

Spacák + prostěradlo + polštář sebou

Plavky sebou - vedle kempu je říční i městské koupaliště

Kdo má, pálku na stolní tenis, uspořádáme turnaj. Kdo nemá, budou erární. Netřeba tedy kupovat

Strava: V přilehlé restauraci - je povinná!!! Sportujeme a tudíž musíme pravidelně jíst

Sprchy: teplá voda za 10 nebo 20 Kč - mají jen sprchy na peníze. Sebou mince na sprchu

Cena (zahrnuje stravu, ubytování, ostatní): Připravte si 2500,- Kč (plná penze v restauraci opět velmi zdražila). Bude vybráno hotově v neděli po příjezdu. Účastníkům pak tedy stačí jen malé kapesné do místního bufetu

Trénujeme 2x denně (2x 2-2,5 h) + každý den po večeři společný zápas

Kdo si chce vzít kolo, aby nemusel pěšky na hřiště, může si ho vzít! Vřele, opravdu vřele doporučuji!!! Zámek na kolo sebou!

 

Další informace budu doplňovat do tohoto článku - zkontrolujte prosím v týdnu před odjezdem , nebo volejte 602 237 393 (Petr Bednář), 737 287 486 (Ondřej Roček)

Petr Bednář

Číst více...

Softballový svátek svátků

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Pět našich reprezentantů, zleva Lukáš Fiala, Mikuláš Klas, Marek Joska, Michal Kolůch a Petr Vácha

 


Mistrovství světa skončila téměř tříhodinovým finále mezi Japonskem a Argentinou. Dramatický zápas urvali skvělí Argentinci. Nic nepodcenili, přijeli téměř tři týdny předem, spali ve skromné radotínské hale hned u tréninkového hřiště a nejen jejich viditelná touha zvítězit je dotlačila k titulu. Jsou rychlí, tvrdě a dlouze pálí, zároveň s jistotou slapují a s témeř úplnou jistotou ulejvají. V poli vyjma nadhozu možná nejsou úplně top. Nicméně včerejší double při plných metách v devítce, který je udržel ve hře, byl opravdu nadpozemský. Titul si absolutně zaslouží!

 

Mistrovství jako takové bylo navenek parádně zorganizované a připravené, za což my fanoušci vřele děkujeme vedení ČSA v čele s předsedou Gabrielem Waagem. Oba útulné areále byly parádním dějištěm pro opravdu špičkový světový mužský fastpitch. Osobně jsem nadšený, stejně tak jako ostatní, s kterými jsme měl možnost mluvit. Jediné, co možná zúčastněné týmy tolik nenadchlo byl nový nesoftballový systém playoff. Netuším ale, proč nastala tato změna na klasické playoff. Z prověřeného systému na dvě porážky pro první dva týmy ze základních skupin.

 

Vystoupení české reprezentace bylo nadšené a průnik mezi nejlepších 8 týmů je pozitivní výsledek (vzhledem k silné skupině). Bohužel téměř zcela vybouchla pálka i její koučing. Kdyby fungovala tak jak měla dle představ (power hity, homeruny, čtení nadhozů, volba nadhozů), pak by několik zápasů se silnými celky jistě velmi zdramatizovala. Nicméně, znovu, po tisící opakováno. Bez pestrosti v útoku to dle mě prostě nejde. Světový nadhoz je na hranici palitelnosti. Po tisící zopakujme jednoduchou věc. Není pro obranu nic víc rizikovějšího a zneklidňujícího, když netuší, zdali má čekat smrtelnou bombu, nebo krátkou ulejvku či slap. Vedení týmu zvolilo powerhitting. Respektujme to. Že to nevyšlo je fakt. Je to sport a kdyby každému týmu vyšla jeho taktika a příprava, museli by být všichni mistři, což přirozeně nejde.

 

Hráči i vedení týmu má ale nejen můj obří obdiv za vynaložené úsilí v amatérském sportu nevídané. Jestli ho paradoxně nebylo příliš (toho úsilí), tento fakt nijak neznehodnocuje.

 

Doufejme, že téměř rodinná atmosféra MS (a obecně světového mužského fastpitche) nabudila mladé talentované hráče celého českého softballu. A budou mít motivaci dokázat, že boj o medaile na dalších MS nemusí být jen z říše snů. 

 

Snad se za našich životů podobného svátku v ČR znovu dočkáme. Bylo to nezapomenutelných 10 dní. Třeba se podaří uspořádat i ženské MS.

 

Petr Bednář

 

 

Číst více...

První PRVNÍ

 

 

První PRVNÍ mládežnické místo na jaře!

 

Jako žralok. Ne jako žralok, jako ta nejdravější krvelačná liška se vrhl Tomáš Kubíček po hitu do vnitřního pole v dohrávce finále coachball ligy v Mostě a zahrál ho nekompromisně na první metu. I díky tomuto počinu a díky spoustu krásným autům a hitům (Adam Suchopár, Tonda Moškoř, Tomáš Růžička) se nám podařilo poprvé vyhrát ligové kolo (tentokrát bez účasti Eagles a Storms). Těšíme se na soustředění a pak na finálové klání v Kostelci, které by nám snad už nemělo uniknout. GO FOXIES GO!

 

Vítezný tým v Mostě: Trojek, Růžička, Suchopár A, Suchopár L, Suchopár O, Bíža, Roček, Macourek, Schwaller, Kapr, Kubíček, Anička, Moškoř.

Číst více...

Partneři:

Hypnosis