A+ A A-

TEAM to be proud of!

 

TÝM, NA KTERÝ JSEM HRDÝ

 

Pátek 23:02. Náš softballový maraton toho dne na VII. Supercupu vrcholí. Hrajeme třetí zápas dne. Během dvanácti hodin jsme čelili těm nejlepším světovým nadhazovačům. Potolicchio, Bala, Mata, Mach, Maleček a teď Hansen. Všechny jsme přeprali a postoupili do zápasu o minimálně třetí místo. Začátek sedmičky a právě proti Hansenovi vedeme 2-1. Máme dva auty. V tu chvíli člověk už podvědomě myslí ZA ten třetí aut... Je tu ale "maličkost".  Je potřeba jej zahrát... Stejně jako ta tenistka ve finále Wimbledonu asi před 40 lety před posledním fiftýnem už myslela na to, jakým způsobem podá ruku královně... A? CHYBA LÁVKY. JE POTŘEBA MYSLET JEN A POUZE NA TEN POSLEDNÍ AUT A V KRÁTKÉM OKAMŽIKU SE ROZHODNOUT, CO PORADIT NADHAZOVAČI, TÝMU. Jak zvládnout ten poslední krůček. A to se nepovedlo. Moje chyba! Na pálku šel totiž ten řezník Jorgensen, co nás už ve skupině skolil na dva auty grandslamem... A teď si to zopakoval. Homerunem vyrovnal. Byť jsme měli dohrávku, psychika byla v mžiku v troskách a zápas jsme prohráli... Krásný zážitek, nezapomenutelný, bohužel se smutným koncem. 

 

Uběhly dva dny, srdce už tolik nebolí! Naopak, hlava převládla a musí konstatovat: Tohle byl tým, na který musíme být všichni (účastnici) hrdí! Hráli jsme nejnabitější Supercup v dosavadní historii. Ostatní soupeře posílilo téměř deset opravdu světových pitcherů, včetně Zélandské jedničky. Oproti tomu, náš nadhazovač číslo jedna, Marek Joska, absolvoval během turnaje zkoušku Z DESETIBOJE na FTVS! Kdo desetiboj absolvoval, plazil se pak několik dní po zemi! Nikoli Marek!!! Ten po prvním dni v úterý držel Bully ve skupině na uzdě až do sedmé směny. Oddychl si jen ve středu večer. Ve čtvrtek a pátek s pomocí skvěle sekundujícího Jirky Brabce pomohl vyházet tři W. Čtvrtý zápas s pozdějšími vítězi Amagery pak dotlačil až do osmé směny!!! Kdy jsme neštastně rupli 0-1! A pátý zápas jsem už popsal výše. Tak vysoko nás tedy nedotáhli žádné zahraniční hvězdy. Jen dva naši kluci, s kterými dennodenně, celou sezónu sdílíme jejich mnohdy bolestivé úsilí být špičkovými pičry! Toho si velmi vážím!

 

To samé platí beze zbytku o všech ostatních hráčích družstva, které navíc letošní turnaj rovněž hostilo na vlastním hřišti. Síly byly tedy ještě více napjaté! Mezi hru a pořádání. Mikuláš, Michal, Štoča se v turnaji rozpálili (nebo rozulejvali - nesmírně důležité!) k fantastickému výkonu. Jirka Brabec, který už dlouho hledá svoji kdysi monstrózní formu, předvedl v pátek fantastický výkon! V nejvhodnější okamžik. Proti světovým nadhazovačům!!! Bez řečí a s velkým, opravdu velkým, nasazením odchytal všech 5 playoff mačů Lukáš Fiala! Naše dvě jediné posily, kluci z Mostu, Vojta a Dan se ukázali skvělou volbou. Na to že jsou oba dohromady mladší než moje maličkost, předvedli parádní výkony a oba jsou opravdovými talenty. Dan hraje na spojce téměř neviditelně, ale chytí skoro všechno! Spectrum bude vzpomínat, jak jen těsně po linedrivu uniklo trojtému autu! Vojta nejenže nadhazuje (a snad je teprve na začátku své kariéry), ale i umí v pravou chvíli dát homerun (hlavně kontaktní v pátek ráno proti Hurricanes nám moc pomohl!). Veterán Kryštof odpálil na Matu a pomohl k důležitému bodu proti Spectru. Jirka Vorba měl za celý turnaj sice hit jediný, ale stál za to! Pinch hit na Hayese! Sváťa Smysl se postaral o oba body v onom posledním půlnočním zápasu! Škoda, že nebyly vítězné... 

 

Turnaj, v kterém české týmy stále usilují o příčku nejvyšší (HHB to vloni zkusily s obrovským vypětím, i finančním) tak při troše štěstí mohl zažít obrovské překvapení. Našemu družstvu, bez posil, s koulí na noze v podobě pořádání, mezi nabitými soupeři, chyběl jediný aut, jediný hit navíc, o chybičku méně a POSTARALI JSME SE O OBROVSKÉ PŘEKVAPENÍ TURNAJE. Je to poučení pro další softballové úsilí. Ve vyrovnaných zápasech světové úrovně prostě maličkosti, třeba v počátku utkání, NAKONEC ROZHODUJÍ! A Bullové, finalisté turnaje byly, po právu, právě o jednu maličkost lepší v tom osudovém pátečním mači!

 

POHÁDKOVÝ TURNAJ. DĚKUJEME POŘADATELŮM Z KRČE, ČSA I VŠEM NAŠIM POMOCNÍKŮM! Doufejme, že se taková fastpitchová kvalita v ČR zase někdy objeví. A MY KLUCI Z POD METEO VĚŽE U TOHO ROZHODNĚ CHCEME BÝT :-) 

 

Petr Bednář za nejlepší český tým na Supercupu 2018

 

 

 

 

 

 

Naposledy změněno

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis