A+ A A-

Kadeti, i oni mají svou hlavu

 

KADETŮM NAROSTLY BICEPSY

 

 

 

Jak je vidět na přiložené fotografii, tak kadetům Tempa přes léto opravdu narostly bicepsy. To se týká zejména nadhazovačů Vojty Koubka, Vaška Frýby a Honzy Schwallera, kteří měli hlavní podíl svými fásty na vítězství nad Plzní 11 ku 4, nad Hradcem Králové 9 ku 1, a nad Brnem 5 ku 3. Na čtvrtém turnaji  celostátní ligy kadetů 2019,hraném tento víkend 7.-8.9.19 na Tempu, se tak kadeti Tempa po 3 bronzových medailí dostali poprvé do finále. Proti JOUDRS A jsme pak drželi stav 3 ku 3 až do poslední směny, kdy první dva pálkaři soupeře byli hned aut. Ale třetí aut nepřišel, ani když jsme vystřídali nadhazovače, ani když jsme vystřídali chytače, ani když rozhodčí rozšířil strikezónu.  Nebýt pravidla o limitu 6-ti bodů za směnu, tak jsme hráli do tmy. Prohráli jsme tedy 3 ku 9. Čokoládová stříbrná medaile, ač první stříbrná v letošním roce a asi i první za dlouhá léta na celostátních kadetských turnajích,  nám tedy nakonec zhořkla.

Na druhé straně je to skvělé poučení, že pouhá fyzická síla nestačí. Že je třeba používat i  rozum, který bohužel nemá svaly, abych jej mechanicky zkvalitnil posilováním. Tedy například dát přednost zajišťovacímu striku, byť s možností nějakého odpalu, než riskovat 4.ball a tím pádem i jistý a daleký odpal protihráče z tossu. A potom nespoléhat na dobrou hru v obraně, ale snažit se aktivně na pálce osobně přispět k výhře, trefit míč , dát jej do hry, třebas i ulejvkou, než být několikrát strikeout.

Kadeti však mají svou hlavu a odpoví , že proč tedy nepřijde někdo další z hráčů Áčka nebo Béčka, aspoň na půlden, aby trenér nemusel pískat zápas a mohl je tam někdo dospělý a zkušenější koučovat? A že nám nejde pálka? Na to odseknou s úsměškem, že i muži Áčka mají své dny, kdy jim to nepálí....

Darmo s nimi mluvit!

Jenom jestli kadeti ale nemají trochu pravdu?

 

Dandy sen

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis