A+ A A-

Stříbro ze slowpitche

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Foto zleva dole: Majda Kypová, Štěpánka Plevová (Eagles), Pavel Štoček, Jan Prát, Jiří Brabec, Ema Vodičková, Karel Bednář, zleva nahoře: Petr Bednář, Petra Křiklánová (bez klubové př.), Martin Joska, Míša Polívková (bez klubové př.), Marek Muller, Adam Kyp, Martina Vicenová (Eagles), Karel Rozehnal. 

 


TÝM NAVÍC vybojoval na Mistrovství ČR ve smíšeném slowpitchi, hraném tradičně v krásném podkrkonoší, STŘÍBRNÉ MEDAILE. Ve finále jsme podlehli 7-23 nabušeným profíkům Wayne's. V turnaji jsme odehráli 8 utkání, 5x zvítězili a 3x prohráli. Z toho 2x právě vítězům. Obdiv patří všem šesti dívkám, které nebylo možné střídat, pořádně si tedy zasportovaly a navíc byly významnými posilami. Vyzdvihnout třeba Emu Vodičkovou, MVP turnaje.

 

Hoši využili super-tvrdých míčů a prakticky všichni odpálili několik homerunů. Guru slowpitche Martin Joska je sypal o stopět. O stošest by je sypal, kdyby v noci mohl odpočívat. Stejně tak Karel Rozehnal, manager týmu. Jako guru a manager se ovšem museli účastnit mnoha večerních povinných společenských akcí, které k turnaji tradičně patří.

 

Druhým místem jsme vyrovnali skvělé umístění z roku 2015.

 

Máme Navíc! Na titul! Ať žije slowpitch 2021!

 

článek a fotky na Facebooku

 

Číst více...

Bojujeme o první místo po ZČ

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Obtížný víkend zvládneme uhrát s pozitivní bilancí. Stále tak držíme naději na první místo po ZČ Extraligy. A tedy dobrou výchozí pozici do nadstavby a boj o první čtyři místa v ní, která znamenají postup do zářijového semifinále. Rozhodne, na třetí pokus, dáli sv. Petr, náš výlet do H. Brodu, resp. dosud 2x propršený dabl proti místním Hrochům. Hrajeme ve čtvrtek 23/7 od 18 a 20 h. 

 

V sobotu jsme nastoupili proti Locos Břeclav. Soupeř nám i sobě vlastně vyšel vstříc. Mělo se hrát v Břeclavi, tam ale nakonec opravdu lilo a soupeř operativně dorazil do Prahy, za což děkujeme velice. Rozcházíme se smírně 1-1 na zápasy. Highlightem dne je bezesporu linedrive homerun Kryštofa Pitráka, vyražený walkoff homerun J. Holobrádka a skoro no hitter J. Osičky! Detaily ve výsledcích. Jediný hit, Štočova ulejvka a po dvou errorech dobíhá sám domů

 

V neděli čelíme omlazenému Spectru, kdy proti nám snad poprvé za 20 let nenastoupila legenda David Mertl! Soupeř už disponuje nadhazovačem Balou a není lehké se na něj prosadit. Nakonec ale potvrdíme, že na pálce nám to letos docela šlape a oba mače dotáhneme do vítězství. Pomůže i tvrdý Mikulášův triple. Detaily ve výsledcích.

 

Celý víkend pálí jak z rychlopalného kanónu Michal Kolůch (7/13, 7 rbi, hr). Konečně se prosadí a důležitými hity a metami zdarma v útoku píchne Lukáš Fiala. Čím dál přesněji a pro soupeře obtížněji nadhazuje Marek Joska.

 

Číst více...

Extraliga a MČR v coachballu

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Muži A

 

Extraligová nálož šesti utkání byla náročná. Nakonec jsme padli jen 2x, hned v úvodu s Beavers. Vždy o bod. Škoda, jedno W by zcela postačovalo, protože právě Chomutov pak nečekaně 2x prohrál s Mostem. Tomu jsme v neděli nechtěně 2x trefili nadhazovače, naštěstí bez vážnějších následků. Do zad mladého A. Buchnera, bohužel do hlavy Vojtu Buchnera. Znovu je na stole otázka, zdali něco neudělat s míči nebo pálkami. V rukách fyzicky dobře připravených hráčů jsou moderní pálky a tvrdé míče nebezpečnou zbraní. 

 

První zásah zpomaleně na videu, v podání Mikuláše Klase a jeho tvrdého linedrivu

 


V pondělí jsme poprvé zavítali do krásného sportovního stánku v S. Ústí. Soupeř byl outsiderem, v obou mačích nás ale trochu potrápil. Díky kvalitní a tvrdé pálce jsme ovšem vždy utkání úspěšně zvládli. Homeruny odpálily Marek Joska, Michal Kolůch (2, za víkend 3!), Mikuláš Klas a Tomáš Petr. Marek Joska bezproblémově nadhazoval.

 

V 12 utkáních se nám zatím velmi pálkařsky dařilo, AVG týmu je nejlepší v Extralize, .340. Stejně tak máme nejvíce homerunů. To je velký pozitivní posun proti loňsku!

 

Coachball U11

 


Se poprvé od loňského úspěchu na MČR představil v nové sestavě plné nováčků. Více reportuje Ondra Roček: Z druheho Open MČR vezeme druhe sedme misto. Na rozdil od zaku, kde bylo tymu 14, bylo na Joudrs “jen” 8 tymu. Ale jejich kvalita byla vysoka. Opet se ukazalo, jak moc je v Coachballu dulezite mit dobry nadhoz!! Diky Matej Biza, ze prisel dnes na prkno. Hned jsme palili dobre. Nedele nabidla dva pekne zapasy, ktere jsme si uzili. Poznali jsme take naseho noveho soupere v ligove skupine - Miners Kladno. Mame spoustu novych nadejnych hracu, kdyz budou pravidelne a poradne trenovat, tak muzeme mit na podzim silny tym.

 

Na obrázku může být: 6 people, venku

 

 

Číst více...

Víkend bohatý na srážky i softball

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Víkend byl bohužel dost propršený, ale i tak se mnohé odehrálo.

 

Muži A:

Drží neporazitelnost v Extralize, 2x porazili Tunnellers (Radotín). Karel Rozehnal zaznamenal první letošní homerun. V sobotu jsme přijeli do H. Brodu a hned zase v hustém dešti odjeli... Hrát se nedalo. O náhradním termínu se jedná. Více PeBe:

Karel Rozehnal a jeho dvoubodová střela za plot nám dopřála klidu v dnešním druhém utkání Extraligy proti Tunnellers. Byl to až ve čtyřce náš první hit na mladíka Orálka. Nadhazuje ne neúčinně, vykosil pár našich bomberů a pokud vydrží v trenálu, za pár let by mohl být kvalitním ligovým pitcherem. Nakonec jsme vyhráli 6-0. V prvním mači jsme čelili stále obdivuhodně zarputilému superveteránovi Alešovi Jetmarovi. Pálkařsky se zadařilo a zvítězili jsme 11-3 v pětce. Vet Pavel Moravec hrající za Tunnellers se připomenul 2 run hr na dva strajky. Obě utkání doházel a další 2 Sejvs plus 4 Kejs zaznamenal Vojta Koubek! Bravo! Za dva týdny POKRAČUJEME SUPERVÍKENDEM (6 mačů ve třech dnech) proti dravým Beavers ChomutovPainbusters Most a Hladovým Hrochům ze Sezimáče! Kryštof Pitrák zaznamenal 500. all time hit za Áčko!

 

Kadeti:

Nedohráli MČR Open na Eagles, více Dandy:


KADETI NA MEMORIÁLU RADKA ŠTĚPÁNKA
 
Turnaj kadetů se hrál tento víkend na Krči. Radek Štěpánek byl dlouholetý hráč našeho oddílu Tempo Praha. Pod vedením Vlasty Brycha vyrostl v naší nejlepší první metu v softu i v baseballu. Pozdějí spolu s dalšími hráči Tempa založil nynější Eagles a měl nejvěší zásluhu na vybudování současného baseballového a softbalového  areálu na Krči, který je největším v Evropě.
O zápase našich kadetů v pátek s Trhovými Sviny, kteří nás v prvním utkání vyprovodili, jak se říká trhovým krokem, s výsledkem 0 ku 19, už psal PB. Stejně jako o dalším zápase s Břeclaví 3 ku 5. Bohužel tento herní vzestup zarazil vytrvalý déšť a další utkání jsme již nehráli. Potěšila účast 15-ti hráčů/ navíc dívky nemohly hrát/, což bylo nejvíc za posledních 15 let.
Přikládám 2 fotky o tom trhovém počasí. Ve velké kaluži na hřišti se zrcadlí hydrometeorologická věž hlavou dolů a před vstupem do clubroomu se přezouvaly nejen spikes, ale i holínky.
Dandy sen

 

T-Ball:

S několika úplnými nováčky zavítal do Merklína. Více Ondřej Roček:

Z Merklina si vezeme z prvniho ligoveho vikendu v T-ballu nejen dve cenne vyhry (z toho jednu proti vitezi turnaje Chomutovu) a celkove treti misto, ale i cenne zkusenosti. Treba to, ze na lufty se nevybiha (to nas stalo celkem 6 autu v utoku) nebo ze je dulezite pevne drzet metu (dalsi tri auty).

Celkove jsme hrali prumerne v poli, ale skvele palili! Perfektni odpaly predvedli novacci Oliver Kostka a Elias Paluba, podporeni vyborne palicimi Albertem Rockem a Oliverem Pokornym.

Tesime se na dalsi hrací vikend.

 

GO TEMPO GO!

Číst více...

Pohádkový začátek Extraligy

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Do Extraligy jsme naskočili zatraceně ostře. Dvě vítězství nad nováčky Joudrs, dvě nad mistry 2019, Žraloky Ledenice. Dvakrát se nám podařilo obrátit nepříznivé skóre. 33 hitů jsme odpálili, mnoho velmi ostrých, včetně 6 homerunů. Jeden z nich až za cyklostezku (Martin Joska). On a Petr Vácha zaznamenali každý 2 houmíky. Na nejlepší nadhazovače v ČR! Macha, Pokorného, Breníka, Hajného! Obrana, posílená Tomášem Petrem neměla moc slabých chvilek a zahrála mnoho těžkých míčů. Jen vnější moc nehrálo. Marek Joska tam moc hitů ve všech 4 utkáních nepustil. Držel se skvěle až do konce. Každý mač doházel Vojta Koubek, s jehož slow-motiony se soupeři v kontrastu s Markovými bombami absolutně nepopasovali! Vojta hodil 5 so! Závěr posledního utkání proti Žralokům byl dechberoucí, hrozila walkoff střela. Vojta ji nepřipustil a uzavřel veleúspěšný víkend strikeoutem. Po dvou letech vítězíme ve všech 4 zápasech víkendu!

Číst více...

SOFTU ZDAR A VIRU ZMAR !

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

SOFTU  ZDAR  A  VIRU  ZMAR !

Milé spoluhráčky a milí spoluhráči, jsem si jist, že pokud budeme nadále dodržovat všechna doporučená opatření, budeme z té epidemie brzy venku a my budeme moci venku opět trénovat, hrát a pobývat v partě skvělých lidí.
Co bychom mohli dělat již teď?

Číst více...

Historický bronz z MS juniorů!

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

O pořádné a milé překvapení se postarala Juniorská reprezentace. Z MS na Novém Zélandě přivezla bronzové medaile.  První skončilo Japonsko, druhá Austrálie. Je to obrovský úspěch nejen pro softball. Týmové sporty v historii ČR moc medailí z MS nepobrali. Bylo to osmé MS juniorů s účastí ČR. 

 

Opět se ukázalo, jak moc, nepřekvapivě, záleží na nadhazovači. Stačí jeden borec, který naskočí na flow vlnu a stane se nezastavitelným. Kuba Osička z Břeclavi má na vítězství lví podíl. Ale i pálkaři se činili, hity v pravý okamžik se v těsných utkáních proti těžkým soupeřům postaraly o klíčové body.

 

Je to obrovský úspěch, který jistě namotivuje jak samotné hráče k zopakovaní podobného výsledku mezi dospělými, tak mladší následovníky k mocnému úsilí a radosti z tak skvělé hry, kterou softball po celém světe je.

 

Celé TEMPO gratuluje jak šikovným reprezentantům, tak jejich vedoucím, kteří obětují volný čas vedení mládeže!

 

Kompletní výsledky, statistiky, videa z MSJ

Číst více...

Začíná sezona 2020. Kde je MISE 2020?

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Smlouvy, zahraniční konzultanti, individuální přístup, moderní technika. A výsledek? Nikdo neví.

 

„Posilujeme s Anetta Prokopenko! Na pulloveru začíná s 15 kg. Kolik bude zvedat za 2 roky?“ ptal se první facebookový post MISE 2020. Odpověď? Bůhví. Anetta Prokopenko se v průběhu MISE vzdala. Jenomže co ostatní?

 

Mrzí mě, že tak hlasitý projekt ČSA úplně vyšuměl. Bez vyhodnocení. Přitom šlo o naprosto unikátní věc. Účastnice MISE 2020 podepsaly smlouvy (zahrnující finanční příspěvek), měly dvoufázové tréninky (i se zahraničními odborníky), zkoušely naprosto neobvyklé metody (speciální vyšetření očí) i technické noviny (trénování za pomoci čipů).

 

„Pro olympiádu mění své životy. Nikdy nemakaly tolik,“ slibuje titulek jednoho z PR článků. V něm se mimo jiné dočtete, že „každá hráčka má své poradce v různých oblastech. Řeší speciálně kondiční přípravu, stravu, regeneraci, o každou účastnici programu se stará několik softballových specialistů.“

 

A výsledek? Ticho po pěšině.

 

V repre jen 8 ze 14

 

„Olympijské tréninkové centrum je program vedený reprezentací ženy, který slouží k přípravě hráček na olympijskou kvalifikaci v roce 2019,“ píše se ve zmíněném článku. Do projektu Olympijského tréninkového centra se zapojilo 14 hráček. Olympijské kvalifikace se ale zúčastnilo jen 8 z nich.

 

Navíc si nominace hráček do užšího výběru vynutila výměnu na postu hlavního trenéra. Jaké teda mělo Olympijské tréninkové centrum smysl? Bylo skutečně úspěšné? Pomohlo posunout hráčky? Anebo to bylo jen plácání technikou i slovy?

 

Podíval jsem se alespoň na statistiky pálky. Pro nejjednodušší porovnání mi posloužily dvě metriky – pálkařský průměr (BA) a objektivní pálkařský průměr (OBA) v průběhu extraligových sezon 2017 (před vstupem do centra) – 2019 (vrcholná forma). Výsledky ukazují následující tři grafy:

 

 

První graf

 

Podle prvního grafu pokles v BA a OBA zaznamenaly jen dvě hráčky – Veronika Pecková (ale u nadhazovačky to zas tak nevadí) a Kateřina Kovaříková/Sládková (ta v průběhu sezóny svou účast v projektu ukončila kvůli těhotenství).

 

Úplná data chybí u Klimplové (v roce 2019 měla jen malý počet startů v domácí extralize), Prokopenkové (v roce 2019 ukončila hráčskou kariéru), Regnerové (v roce 2019 měla jen malý počet startů v domácí extralize) a Vítkové (v roce 2018 v domácí extralize vůbec nenastoupila).

 

Nepočítáme-li nadhazovačky Peckovou a Bláhovou, z těch, které se dostaly do užšího výběru reprezentace, měla v domácí extralize 2019 nejmenší BA (0,408) a OBA (0,4777) Tereza Kubicová. Žádná hráčka, která měla horší OBA, se do výběru nedostala. Zároveň se ale do výběru nedostala hráčka, která měla lepší BA – Malovíková (0,435).

 

Druhý graf

 

Druhý graf ukazuje stejnou metriku, jen u těch hráček, které se nezúčastnily Olympijského tréninkového centra, ale přesto byly vybrány do kádru reprezentace v roce 2019. V grafu je jen šest jmen místo sedmi, tou sedmou totiž byla kanadská nadhazovačka Katelyn Humhej.

 

U čtyř ze šesti hráček i bez zapojení do MISE 2020 forma průběžně rostla (Kučerková v roce 2017 kvůli těhotenství nehrála). Nejmenší BA (0,324) měla v roce 2019 Stejskalová, nejmenší OBA (0,427) Petrásková. Dle čísel tak na tom byly líp členky MISE 2020 Malovíková a Halakucová, v reprezentaci ale nebyly.

 

Třetí graf

 

Poslední graf jen slučuje čísla obou předchozích. Ukazuje BA a OBA jen u hráček v reprezentaci v roce 2019. Z pohledu těchto čísel to vypadá tak MISE 2020 žádný převrat neukázala.

 

Polovina hráček, které se programu zúčastnily, se do reprezentace nedostalo. Objektivně horší hráčky (Vítková, Sládková/Kovaříková) to číselně nikam neposunulo. Výkon naopak rostl i u hráček, které se programu nezúčastnily. Členství v programu nikomu nezajistilo účast v reprezentaci, byť měly číselně lepší výsledky.

 

Samozřejmě je to čistě amatérský pohled z vnějšku na základě dvou čísel. Budu rád, když mě ČSA kdykoli přesvědčí o opaku.

 

Rostislav Taud

Odpověď Vojtěcha Albrechta ze dne 25. 5. 2020:

 

Dobrý den všem čtenářům,

stránky Tempo Praha nesleduji a na tento článek jsem byl upozorněn kolegyní o uplynulém víkendu na konci května. Přestože již nějaká doba od jeho zveřejnění utekla cítím povinnost jako trenér, který se celou dobu u projektu pohyboval, se k problematice vyjádřit.

Nejprve k mediálnímu obrazu. Softbalisté jsou komunita inteligentní a věřím že chápou, že se průběh projektu prezentoval, jak jen bylo možné a vhodné. Vytvářel se jeho mediální obraz. Je správné zpětně projekt vyhodnotit, což se stalo, ale vzhledem k tomu, že úspěšný nebyl není třeba to dále mediálně rozmazávat. Řekl bych, že je běžné i v jiných oblastech aktivně prezentovat projekty s neznámým výsledkem a v případě jejich neúspěchu prezentaci opustit. Každopádně vyhodnocení projektu jsem provedl a dne 7.10.2019 jsem zorganizoval schůzku na Strahově na kterou byly pozvány hráčky zařazené do projektu Tréninkového centra Reprezentace žen a jejich trenéři. Dále byla pozvánka zaslána osobám, které mají vztah k ženskému softballu a byla veřejná. Připouštím, že nebyla zveřejněna na webu ČSA nebo jinde publikována. Nejednalo se o mediální akci, ale hodnotící schůzku s cílem uzavřít cyklus. Tréninkového centra reprezentace žen (MISE 2020 byl mediální název, který si vymyslely samy hráčky a pak převzalo marketingové oddělení ČSA. Oficiální název byl: "Olympijské tréninkové centrum" později přejmenované na: "Tréninkové centrum reprezentace žen."). K této schůzce byla připravena samostatná prezentace (mimochodem s grafy s výrazně horšími výsledky, než bylo uvedeno v tomto článku). Prezentace je pro zájemce k dispozici a již si jí ode mne několik kolegů trenérů vyžádalo. Vedle toho existuje 17-ti stránková zpráva o činnosti Reprezentace žen, předložená P-ČSA shodou okolností ve stejný den tj. 7.10.2019. Tato zpráva není zveřejněna na webu ČSA, ale zájemcům je na vyžádání k dispozici.

K položeným otázkám. To že se ze 14 osob nakonec do reprezentace dostalo pouze 8 je z mého pohledu běžné a stále se jedná o 47% hráček resp v případě OQ 53%. Dále konstatuji, že z 8 hráček TCRŽ jich bylo na Olympijské kvalifikaci 7 v základní sestavě. Zbylé dvě byly veteránky, které se v projektu pohybovaly až od okamžiku, kdy se z Tréninkového centra stala Reprezentace, která navazovala na program Tréninkového centra. Nadhazovačky do celkových počtů nepočítám. Zdali mělo centrum svůj smysl? Bezesporu mělo. Pokud by nebylo zůstali bychom v původních zajetých kolejích a nic nového bychom se nenaučili. Každý trenér ví nebo tuší, že trénování, stejně jako medicína, je ve skutečnosti převážně metoda pokus - omyl. Sice se asi nabízí interpretace, že projekt byl "omyl," ale data získaná z procesu a ponaučení jsou nenahraditelná.

Nyní k výkonu na hřišti. Nemám nejmenší potřebu hájit výkon Reprezentace žen, konec konců jsem chtěl po olympijské kvalifikaci odstoupit, nicméně je třeba si připustit, že se jedná o souboj systémů. V posledních letech ženská reprezentace čelí více méně dvěma "americkým programům" tj. Velké Británii a Itálii. Ano i Itálie měla v základní sestavě 8 hráček, které buď herně vyrostly v USA nebo dokonce mají americký pas. Hráčské osobnosti samozřejmě mohou míchat kartami, ale každý z našich přímých soupeřů má srovnatelné nejlepší hráčky jako je např. "naše" Veronika Pecková. Holandský systém je odlišný od našeho tím, že každá hráčka zařazená do TOP Sport programu pobírá měsíční plat za poloviční úvazek v holandských poměrech. Tudíž Holanďanky jsou skutečné polo profesionálky s denním dvoufázovým tréninkem. Náš systém se ve svém zárodku snažil vyrovnat alespoň systému běžné americké univerzity. Bohužel ani k této úrovni jsme se zatím nedopracovali. Každopádně jsem přesvědčen, že pokud má být projekt zacílen na české hráčky je nutné hledat takový systém, který se přiblíží univerzitním podmínkám v USA nebo holandskému systému.

Na závěr k publikovaným grafům.  Hodnoty nezpochybňuji a závěry bohužel také ne. Nicméně v mém hodnocení byla použita jiná data, a to statistiky z olympijské kvalifikace (volně dostupné na stránkách WBSC) a ME žen 2017, 2019 a Super 6, kde jsem odfiltroval pouze utkání s TOP 6 evropskými týmy. Důvodem je fakt, že míchání statistik pálkařek ve startech proti horším nadhazovačkám a lepším nadhazovačkám příliš zkresluje konečná data. Česká liga je z pohledu kvality nadhazovaček bohužel na horším konci škály.

Mé hodnocení pálkařských výkonů na ME (TOP 4) a Olympijské kvalifikaci je výrazně přísnější, než uvádí autor tohoto článku. Bohužel musím s Rostislavem Taudem souhlasit, že pálkařské výkony Reprezentace žen se za dobu trvání projektu Tréninkového centra výsledkově zlepšit nepodařilo. To je fakt, který nelze popřít. Přesto by se většina zkušenější trenérů shodla, že softball je zkušenostní sport. Problém, který je nutné řešit a vyřešit je ten, že sportovní život, chcete-li reprezentační kariéra končí u žen okolo 25 - 27 roku života. Pokud připustíme, že potenciální hráčka reprezentace žen vstupuje do dospělých soutěží ve svých 17-ti letech je nutné hledat takový systém, který ji během 6 - 8 let připraví na výkony ve vrcholovém softballu.  Proto potřebujeme systém, jakým bylo a je Tréninkové centrum reprezentace žen chcete-li MISE 2020. V projektu se chystáme pokračovat i v dalších letech a využít zkušenosti nabyté z let 2017-2019.

Číst více...

Byl jednou jeden Král

 • Kategorie: Novinky
 • 0

S laskavým svolením Nakladatelství Slovart přikládám zcela unikátní fotku Ivana Krále s pálkou v ruce, a to z knihy Neuvěřitelný Ivan Král, vydané v r.2019.

 

Byl jednou jeden Král

 

Příběh českého baseballu a softbalu a našeho oddílu Tempo Praha připomíná pohádku Byl jednou jeden král. Na začátku v letech 1963 až 1966 mezi jinými zakladatelskými osobnostmi byl i student gymnázia Ohradní Ivan Král. Nebylo žádné hřiště, žádný materiál, ale byla velká chuť do hry – pálkovaná. Otec Ivana, který pracoval u OSN v New Yorku, poslal kufr plný rukavic a míčů. První náš materiál! A Ivan sám pak objevil původní naše hřiště Sokol Lhotka. Dnes vlastníme v Libuši, resp. na Kamýku, velký sportovní areál, zahrnující jedno baseballové hřiště a 3 softbalová, halu, klubovou restauraci. Můžeme započítat i areál Sokola Krče, který založili hráči, kteří se vyčlenili z Tempa. Tedy další 2 baseballová hřiště a 3 softbalová. Vskutku velké království!  A v naší republice se v loňském roce uskutečnilo Mistrovství světa v softballu , poprvé v Evropě. Mistrovství Evropy v softballu se u nás koná pravidelně a v baseballu proběhly u nás  kvalifikační utkání Mistrovství světa. Není-li tohle pohádka, tak pak už nic!

Ivan Král v r.1967 odešel do Ameriky a stal se ve světě nejslavnějším českým muzikantem rockové huby, zejména svojí spoluprací s Patti Smith a Iggy Popem. Bohužel Ivan Král minulou neděli  dne 2. 2. 2020 zemřel.

Kromě krásné muziky, vděčnosti za podíl na vzniku našeho krásného sportu, tu zůstane navždy i jeho morální apel: Neberte drogy! Vezměte si raději do ruky pálku nebo kytaru!

Díky, Ivane Králi!

 

Dandy sen

 

PPS. Přikládám i fotku CD, které Ivan Král (na fotce uprostřed) daroval v r.1999 našemu hlavnímu zakladateli profesoru Vlastimilu Brychovi s věnováním: Mému nejoblíbenějšímu učiteli, díky a srdečně!

Číst více...

Bye bye 2019 Season!

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Softballová sezóna 2019 skončila. Tempo v ní zaznamenalo pozitivní výsledek. Všechny jeho v mistrovských soutěžích nastupující týmy (coachball, žáci, kadeti, junioři, muži B, muži A) zaznamenali 83 vítězství a 72 porážek. Řadíme se mezi několik mužských fastpitchových klubů v republice, které byly schopni nasadit týmy do většiny Svazem pořádaných celostátních lig. Příprava na sezónu 2020, padesátousedmou v historii klubu i celého českého softballu, je v plném proudu. Hry dychtiví playeři se už nemohou dočkat dubna! Sportu zdar!

Číst více...

Partneři:

Hypnosis