A+ A A-

Junioři a malá sázka o velkou kofolu

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Jak zde již bylo napsáno, tak na 1.turnaji celostátní ligy juniorů r. 2019 v dubnu tohoto roku, tým Tempa, za který hráli jenom kadeti a 1 junior, získal 2.místo. Na 2.turnaji juniorů, který se hrál v Pardubicích tento víkend 11. a 12.5.2019 , jsme skončili až na 4.místě. V sobotu jsme prohráli všechna 3 utkání, a to s Pardubicemi 6:10, s Kunovicemi 10:17 a s Břeclaví 1:14. Paradoxně se nabízí kacířská kadetská otázka, zda to nebylo tím, že tentokrát v mužstvu bylo hodně juniorů/6/? Na jedné prohře se podepsal i náš kouč, když zapomněl na starou zásadu Vlastimila Brycha: „V poslední směně vyměň stávajícího nadhazovače, byť by do té doby neměl soupeř proti němu jediný hit!“

V neděli jsme si napravili svůj vlastní dojem z naší hry, když jsme porazili Kotlářku rozdílem 20:5/ viz foto 1./.

Jinak to vypadá, že studnice nových úžasných fines ve hře našich nadějí je bezedná. S revoluční změnou s jakou přišel v r.1968 na Olympiádě Dick Fosbury ve skoku vysokém výskokem zády napřed nebo v ledním hokeji svým stylem náš brankář Dominik Hašek, lze srovnat nový způsob slajdu našeho běžce na 3.metu, a to nikoli po nohou nebo po hlavě a po břiše, ale naopak sklouznutím a rybičkou na metu po zádech! /viz foto 2./. Tento způsob má nespornou výhodu v tom, že slajdující běžec může sledovat hru nad sebou a vyhnout se pokusu polařů o jeho tečování. Vzhledem k tomu, že takovýchto novátorských zákroků je v každém našem zápase mnoho a vzhledem k tomu, že fotka není zaostřená, nelze již nyní nad vší pochybnost určit konkrétního vynálezce tohoto slajdu po zádech.

A ta sázka? Náš kadet Václav Frýba se zúčastnil před několika dny jako divák finálového utkání Mistrovství ČR Veteránů mezi Tempo C – Čerčany a družstvem A Clubu. Byl tak svědkem homerunu , který odpálil proti nadhazovači Radkovi Janouškovi hráč Čerčan  Láďa Mlaďoš Kubeš. Jmenovaný pálkař měl na sobě vypůjčený dres Dandyho s číslem 89. Vašek se holedbal, že v takovém dresu by dal homerun každý. A tak vznikla sázka o velkou lahev kofoly. Váša hrál celý turnaj juniorů v Pardubicích v tomto dresu č.89 a sázku vyhrál homerunem proti silnému nadhazovači ze Snails Kunovice./viz foto 3. a 4./ Po skončení turnaje se mezi juniory strhla rvačka o zapůjčení tohoto dresu na další zápasy. Nakonec se musel vyhotovit pořadník.

Na nesčetné dotazy, zda je pravda, že tento dres měli i někteří hráči z A týmu mužů Tempa na sobě pod svým dresem v zápasech play off loňské extraligy a při získání titulu mistra ČR pro rok 2018, mohu odpovědět pouze – no comment.

Jsem totiž vázán slibem mlčenlivosti.

 

Dandy sen

Číst více...

MČR Veteránů

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Hrdí a stříbrní Veteráni

 

Dne 8.5.2019 se uskutečnil již 19. ročník Mistrovství ČR Veteránů v Praze, na Krči. Finále v kategorii nad 55 let mělo stejné účastníky jako loni. Tedy Tempo C – Čerčany a A-Club. Tentokrát  jsme proti soupeřovu nadhazovači Radku Janouškovi neuspěli a prohráli  4 ku 9. Ostatní zápasy jsme vyhráli 5 ku 0 s Podolím, 17 ku 2 s Canaries a 11 ku 7 s Motorletem. Nu což, za cca 15 let, až bude Radkovi stejně jako nám teď, tak ho určitě rozstřílíme!

A ta hrdost? Přišel nás podpořit Svatopluk Karásek!  Jistě všichni víte, že Svatopluk Karásek patří mezi statečné osobnosti Českého národa jako je například Václav Havel. Farář Českobratrské církve evangelické a angažovaný politik, muzikant a zpěvák undergroundu, signatář Charty 77, vězeň komunistického režimu. Když mu zakázali kázat, tak svá kázání zpíval. Všichni si budeme z té doby pamatovat jeho apel: Řekni ďáblovi ne!

Málokdo však ví, že Sváťa Karásek také hrával aktivně softball. Byl členem týmu Čerčan, které v prvním oficiálním ligovém ročníku v r.1965, skončilo na druhém místě.

Měli bychom tedy vychovávat hráče a sami být nejen dobrými sportovci na hřišti, ale také statečnými lidmi v životě. Aspoň tak statečnými, abychom vždy dokázali ďáblovi říci NE!

Na přiložené fotografii je Svatopluk Karásek stojící,  třetí zprava.

 

Dandy sen

Číst více...

PARADOX KADETŮ A ZROZENÍ SOFTBALOVÉHO BÁSNÍKA

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

PARADOX  KADETŮ  A  ZROZENÍ  SOFTBALOVÉHO  BÁSNÍKA

 

Kadeti Tempa minulou neděli v Chomutově na turnaji kadetů/ hráčů do 16 let/ skončili na třetím místě. Tento víkend prakticky stejná sestava kadetů Tempa s jedním juniorem, Kubou Síbrtem na šortu, skončila v turnaji juniorů/ hráčů do 20 let/ hraném na Tempu na druhém, stříbrném místě. Zákonitě lze tedy dovodit, že kdyby turnaj mužů Velikonoční pomlázka se správně hrál až nadcházející neděli o Velikonocích, museli by kadeti Tempa tento turnaj mužů  vyhrát. Symbolicky bychom do sestavy vzali jednoho hráče z chlapů. Zřejmě PB,  specialistu na odpal až v 11.směně utkání. Kdo ví, kdy se taková dovednost hráče může kadetům hodit!

Výsledky kadetů-juniorů Tempa na prvním turnaji 2.ligy juniorů na Tempu : Kotlářka 11 ku 8, Sever Brno 16 ku 2, SNAILS Kunovice 12 ku 7 a jediná prohra ve finále s JOUDRS 2 ku 10.

Paradox je podle slovníku cizích slov: „ Tvrzení, které spojuje odporující se výroky v překvapující, ale smysluplný celek. Nesmyslnost paradoxu je pouze zdánlivá!!!“

 

V historii sportu existuje několik výjimečných výkonů, které bývají oprávněně srovnávány s výtvory v oblasti poezie. Například celý svět nazývá básní provedení penalty ve fotbalu na ME naším Antonínem Panenkou, tzv. Vršovický dloubák, lehký oblouček snášející se pomalu doprostřed branky, zatímco se brankář vrhá skokem k jedné z tyčí. Patří sem některé blafáky v NHL, provedené hokejkou mezi nohama.

Ke zrození obdobného básníka došlo v neděli 14.4.2019 i v softbalu. Byli jsme v poli proti silným Kunovicím. První meta byla obsazená soupeřem. Následující prudký odpal nešťastně tečoval nadhazovač za sebe. Náš polař na spojce zaběhl. Sebral míč a zády ke druhé metě, aniž by otočil hlavu,dozadu  naslepo prohodil míč mezi svýma nohama. Na vzdálenost několika metrů to byl tak prudký a přesný příhoz, že na druhé metě byl běžec z první mety nucený aut! Podle mne byl tento žonglérský kausek bodem zlomu a proto jsme překvapivě toto semifinále vyhráli.  

Milá čtenářko a milý čtenáři! Pokud byste tedy viděli hráče Tempa, jak se rozhazují zády k sobě a přihrávají si míč spodním hodem mezi nohama, pak vězte , že nejde o žádnou známku bláznovství. Ale naopak o známku technické vyspělosti a softbalové poezie!

 

Dandy sen

Číst více...

Napínavé úvodní bitvy EXLM

 

Steve Normand z Calgary házel proti Spectru bez chybičky 6.-11. inning!

 

Úvodní hrací víkend byl velmi napínavý. V příšerném chladu jsme v sobotu dvakrát podlehli Ledenicím. Mrzí prohra 1-0. Obrana jela na jedničku, v šestce jsme byli hit od breaku, ale prošťouchnout míč na trávu se nepodařilo. Druhý zápas nás pak borci z Ledenic rozbušili a navíc skončil už v páté směně pro tmu.

 

Neděle začala 3h dlouhým napínákem proti Spectru. Rozhodl až jedenáctý inning, kdy porážku odvrátil opravdu dlouhým a tvrdým WALK OFF dablem Petr Bednář. Nezapomenutelný sportovní zážitek. Celé utkání za soupeře odházel M. Bala. Body na 2-2 jsme dali v šestce na střídajícího O. Malečka. Hodil cca 4 nadhozy... V druhém utkání jsme, psychicky posíleni z thrilling závěru, zvítězili mnohem snadněji (i když výsledek mate).

 

Nadhazovači se zatím jeví v dobré formě po opravdu poctivé zimní přípravě. Steve z Kanady, dvouměsíční posila, se kvalitním výkonem chytl v nedělním maratónu. Zatím dost zaostává pálka. Povedlo se několik kratších her, mnoho ale krachlo. Tvrdé dlouhé hity jsou zatím někde schované, i když v neděli se začalo dařit více. Homerun má zatím jen Karel Rozehnal. 

 

Za 14 dní razíme na sever republiky.

 

 

Číst více...

Mládež odstartovali kadeti bronzem

 

 

Piknik kadetů v Chomutově

 

O víkendu 6.4. – 7.4.2019 se kadeti Tempa zúčastnili letošního prvního turnaje 2.ligy kadetů v Chomutově. Maminky nám na cestu vystrojily hostinu, kterou můžete vidět na prvním snímku. Vynikající bublanina z nadýchaného hedvábného těsta s čerstvými jahodami ze Španělska. Jablečný závin z domácího taženého těsta, vlašské ořechy, mandle, skořicový cukr, rozinky, nastrouhaná jablka z odrůd Reneta Zlatá, Ontário a Jonathan, promíchaná s kousky čokolády Studentská pečeť. Strouhaný koláč z těsta, připravovaného z plnotučného tvarohu, kakaa, vanilkového cukru, pudinkového vanilkového prášku, ušlehaného sněhu z bílků a posypaného hoblinami Švýcarské čokolády. Sobotní společnou večeři jsme měli v exklusivním Kebabu. V rámci tohoto dvoudenního pikniku jsme lehkou procházkou odehráli utkání s méně vyspělejšími soupeři, s kterými jsme vyhráli takto: Nad Islanders 15 ku 3, nad Slávií Plzeň 17 ku 2 a nad JOUDRS B 14 ku 5. Po oba dny svítilo sluníčko a tak jsme měli bronz jak z opálení, tak z umístění na turnaji.

Dandy sen

PS. Škoda, že se tohoto turnaje zúčastnili i hráči Mostu a Chomutova a tu krásnou piknikovou pohodu nám narušili nehezkými porážkami/ Most 12 ku 1 a Chomutov 3 ku 0/.  Ukázalo se, že proti trochu dobrému nadhazovači jsme na pálce bezzubí. K postupu na metu nepomohla žádná taktika. Ulejvky neumíme, pokyn 3 švihů nedodržujeme atp. Myslím si, že v poli hrajeme srovnatelně, a to zejména na nadhozu/Vojta, Vašek/. Slabinou zůstává pálka. Já bych trénoval jenom pálku. A od začátku tréninku, kdy tělo není unavené a nešvindluje správný švih. Trénoval bych i ulejvky. Na sbírání míčů a házení míčů dojde při tréninku pálky , i tak. Pokud chci dobře pálit a být oporou týmu, měl bych ale ještě  sám chodit do sítí pálit. Třeba ze stativu. Nebo aspoň bych si švihal s pálkou někde doma.

Na světě je jen málo radostí. Ta po dobrém odpalu je jedna z nenahraditelných. Hned za radostí z dobrého jídla!

Dandy sen

Číst více...

Ledenické hromobití típlo třetí titul

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Tradiční Krčský turnaj pro muže se i letos vydařil, i když titul se potřetí obhájit nepovedlo. Až do finále jsme hráli parádně, 4x zvítězili a obdrželi jediný bod. Ve finále jsme opět čelili Ledenicím. Ty čekal čtvrtý zápas neděle, mohli být tedy unaveni více než my (3 nedělní zápasy), ale nebyli. Žraloci celkem přesvědčivě vyhráli 8-1. Trojbodovým HR odpálil Patrik Kopečný.

 

V turnaji jsme odpálili několik homerunů, povedli se i první ulejvky, double play jsme zahráli a nadhazovačům se bez výjimky dařilo (až do finále). Za tým zaházel první směny Kanaďan Steven Normand, naše posila pro duben a květen. 

Číst více...

23. Pomlázka za námi, Štěpánek přede dveřmi!

 • Kategorie: Novinky
 • 0

Na obrázku může být: 15 lidí, smějící se lidé, stojící lidé a venku 

 

Turnaj se vyvedl. Skvělé počasí. 12 účastníků si intzenzivně zahrálo a porovnalo  své výkony se zimní přípravou. Zvítězili nabušení Locos, chtiví Extraligy. Druhé Joudrs disponuje několika šikovnými nadhazovači. Po mnoha letech neobhájili prvenství domácí a skočili až na 3. místě. Velmi dobře se uvedli naše nadhazovačské naděje Vojta Koubek a Vašek Frýba. Poctivý trénink byl na jejich výkonech znát. Další víkend 5.-7. dubna čeká naše muže další přípravný turnaj na Krči, kde zabojujeme o třetí vítězství v řadě.

Číst více...

Nová hala v provozu

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a sportující lidé

 

Po 30 letech jsme se dočkali dostavby vysněné tělocvičny v našem areálu. Jedna za tří nedostavených hal-střech na sloupech (měla být původně skladem pro spartakiádní lehátka) se proměnila v obrovskou tělocvičnu. Správa jednoty i oba oddíly ji postupně vylepšují a vybavují tak, aby skvěle sloužila k zimní soft a baseballové přípravě. Hala je rozměrná. Umožňuje téměř plnohodnotný trénink. Starším z nás je líto, že nejsou o pár desítek let mladší. Pak bychom v ní i nocovali! O něčem takovém se nám během 55-letého trmácení se po nájmech jen snilo. SPORTU ZDAR! JE TO NAŠE TĚLOCVIČNA, PROTO JI UDRŽUJME V ČISTOTĚ A POŘÁDKU, AŤ NÁM DLOUHO SLOUŽÍ!

Číst více...

Zimní tréninky 2018/2019 začínají

 

Od pondělí 26. listopadu začínají tréninky v naší nové hale na Tempu. Převlékat se budeme v šatně na chodbě v budově. Na tréninky tenisky, tepláky nebo softballové kalhoty a mikinu. V hale bude kolem 15 stupňů.

 

Junioři, béčko: po 18:30-21, čt 18-19:30

Kadeti a žáci: úterý 17-19, čt 17-18:30

 

Rozdělení hráčů podle kategorií s prioritními tréninky:

Béčko+Junioři      
1 Koubek Vojtěch Hráč A,B priorita tréninku B;B+J
2 Lančarič Vojtěch Hráč A,B priorita tréninku A,B+J
3 Kyp Adam Hráč A,B priorita tréninku A,B+J
4 Michale Petr B
5 Humaj Milan Trenér B+jun, hráč B
6 Vinopal  Petr B
7 Podlipský David B
8 Vosáhlo Jan B+J
9 Franek Petr K+J, priorita trénink s J
10 Michale Pavel B
11 Eliáš Jáchym K+J, priorita trénink s J
12 Kváš  Marek K+J, priorita trénink s K
13 Frýba Václav K+J, priorita trénink s J
14 Pospíšil Jakub J+B
15 Síbrt Jakub J+B
16 Lukáš Martin K+J, priorita trénink s J
17 Schwaller Jan K+J, priorita trénink s K
18 Poplužník Tadeáš J+B
19 Kraus Michal J+B
20 Kučera  Josef K+J, priorita trénink s K
21 Kopecký Adam J+B
22 Mazur  Denis K+J, priorita trénink s K
23 Král  Jiří K+J, priorita trénink s K
24 Švábenský Pavel K+J, priorita trénink s K
       
Kadeti      
1 Mazur  Denis K+J, priorita trénink s K
2 Král  Jiří K+J, priorita trénink s K
3 Švábenský Pavel K+J, priorita trénink s K
4 Kučera  Josef K+J, priorita trénink s K
5 Schwaller Jan K+J, priorita trénink s K
6 Kváš  Marek K+J, priorita trénink s K
7 Macourek Filip  
8 Vaško  Ondřej K
9 Strýček Miroslav K+Ž
10 Novák Jonáš K+Ž
11 Žáčková Dita  
12 Trifónová  Denisa  
13 Weinholdová Lucie K+Ž
14 Červinka  Kryštof  
15 Laifer Jan  
       
Žáci      
1 Macourek Matyáš  
2 Suchopár Adam  
3 Suchopár Lukáš  
4 Růžička Tomáš  
5 Kubrycht Vojtěch  
6 Gurlich Ondřej  
7 Hradcová Anna  
8 Kubíček Tomáš  
9 Stehlíková Adelina  
10 Bednář Karel  
11 Frýbová  Adéla  
12 Koubek Filip  
13 Suchopár  Oldřich  
15 Schwaller Petr  
16 Moškoř Antonín  
17 Klíma Šimon  
18 Trojek Oliver  
19 Roček Albert  
Číst více...

Mistři ligy!

 

 

Dva auty, jednička obsazená, začátek sedmé směny, nad Hrochy vedeme 2-1. Na pálce je Petr Kruntorád. Po foulballu a prošvihu má dva striky. 22-letý Marek Joska háže stoupák, šedo-červená Roninka pročísne vzduch a Lukáš žlutou kuli chytá! Sen mnoha generací našeho fastpitchového klubu se naplnil. Stáváme se Mistry republiky v Extralize mužů pro rok 2018! Ve finálové sérii vítězíme 3-2 na zápasy, po výsledcích 1-3, 5-2, 1-0, 2-5 a 2-1.

 

Co se po roce změnilo, že jsme obávaného soupeře, kterého jsme v playoff naposledy porazili v roce 2006, zvládli těsně přehrát v nováčkovské finálové roli? Poté, co nás vloni téměř totožný tým (chyběl snad jen Tomáš Jelínek) v semifinále celkem snadno přejel 3-0 na zápasy, včetně debaklu 2-13 v třetím utkání?

 

MAREK JOSKA

 

Klíčem k úspěchu, který nepřehlédl asi žádný příznivce českého fastpitche, je nadhazovač Marek Joska a jeho fantastická podzimní forma. Jaro odehrál v dobré, ale stále kolísavé formě. Pak však přišel nevídaný Markův výkon na Supercupu, který ve spolupráci s Jirkou Brabcem gradoval pěti čtvrtečními a pátečními vyřazovacími zápasy proti nejlepším hráčům Evropy a světa. Chyběl jediný povedený nadhoz a brali jsme supercupovou medaily! Osud tomu asi chtěl a šetřil si svou přízeň na říjnové finále... Čtvrtfinále viditelně unavený Marek, opět ve spolupráci s dříčem Jirkou, zvládl tak akorát. V semifinále už házel výrazně lépe, byť čelil vynikajícím ledenickým bomberům. Naštěstí se dařilo i našemu útoku, který přečíslil 12 doběhů soupeře. Pak přišlo finále. Finále proti soupeři, který vloni, ve skoro stejné sestavě, nastřílel ve 4 zápasech Ledenicím přes 25 bodů! A to si troufám tvrdit, že ledenický Jarda Breník nebyl o nic horší, než letos Marek. Nyní Marek s Jirkou povolili Brodským jen 11 bodů v pěti utkáních. Mimochodem, náš útok skóroval také jen 11x. V pěti utkáních tedy padlo 22 bodů, proti loňským 50 ve čtyřech! Džouskův skvělý výkon, zejména v game 3 (1-0) a v game 5 (2-1) byl zcela zásadní. Je úžasné, jak Marek dokázal zvládnout, byť nejmladší z nás a na nejexponovanějším postu, finálovou sérii. Zařídil 53 so z 99 autů, které bylo potřeba ve 33 finálových směnách hodit! Jirka Brabec přihodil 7 so! Nezapomenutelný výkon!

 

KVALITNÍ PŘÍPRAVA NA BRODSKÉ PÁLKAŘE a jejich slabší výkon oproti loňsku

 

Pořádný kus předzápasové video-práce (na kterou nemám mentál a tudíž ji obdivuji) odvedla trojka Lukáš Fiala, Matěj Bíža a Marek Joska. Práce nad švihy brodských. Čerpané z našich dlouholetých poznatků a aktuálních videí. Obdivuhodně, vzhledem k jejich věku, pálicí mlaďochy z Brodu se podařilo vhodnou volbou nadhozů částečně eliminovat. Byť i tak přišly tvrdé hity, kterých, přiznejme si, náš útok ani zdaleka tolik neměl! Podařilo se ale omezit hrozbu jménem Karel Kadečka (možná už letos tak trochu z obrovského návalu zápasů vyhořelý). Druhý zkušený veterán O. Dibelka na Marka letos zcela vybouchl, Kuba Holobrádek až na smrťák-blooper v game 4 také pohořel. Nebezpečný Tabaček moc nehrál, ale projít jeho linedrive do rf v GAME 5, bylo vše možná jinak. No a pak zbývá squadra několika sotva dvacetiletých mladíků, kteří nás zle potrápily. Jan Šeda a Lukáš Hospodka pálili skvěle a i ostatní mladí dokázali mety obsazovat. Podrobné statistiky obou týmů jsou velmi vyrovnané. 11-11 na body! Brodští nasbírali 15 hitů, my 19! Brodské byly, opakuji, tvrdší. Hroši dokázali vystát 15 met či trefení, my 16 (včetně ib). Brod se homerunu nedočkal (Holobrádkův itp z iscoru je pro smích všem pečlivým zapisovatelům), my za plot míč odeslali jen 1x (Karel Rozehnal v game 1). Co tedy dále rozhodlo?

 

CHYBY OBRANY

 

V tak vyrovnané sérii, s tak málo body a s tak skvělými nadhazovači Holobrádkem a Joskou, rozhodují jednotlivosti. V konkretním případě chyby obrany. Hroši jich zahráli 6, my 4. Dvě hrošské chyby byly fatální. Přehoz kečra v game 3 a vyrovnávací nechyt na jedničce v game 5. Naše chyby v game 1 a game 4 se rovněž "postarali" o výsledek. Rozhodl náš 100% výkon v posledním mači, zcela bezchybný. 100% zákroky Mikuláše (poprvé v sérii na spojce), Sváti (na trojce poprvé za život), Pavla na dvojce a Martina na jedničce doplnil již zmíněný catch Kryštofa v pravém poli. Vnější pole obou týmů mělo štěstí, za celých 5 zápasů do něj šlo minimum odpalů, které si paradoxně vynutili docela hodně chyb (více našich bohužel). Pro zázračný "sliding, diving, apod catch)" nebyla příležitost! Snad jen running catch Tabačka v game 5 v dohrávce šestky pomohl udržet skóre na 2-1 a žít dále naději do poslední brodské pálky.

 

ULEJVKY

 

Na téma ulejvky se často vyjadřuji. Hraju je rád, není nic lepšího pro útok, než když trojka neví, zdali přijde 150 km rána nebo krátkej míč (pusťte si překvapivou útočnou ulejvku ranaře Manny Machada na dva auty z LA Dodgers z víkendu). Nám ulejvky k vítěztví i ve finále znovu pomohly, brodští je skoro nehráli, vlastně nezahráli do pole ani jednu. V game 3 po trojmeťáku Cabalky bez autu následovali tři so, tuším že bez pokusu o skvíz. Podotýkám, že přesvědčit mnohé borce o potřebě (zejména) útočné ulejvky není jednoduché! U nás a asi i v Brodu.

 

NAŠE SLABŠÍ PÁLKA

 

Až na Karlův homerun v první směně a Michalovi rakety v GAME 2 jsme prakticky neodpálili ránu. Michal Holobrádek je světová třída, bez debat. (To Brodští rány měli!) Slabá pálka nalákala hroší vnější polaře dopředu a v nejméně vhodný okamžik, v rozhodujícím zápase, přišel přepal devítky trojmeťákem Pavla Štočka (mimochodem to měla být útočná lejvka).

 

ŠTĚSTÍ

 

Nám tolik chybělo, vždy obvykle v závěrech utkání v neúspěšných playoff sériích 2013, 2014, 2016 i 2017. Očividně se někde ale hromadilo a z pytle se vysypalo v sobotním pátém mači! Odpal (lindedrive) Jana Šedy na Marka Josku v sedmičce, který Marek zázračně chytl a zahrál druhý aut na vyběhlého běžce, mohl být, kdyby prošel, smrtícím úderem! O sestřelu Michala Michalem v game 2 netřeba se znovu zmiňovat...

 

TOUHA PO VÍTĚZSTVÍ, ZKUŠENĚJŠÍ HRÁČI, ÚNAVA?

 

Celé družstvo, svým projevem celý podzim, na hřišti i mimo něj, působilo týmově a dávalo najevo chuť konečně uspět. Nepřepískli jsme jaro, něco v létě naposilovali a úsilí koncentrovali do podzimu. Navíc, pokud síly obou nadhazovačů byly, bez debat vyrovnané, skrytě jsem spoléhal a doufal, že naši zkušenější (věkem) hráči (včetně 5 reprezentantů) prostě situaci ustojí lépe, než skupina brodských, sic velmi dobře technicky a dovednostně připravených mladíků. ALE MLADÍKŮ. Hroši bojovali o třetí titul v řadě, po loňském fantastickém úspěchu pouze s vlastními hráči (JEŠTĚ MLADŠÍMI - obdiv!). Možná až příliš spoléhali na svého nadhazovače, u kterého se ale mohla projevit jistá opotřebovanost po nonstop 1,5 roce na hřišti. Své mohl také hrát úspěch Karla Kadečky a právě Michala Holobrádka na severoamerickém ISC, kdy hledat motivaci pro další podzimní část sezóny mohlo být o chlup obtížnější. Mikuláš by mohl vyprávět!

 

Ať žije fastpitch a Mistři ČR 2018! Tempo Praha!

 

Petr Bednář

 

 

Číst více...

Partneři:

Hypnosis