A+ A A-

Historický WALKOFF WALK

 

Po sedmitýdenní pauze odstartovala podzimní část EXLM, vždy ta napínavější a zajímavější! V sobotu v Pardubicích, za nesnesitelného vedra a vyprahlém hřišti, jsme dvákrát přejeli Pardubice. V prvním utkání soupeř zahrozil v půlce, kdy 5 body dotáhl na bod. Vyšťavený Jirka však situaci zvládl, přidali jsme další body a zvítězili 10-6. Vojta Koubek si odbyl v 15-letech ligovou premiéru! A hned vystál 2 bb. Váchič hrál nadšeně na dvojce. Zahráli jsme velmi rychlý hit and run, kdy Váchič prosvištěl domů z jedničky!

 

Druhé utkání bylo plně v naší direkci. 15-1, 16 hitů, celkem za oba mače 26. Další premiéru prožil 20-letý Adam Kyp. Uvedl se triplem a singlem. Legendární zadovka (Texas drag bunt) se po letech podařila Ondrovi Ročkovi. Marek Joska obstojně házel a soupeři povolil jediný odpal.

 

V neděli nás na začátku důležitého dablu se Spectrem osvěžila bouřka a příjemně se ochladilo. Možná až moc. Zcela nám zchladly pálky a i když jsme se po poctivě vystátých metách dokázali nasadit, potřebný hit na Balu nepřišel. V poli se nedařilo Markovi na nadhozu, přišli i éčka v rozehrách a bylo po utkání. Soupeř zaslouženě zvítězil. 100% byl jen Mišina, měl několik BB a hit.

 

V druhém souboji jsme se ihned ujali vedení 1-0. Spectráci ale po šťastém triplu Mertla v šestce brejkli a ujali se vedení 3-1. Nadhazovat šel Marek, vystřídal Jirku. Další tlak soupeře už až do konce ustál, což nám dost pomohlo. Vyrovnali jsme hned v šestce. Mišina singlem stahuje našeho běžce na 3-2 a je na jedničce. Pálí Marek. Mišina dostvá hit and run a po nechytu na dvojce a šťastném odrazu sprintuje pro vyrovnávací bod! Jdeme se do tie-breaku. Soupeř naplní mety, ale Marek situaci zvládá. My posouváme běžce po SAC bunt Vahiče na trojku. Sváta a Mišina (opět na pálce 100%) dostávají ib. Marek jde pálit. Fantastiky švihá pro tým. Třetí strike mu ale Voborník v parádní rybě chytne. Viz video níže. Plné mety dva auty. Karel má pevnější nervy než Bala, nešvihá mu bally a na zbytek se podívejte na videu:

 

Karlův Walkoff WALK na videu

Číst více...

Soustředění 2018

 

 

Soustředění letní prázdninové v Kostelci nad Orlicí - informace pro mládež

 

Příjezd v neděli 29. července mezi 12-14 h - odpoledne od 15 h již trénujeme

Odjezd v pátek 3. srpna po 18 h, po odpoledním tréninku

Odjezd i příjezd po vlastní ose a na vlastní náklady

Spíme ve VLASTNÍCH STANECH (CHATKY BOHUŽEL OBSAZENY) v Autokempu Orlice, cca 800 m od hřiště. JE BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÉ SE VZÁJEMNĚ DOMLUVIT, KDO VEZME STAN (MALÝ, PRO 2-3 OSOBY) a KDO BUDE SPÁT SPOLEČNĚ (2-3 OSOBY). BUDE NÁS 28 CELKEM A MÁME MÍSTO PRO 14 STANŮ. NIKDO TEDY NEMŮŽE BÝT VE STANU SÁM. JE TAK KALKULOVÁNA I CELKOVÁ CENA. DOMLUVTE SE TEDY PROSÍM SE SPOLUHRÁČI.

Spacák + podložku na spaní (kdo potřebuje) + polštář sebou (kdo potřebuje)

Plavky sebou - vedle kempu je koupaliště. Kdo má, pálku na stolní tenis, uspořádáme turnaj. Kdo nemá, budou erární. Netřeba tedy kupovat.

Strava: V přilehlé restauraci - je povinná!!! Sportujeme a tudíž musíme pravidelně jíst. 

Sprchy: teplá voda za 10 nebo 20 Kč - mají jen sprchy na peníze. Sebou mince na sprchu.

Účastník si sám hradí ubytování a stravu. Vybírat na tyto dvě položky tedy budeme v neděli hned po příjezdu:

1499,- všichni, kterým je letos 13 let, 1999,- všichni starší Kč + Filip, který má také dospělou porci (pro info zdražila strava u toho hoteliéra na 300 Kč za dospělé porce, 210 dětské) + teplá voda (dostatek mincí do automatu). Oddíl hradí pronájem hřiště a vše ostatní.

Trénujeme 2x denně (2x 2-2,5 h) + po večeři společný zápas každý den

Kdo si chce vzít kolo, aby nemusel pěšky na hřiště, může si ho vzít! Vřele, opravdu vřele doporučuji!!! Zámek na kolo sebou!

Peníze za soustředění budou vybrány od každého na místě v neděli při příjezdu! 

 

Další informace budu doplňovat do tohoto článku, nebo mi volejte 602 237 393

Petr Bednář

Číst více...

Bez Strejdy :-(

 

 

Junioři nastoupili v posledním druholigovém jarním turnaji v Radotíně. 2x smázli domácí, 11-10 a 22-2! Poprvé bez Strejďáčka. Osm let za nás Marek Stejda Strejček nastupoval. I ligu mužů si zahrál. A nyní proti nám... V rudých katích... Dali jsme mu to sežrat, Strejdovi. O první W se "postaral" on, páč nechyt odpal na jedničku a nezahrál tak třetí aut! Ale i on do nás pěkně opřel. Na turnaji skvěle mydlili Kuba Pospíšil a Jakub Síbrt. Prvně jmenovaný tak opanoval jarní statistické tabulky!

 

Žáci i všichni ostatní hráli naposledy na legendárním sedlčanském plácku. Hřiště se po desetiletích posouvá na flek vedle, majitel se s klubem nedohodl na prodloužení nájmu. Za prcky poprvé nastoupilo několik nováčků, Vojtěch, bratr Anny, bratr Honzy! Wéčka jsme se nakonec nedočkali, těsný výsledek s Falcons ale potěšil. Stejně tak agilně hrající malá Adéla, sestra Vaška.

 

A Dandy reportuje:

 

JUNIOŘI – KONEC DOBY LEDOVÉ, ZAČÁTEK DOBY (HU) MÁJOVÉ!

 

V posledních deseti letech připomínala hra juniorů Tempa dobu ledovou. Na všech turnajích jsme zamrzli na posledních místech. Z herního projevu čišel chlad. Chyby se kupily jako sněhové laviny. Srdce trenérů bylo výkony hráčů proklaté jako ledovými rampouchy. Na trénincích bylo lehčí potkat sněžného muže Yettiho než juniora.

Tato doba ledová skončila v neděli dne 24. 6. 2018 v 11,30 hodin slavnostní přísahou juniorů. Slibem, že stejně jako k polidštění opice v homo sapiens došlo jen tím, že pračlověk začal používat více mozek a pracovat usilovně na rozvoji všech svých tělesných dovedností, tak z  rozjívených chlapců udělá softbalisty jen trénování a přemýšlení o hře a skutečný zájem o softbal.

První sněženka této nové doby HU-MÁJOVÉ vypučela hned týž den odpoledne, kdy Junioři Tempa po dobrém výkonu porazili Radotín 22-2.

K tomu je nutné uvést, že den předtím jsme sice také porazili Radotín, ale jen se štěstím o 2 body. A to Radotín hrál pouze v osmi hráčích a na poslední dohrávce pálky za stavu 2 auty obsadil všechny 3 mety a na pálku šel jejich nejlepší hráč, mladý Kuba Strejček. Jeho dlouhý odpal chytil však na devítce Vojta Koubek, kam byl chytře takticky poslán co-koučem Bedlou.

Pro úplnost uvádím, že po špatné hře jsme výrazně prohráli v sobotu s Hladovými Hrochy a v neděli ráno od 9 hodin se Žraloky z Ledenic.

Ale to bylo ještě v době ledové, která, jak věříme, skončila již na smetišti dějin juniorů Tempa.

 

Dandy sen

 

Číst více...

Extraligový diving

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Na fotografii zachycen padající luft do infieldu, který Brábu v prvním nedělním zápase proti Chomáči připravil o perfect game. Polaři byli oslněni sluncem, z kterým neradno fajtovat z očí do očí.

 

Nicméně pátý extraligový víkend okořenili bez debat SVĚTOVÝMI DIVING CATCHY právě Petr Vácha (vlevo na snímku, proti Mostu ve středním poli, 10hvězdiček z deseti, opravdu velmi dlouho takový zákrok v českém softu nebyl spatřen) a Sváťa Smysl jr. (uprostřed, proti Chomáči na spojce).

 

K zápasům: V sobotu proti Mostu to byla bída. Žofka házel nad svým průměrem, Marek hluboko pod svým, naše obrana stejně tak. Výsledkem jest bolavá porážka 2-8, na kterou soupeři "stačily" 3 infield hity... Druhé utkání poloslepý Brába zvládl bravurně. Soupeři nepovolil bod. Nicméně nebýt našich pěti doběhů v jedničce, utrpení by pokračovalo. 5 dalších směn jsme pálkařky doslova vadli.

 

Večer jsme se ale na tradiční grilovačce pořádně nasytili kvalitních masných bílkovin, nabrali sil a v neděli to bylo znát. Chomutov jsme porazili vysokým bodovým skóre po téměř optimálním výkonu, který musel každého účastníka i diváka zahřát u srdce. Pálkařky se dařilo Korbičovi, Vahičovi. Martin Joska ostrým opoušem na devítku oběhl bez potíží všechny mety. Brába navázal na kvalitní sobotní představení. Marek chabou sobotu zajedl a zaházel velmi dobře se vysokým zastoupením so.

 

 

Číst více...

Sucho

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Sucho, Wéčka zatím moc nerostou

 

Žáci vyrazili na třetí turnaj 2. ligy do Hradce a Pardubic. Vítězství se tentokrát nedočkali, nejtěsnější výsledek byl s Joudrs B 6-9. Do boje se poprvé zapojil nováček týmu Venca Hradec, bratr Anny!

 

Junioři absolvovali trip do Kunovic. Je to ocenění hodné, páč do Kun se neobtěžovala dorazit většina z druholigových týmů... Účastnili se jen Žraloci, Buldoci, domácí a my. První čtyři mače dostal oslabený tým pořádně za uši. V boji o třetí místo, v posledním, pátém zápase, pak domácím podlehl jen těsně 9-10. Tříbodové vedení před dohrávkou jsme bohužel neudrželi.

Číst více...

V Ledenicích a Brodu

 

Loňský 100% úspěch ze zájezdu do Ledenic a Brodu jsme tentokrát nezopakovali. Chyběl nám Marek Joska, obří břímě v podobě kvalitních pálkařů posledních finalistů tak tlačil jen Jirka Brabec. Na prkno se po 3 letech jako starter postavil i Bedla.

 

První zápas v Ledenicích přitom patřil mezi top zážitky letošní sezóny. Jirka účinně házel a v útoku se dařilo situačně pálit. Štoča, Karel a Sváťa odpálili v pravý okamžik a postarali se o většinu bodů vítězného utkání. 7-3. Karel 2-run hr na Breníka, coby první pálkař, který mu po střídaní čelil! Utkání zahájil ne příliš úspěšně mladý Srnka (říkají tak hoši z Ledenic Hajnému?)

 

V druhém duelu jsme Jirku šetřili a na prkno šel poprvé od roku 2013 jako starter Bedla. Sice hodil 4 so, sice úspěšně přikopl na jedničku, rychlošvihače z Ledenic však ani náznakem nezastavil. Útok ho navíc (na Frejlacha) ani za mák nepodpořil. 0-11 ve čtyřce. 

 

V Brodu na nás ráno v 10h nastoupil letos opět M Holobrádek. Na hity jsme vyhráli 4-1, na body prohrály 1-4. Tři doběhy padly na kruté chyby v poli. Holobrádek byl tentokrát velmi obtížnou překážkou.

 

Od 12 h čelíme O. Mullerovi. Vedeme 3-1. Pak však dojdou Jirkovi síly a soupeř 6x po tvrdých odpalech v pětce skóruje. Utkání na začátku sedmičky zdramatizujeme a na prkno musí znovu Holobrádek. Po hitech Martina, Vahiče a Štoči (parádní zátah, už na Holyse) snižujeme na 5-7. Michal Kolůch dostává ib. Bedla pak hned první nadhoz tvrdě linedrivuje do cf, bohužel přímo na polaře.  Dobíháme tak jen pro 6. bod. Michal uvízne na trojce. Jít to o metr vedle, bylo srovnáno... V poli se zaskvěl SS jun, když Kadečkovi v úvodu mače chytl opravdu až za plotem vyrovnávací hr! Bedla utkání dohazoval a bod tentokrát nepovolil za 1 a 2/3 směny.

Číst více...

Kadeti se drží na bedně

 

NADHAZOVAČEM SNADNO A RYCHLE!

Kadeti Tempa mají novou metodu na výrobu vítězných nadhazovačů.

Kdysi dávno v bolševickém Rusku, když zesnul vesnický lékař a široko daleko nebyl nikdo, kdo by měl nějaké aspoň veterinářské znalosti nebo byl lidovým léčitelem a nebyla tam ani žádná babka kořenářka, tak to vyřešili soudruzi snadno a rychle.

Svolali schůzi a na ní si zvolili nového doktora, zřejmě toho politicky nejuvědomělejšího.

K obdobné situaci došlo u našich kadetů na turnaji v Pardubicích ve dnech 19. - 20. 5. 2018.

V průběhu závěrečného důležitého utkání o třetí místo s výbornými pálkaři z Kostelce nad Orlicí vypršel oběma našim nadhazovačům, Vojtovi Koubkovi a Vaškovi Frýbovi, limit 12-ti směn na turnaj.

Nebyl nikdo z ostatních hráčů, který by aspoň někdy při tréninku chvíli nadhazoval a nebyl ani někdo, kdo by měl kuráž to zkusit. A tak demokratickou volbou a veřejným hlasováním byl jednomyslně zvolen za nadhazovače Vojta Lančarič.

Nováček v týmu nastoupil tedy poprvé v životě na nadhazovací prkno. Vojta Lančarič přes salvy smíchu, které vyvolával jeho styl i jeho kopcovité nadhozy u diváků, u soupeře, u spoluhráčů i u něho samotného, důvěru v něj kladenou nezklamal. Klackaři sice po odpalech z tossu snížili, ale zvolený nadhazovač naše vítězství uhájil a měl lví podíl na tom, že doba bronzová u kadetů pokračuje.

Z 5-ti zápasů jsme vyhráli 3 utkání, a to nad Hladovými Hrochy, Falconem a Klackaři. Zbylé 2 zápasy jsme prohráli s Pardubicemi, a to ve skupině a pak v semifinále. Je to letos už potřetí, co jsme si na pardubickém perníku vylámaly zuby.

Když jsem dříve hodnotil hru kadetů jako týmu, nejvyšší ocenění bylo, že to občas připomínalo softball. Po včerejšku konstatuji, že jak ve hře v poli, tak na pálce i při běhu na metách to nevypadá jako softbal, ale už to softbal je!

 

Dandy sen.

Číst více...

Kolaps před bránami

 

 

Pohár ČSA se hrál poprvé napínavým systémem na dvě (někdo 3) porážky. Stejně jako světové turnaje, především ISC. Při zaváhání z toho plyne pořádná porce zápasů. Což se nám také přihodilo. Za víkend jsme odehráli 6 mačů, naštěstí v plné síle, bylo tedy dostatek mužstva na střídání.

 

Samotný závěr turnaje byl velmi zdrcující, NICMÉNĚ JSME ZEJMÉNA DÍKY NEDĚLNÍM VÝKONŮM ZAŽILI JEDEN Z NEJSKVĚLEJŠÍCH softballových víkendů v historii. Pád s Ledenicemi v předposlední směně boje o finále je bolestivý. Vše co předcházelo muselo hráče i fanoušky ale velmi potěšit.

 

V sobotu jsme nejprve v klidu porazili Chomutov, který je bez kečra bohužel bezbranný. Pak přišel klíčový mač se Žraloky. Marek Joska neházel špatně, moc odpalů nepovolil, nicméně met zdarma bylo příliš. Náš útok na JB byl naopak velmi slabý, 3 body v závěru už nic nespasily. Padáme tedy do spodního pavouka a do finále vede cesta jen přes 4 výhry v řadě!!!

W1: V sobotu večer porážíme slabší Pardubice. Zápas korunuje walk-off inside-the-parkerem (obíhaným hr) kouč Petr Bednář. Ve 44 letech solidní dílko.

 

W2: Neděle 9:30. O poznání silnější Most také zkolabuje překvapivě rychle. Píchnou i čtyři homeruny od našich sluggerů, nejhezčí, opositový, Martina Josky. Zápas odháže Brába, poté co Marek opět trpí nedostatkem přesnosti.

 

W3: 12 h. Kuba Holobrádek se už vrátil ze Zélandu, čekal nás tedy špičkový soupeř. Naši pálkaři ale zapnou a soupeř je v šoku. Pravda, "pomůžou" i errory mladých hroších vnitřních polařů (chytání snazších míčů v pohybu), nicméně gro bodů napálime poctivými hity. Na prkně vládne Brába. Skvělé vítězství!

 

L2: Už už to vypadá na fantastickou sérii tří vítězství řadě. Marek Joska fantasticky háže, soupeř jen 2x odpálí. Dohrávka 6. směny, dva auty. Kopečný nabíhaná safe ulejvka. Další hráč Breník trefen nadhozem. Marek snad prvním passballem utkání pošle běžce na 2-3. Střídáme nadhoz. Jirka bohužel hodí bb. Plné mety. Volaký mladý hráč Ledenic pak pálí vysoký luft přes levé pole těsně k plotu. Míč se nepodaří chytit, tři Žraloci dobíhají. 3-3. Pak so. Jdeme do sedmičky. Sváťa (3/4, 3 rbi, 3 sb, jednoznačně muž mače) ostrým hitem stahuje bod. Vedeme 4-3. Žraloci ale dohrávají. První pálkař bohužel errorem jedničky obsazuje metu. Martin se k míči nesložil... Má to těžké, ale zachránil nám před tím svoji výškou mnoho nepřesných příhozů. Následuje bb. Pak znovu odpal na Martina, hraje od dvojky, bohužel nestíháme. Plné mety. Na pálku jde Kolkus a pálí walkoff GS!

 

Stačilo zahrát 4 auty a rozdali bychom si to se Spectrem o titul.  Po půl roce. Bohužel, soupeř byl o chlup lepší. Na Poháru ČSA 2018 tedy obsazujeme třetí místo a odcházíme s výjimečnými zážitky i ponaučeními do další playoff mačů. 

 

Celý tým na mě v nedělních zápasech zanechal nezapomenutelný dojem. Úsilí i výkony všech hráčů byly hodny profesionálů! Byť jsme jen za tuhle zálibu těžce platící amatéři .-)

 

Na Metách o Poháru

PB

Číst více...

Kouč Bedla má velký problém

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

KOUČ BEDLA MÁ VELKÝ PROBLÉM!

 

Trenér Tempa – mužů A, Petr Bednář, má nový a velký problém. Dosud vybíral ideální sestavu na extraligová utkání ze soupisky cca 15 hráčů. Nyní se mu tento výběr rozšířil o zcela rovnocenných 9 pálkařů z týmu Tempo C-Čerčany. Vybrat ty nejlepší nyní bude pro něj velký, ale radostný problém.

Nelze totiž jinak pohlížet na následující skutečnosti.

Muži A hráli minulou neděli dne 6. 5. 2018 jeden extraligový zápas s Eagles. Proti soupeřově nadhazovači Radku Janouškovi za 6 směn udělali 5 bodů, tj. necelý 1 bod za směnu. Včerejšího dne 8. 5. 2018 pálkaři Tempo C-Čerčany v utkání mistrovství veteránů ČR proti mužstvu A-Club (FEL), za které nadhazoval týž nadhazovač Radek Janoušek, docílili 4 body za 2 směny. Tyto výsledky jsou zcela srovnatelné nebo spíše svědčí ve prospěch hráčů Tempo C-Čerčany.

Budeme tedy netrpělivě vyhlížet jaké překvapení nám přinese sestava mužů Tempo A v následujícím extraligovém zápase.

Závěrem poznamenávám, že tým Tempo C-Čerčany se stal mistrem ČR veteránů roku 2018 na turnaji konaném dne 8. 5. 2018 na Krči s těmito výsledky:

W – Kanáři 11-3

W – Motorlet 21-0

W – Podolí 8-4

W – A Club 4-2.

Pro úplnost poznamenávám, že Tempo C-Čerčany získalo mistrovský titul veteránů ČR celkem 8x v celé dosavadní historii 18 ročníků.

 

Dandy sen.

Číst více...

Pitchers rule

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Třetina základní části za námi. O víkendu jsme hostili Pardubice a Eagles. Oba týmy bez hlavních nadhazovačů. Oba týmy snadno podlehly. Za Egales nadhazovali legendy Standa Havel a Radek Janoušek. Ten, byť nejstarší (55 let), byl paradoxně nejúspěšnější. Povolil jen 5 bodů. V jediné směně. Pět směn nás držel absolutně na uzdě. Je vidět, že nadhazovačské umění mizí s věkem jen velmi pomalu. Je to logické. Mix technických, taktických, zkušenostních a silových dovedností se dá při ztrátě jedné z nich (obvykle rychlost) dál účinně používat do pozdního věku. Vlasta Brych vždy básnil o 60-letém kanadském pičrovi z Toronta, který kosil pálkaře i v takto důchodovém (softballově?) věku.

 

Nebýt smolně ruplých mačů se Spectrem, okupovali bychom první místo tabulky. I tak nám ale softball zatím dělá radost. Pálkařům se nadprůměrně daří a oba nadhazovači se rozjíždí dle plánu. Druhá třetina však bude o poznání těžší. Čekají nás loňští finalisté a zajímavým systémem hraný (letos jediný) turnaj Poháru ČSA.

Číst více...

Partneři:

Hypnosis